Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI

Bugün bende yolda kaldım. Arnavutköyde bir oteldeydim sabah indiğimde ayak marşı açık aynalar kapatılmış telefon tutucu sökülmüş buldum motoru. Çalıştırdım sorun yoktu 80 km sonra marş kolu deli gibi dönerek sağ motor kapağını patlattı. Şu an serviste motor blok dağılmamıştır umuduyla bekliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:58 ----------

Alıntı derartikel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün bende yolda kaldım. Arnavutköyde bir oteldeydim sabah indiğimde ayak marşı açık aynalar kapatılmış telefon tutucu sökülmüş buldum motoru. Çalıştırdım sorun yoktu 80 km sonra marş kolu deli gibi dönerek sağ motor kapağını patlattı. Şu an serviste motor blok dağılmamıştır umuduyla bekliyorum.

Motosikleti çalmaya çalışırken marş kolunu harab etmişler yazık kontağı falanda kurlacamışlar. Emanet gitmişim 80 km.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KUBA Superlight 200
    Alıntı Victim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/XdJlGk.jpg arkadaslar fara taktirdigim yeni led bu kısası http://i.hizliresim.com/VE6B1v.jpg buda uzunlari resmen göz ameliyati olmuş gibiyim
    Yaptığım aydınlatma bu şekilde arkadaşlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:05 ----------

Alıntı Victim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/jBBXGD.jpg
    Arkadaslar bugün şirinevlere ugradim taktirdigim aydinlatmanin kutusunu çektim soldaki.
    Bu da taktırdığım ürün. 2016 da taktırmışım hala satılıyor mu bilmiyorum

Ilk 400km bitirdim. Lastik harici hic bir şey yapmadim. Haftaya ustama gidip ilk bakimla birlikte tavsiye edilen buji ve piposunu degistirecegim, sis fari taktiracagim. On fren de dozajlama sırasında vuruntu oluyor fabrika cikisli diski kontrol ettirecegim, tum vidalar kontrol edilerek zincir gerginligi ayarlanacak.
    Sorularim: Titresim ilk aldigima göre artti?
    Sisybar ve arkacanta tavsiyesi ve baglantisi?
    Ibrede 140in altinda yer alan kucuk led ne işe yariyor bulamadik?
    Egzoslari uctan bogaza kadar krom kaplatmak sorun olur mu?
    Antalya kemerde tek kuba servisi ve ilkdefa superlight gören ustama nelere hatirlatmam gerekir?
    Orjinalini cokta bozmayacak şekilde aksesuar ve bakim tavsiyeleriniz?

Alıntı clkcelik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ilk 400km bitirdim. Lastik harici hic bir şey yapmadim. Haftaya ustama gidip ilk bakimla birlikte tavsiye edilen buji ve piposunu degistirecegim, sis fari taktiracagim. On fren de dozajlama sırasında vuruntu oluyor fabrika cikisli diski kontrol ettirecegim, tum vidalar kontrol edilerek zincir gerginligi ayarlanacak.
    Antalya kemerde tek kuba servisi ve ilkdefa superlight gören ustama nelere hatirlatmam gerekir?
    Şu an indirimde yan çanta için 2 adet aldım ben bundan kullanıyorum

https://www.motomax.com.tr/4riders-arka-canta-4308

Alıntı derartikel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu an indirimde yan çanta için 2 adet aldım ben bundan kullanıyorum

https://www.motomax.com.tr/4riders-arka-canta-4308
    Baglantiyi nasil yaptiniz kalite nasil?

Baglantiyi nasil yaptiniz kalite nasil?

Orjşnal çanta bağlama demirleri üzerine kablo bağı ile

Motosikleti
    KUBA SUPERLİGHT 200
    Titreşim benim de arttı. Motordan sesler gelmeye başladı. Bu motorun vidalarını devamlı kontrol etmek mi gerekiyor? Her gün bir vidada gevşeme görüyorum. Frenlerin nasıl?

Alıntı luckily adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Titreşim benim de arttı. Motordan sesler gelmeye başladı. Bu motorun vidalarını devamlı kontrol etmek mi gerekiyor? Her gün bir vidada gevşeme görüyorum. Frenlerin nasıl?
    Loctite 643 medium kullanın epey faydası var.

Arkadaşlar egzozdan yeterli ses alamıyorum bu yüzden egzozu deldireyimmi yada içindeki susturucularımı çıkartayım biraz daha tok ve güclü bir ses istiyorum ayrıyetten sustucuları cıkarmam yada deldirmem muayenede bir sıkıntı cıkarırmı ?

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı Claxs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar egzozdan yeterli ses alamıyorum bu yüzden egzozu deldireyimmi yada içindeki susturucularımı çıkartayım biraz daha tok ve güclü bir ses istiyorum ayrıyetten sustucuları cıkarmam yada deldirmem muayenede bir sıkıntı cıkarırmı ?
    ben egzozu deldirdim, muayenede bir sıkıntı çıkmadı. sesi de gayet güzel oldu.

tam olarak deldirme işlemini nasıl yaptınız susturucularıda söktürdünüzmü komple

Motosikleti
    Superlight 200
    tam olarak deldirme işlemini nasıl yaptınız susturucularıda söktürdünüzmü komple
    susturucuları sökülmedi.sadece etrafına 4-5 tane delik açıldı.

bana muayeneden gecmeme riski var dediler bari başka egzos bulup taktırayım

Motosikleti
    Superlight 200
    bana muayeneden gecmeme riski var dediler bari başka egzos bulup taktırayım
    muayeneden geçtim ben bir sıkıntı çıkmadı.

siz tam olarak nasıl bir işlem uyguladınız egzosa susturucuların kenarlarındamı 4-5 delik açıldı sanırsam susturucuları hiç cıkarmadınız birde muane istasyonundan istasyonuna değişiklik gösterme durumu söz konusu olabilirmi ?

Motosikleti
    Superlight 200
    siz tam olarak nasıl bir işlem uyguladınız egzosa susturucuların kenarlarındamı 4-5 delik açıldı sanırsam susturucuları hiç cıkarmadınız birde muane istasyonundan istasyonuna değişiklik gösterme durumu söz konusu olabilirmi ?
    evet kenarlarına delikler açıldı. susturucular çıkarılmadı. muayene işinin istasyondan istasyona farkedeceğini düşünmüyorum bu işin bir prosedürü var insiyatif ile yürümüyor süreç. zaten geçemezseniz ücretsiz olarak 1 ay içinde tekrar muayene olabiliyorsunuz.

Alıntı luckily adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    On fren gayet saglam fakat arka freni haftada bir sıkıyorum. Fren pedali asagida tutmaya baslayinca anlasiliyor zaten. Benim şuan asıl sorunum gdon baglantisinin kenarindan kromlar dökülmeye basladi daha iki aylik motor. Aldigim yere götürüp garantiden bisey yapilabilirmi soracagim.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    On fren gayet saglam fakat arka freni haftada bir sıkıyorum. Fren pedali asagida tutmaya baslayinca anlasiliyor zaten. Benim şuan asıl sorunum gdon baglantisinin kenarindan kromlar dökülmeye basladi daha iki aylik motor. Aldigim yere götürüp garantiden bisey yapilabilirmi soracagim.
    arka freninizi sürekli sıkar iseniz balatanızı çabuk bitirip kampana yuvasını balata bitmesinden ötürü yiyebilirsiniz buda jantınızın değişmesi anlamı taşır.Her hafta arka fren sıkılmaz,fren pedalınız size aşşağıda tutuş hissi veriyor ise bunu pedal ayarları ile düzeltmeniz mümkün.Onun içinde arka kampanayı sıkmaya yarayan kolun ayar yapılması gerekir.(sıkma vidasından değil,janta bağlı mekanizmadan)

Bir diğer sorun olarakda arka balatanız bitmiş olabilir,kaç km yol yaptınız bilemiyorum ama 15-20 bin den aşşağı sıfır balata değiştirilmez pek.

Kromajların dökülmesi konusunda garanti maalsef yardımcı olmaz,kullancı hatası olarak görülür ancak sormakda fayda var,bazen insaflı mağazalar değişim yapabiliyor ama zaten kalitesi belli sl200 kromajlarında bunlar yaşanıyor.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Motosikleti
    KUBA SUPERLİGHT 200
    Merhabalar,

Çankırıda ikamet ediyorum. Civar illerde,
    Sisy barı arka çanta demiri ile birlikte yaptırabileceğimiz birileri var mıdır?

Lornz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor Daytona 250V 2023
    arkadaşlar superlight 200 ün ön far ampul modeli nedir beyaz led takmak istiyorumda önerisi olan varmı acaba?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)