Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaç bine kadar cbr 250 alınır?

Motovento
    REKLAM ALANI

Bütçe ekipman filan derken 9bin kaldı.2.el cbr 250'lere baktım 2012-2013 40.000,50.000kmde motor hasar kayıtsız.Alınırmı kmsinin yüksek olması beni düşündürüyor.

Bu arada mt matrix hakkında bilgisi olan kullanan varsa lütfen msj msj.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha X Max 250 ABS, Motoran Allegro 50
    Hic bulasma derim hacim. Zor satarsin gibime geliyor. Azicik daha sık disini baska bisey bak bence. Zevkler ve renkler tartisilmaz sen bilirsin tabi fakat km ler cok yuksek.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı Caner_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütçe ekipman filan derken 9bin kaldı.2.el cbr 250'lere baktım 2012-2013 40.000,50.000kmde motor hasar kayıtsız.Alınırmı kmsinin yüksek olması beni düşündürüyor.

Bu arada mt matrix hakkında bilgisi olan kullanan varsa lütfen msj msj.
    Dostum CBR250R 50 - 60 bin km'de olsa da alınır. Keyifle de binilir. Sıkıntı şu, motoru iyi göstermek gerek. İyi bir check up sonrası, mekaniği iyi durumdaysa sorun teşkil etmez. Alırken ucuz alırsın, satarken de biraz daha ucuza verirsin, gene satılır. Ancak, hasar kaydı bir kriter değildir. "Dışardan baktım, motor çok temizdi, aldım" yanılgısına düşme sakın. İyice incelet. Bakımları düzgün yapılmış ve insan gibi binilmiş bir CBR250 için 50 bin km hiçbir anlam ifade etmez. Büzüm ülkemizin kroniğidir km takıntısı. O yüzden km düşürüyor millet.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:24 ----------

Alıntı utkugorgulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hic bulasma derim hacim. Zor satarsin gibime geliyor. Azicik daha sık disini baska bisey bak bence. Zevkler ve renkler tartisilmaz sen bilirsin tabi fakat km ler cok yuksek.
    50 bin km'ye gelen motorları toplayıp çöpe atalım o zaman? Bu gün gidip bayiden sıfır motor alsam, 50 bin km dediğin, 2 yılda tamamlanır benim için. Nasıl olacak?
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

reclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AT1000Dct
    Km takıntım yok önemli olan bakımlı olması temiz bir motorsa 150binde bile alırım. Km takıntısı olanlar yüzünden geri sarılıyor kmler.

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Bundan 6 ay önce 47 bin kmde cbr aldım, istiyordum ve param o kilometredekilere yetiyordu gerekli kontrolleri yaptım bismillah dedim aldım. Allaha şükür şu zamana kadar hiç sıkıntı yaşamadım. Halâda kullanıyorum şuan 54 km oluyor. Satarkende satılıyor her malın alıcısı var. Adamlar 200 bin kmde pulsar satıyor, cbr mı satılmayacak. En fazla bir ay değilde iki ay beklersin ama hertürlü satarsın

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:45 ----------

Alıntı reclusive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Km takıntım yok önemli olan bakımlı olması temiz bir motorsa 150binde bile alırım. Km takıntısı olanlar yüzünden geri sarılıyor kmler.
    Aynen öyle 👍

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Önemli olan motosikletin bakımları yapılmış olması. Km düşük diye motor alınmaz.

Zira henüz 3 bin km de debriyaji bitirenleri de gördük. Km takıntısından kurtulamadık.

Motosikleti
    Yamaha X Max 250 ABS, Motoran Allegro 50
    Hacim vallahi benim km takintim var. Yalan soylemeyeyim. Sevgili efendy06, o motorlari yakmayalim tabi fakat arkadasin yerine kendimi koyuyorum. O sekilde cevap veriyorum. Km si dusuk baska bir model benim nazarimda daha az risk olusturur. Dedigim gibi benim dusuncem bu tabi. Takdir arkadasimizin.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Görüntüsü yorgun değilse alınır.

Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Motor değilde sahibi önemli. 100.000 kmde tertemiz motorlarda var 10.000 kmde evlere şenlik motorlarda var.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    77000 kmde cbf'i kimse almıyor. Alan da 3000 liraya 2008 kasasının fiyatına istiyor. Şimdi 30 bin binsem ben bunu 5000 kmde diye de satarım ama gerek var mı? Ahlaken de inancım açısından da uymaz.

Normalde alınması lazım. Ben 60000'de aldım ama almayan almıyor malesef.
    HONDA

#BZ3082

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı Stock Sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    77000 kmde cbf'i kimse almıyor. Alan da 3000 liraya 2008 kasasının fiyatına istiyor. Şimdi 30 bin binsem ben bunu 5000 kmde diye de satarım ama gerek var mı? Ahlaken de inancım açısından da uymaz.

Normalde alınması lazım. Ben 60000'de aldım ama almayan almıyor malesef.
    Cbf in durumu farklı. Komple motoru revizyon etmek 1000-1500 arası bi rakama halledilir ve ustası çoktur hal böyleyken yüksek km motosikletlere alıcılar ölü muamelesi yapıyor, aldıktan sonra da öldürene kadar binip o 1000-1500ü harcıyor.
    Ama cbr yada daha yüksek cc bi motosiklette durum böyle değil. 3-4 bin liraları buluyor motor revizyonu, birde her usta düzgün yapmıyor yetkili servise bulaşsan miktar çoğalıyor vs
    Stock Sever bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    50 binde cbr250 bilemiyorum 25 binde gördüm yıkık döküktü 50 binde ki birçok parçası değişip güzel gözükmesi sağlanmış olabilir birde bunlar başlangıç motoru veya ikinci motor olarak alındığı için çok düşer kalkar kötü kullanılır alırken geçmişi belli serviste kaydı olan birşey almak şartıyla alınabilir ancak

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50 binde cbr250 bilemiyorum 25 binde gördüm yıkık döküktü 50 binde ki birçok parçası değişip güzel gözükmesi sağlanmış olabilir birde bunlar başlangıç motoru veya ikinci motor olarak alındığı için çok düşer kalkar kötü kullanılır alırken geçmişi belli serviste kaydı olan birşey almak şartıyla alınabilir ancak
    Şu yorumu okuduktan sonra bu konuya birdaha girmeme, okumama kararı aldım

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alırken cazip almalısınız zira bu km den sonra arttıkça km satarken zorlanacak ve ucuza satmak zorunda kalacaksınız 200.000 km deki pulsarı alan eline pimi çekilmiş el bombası almış gibidir

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı Youjoee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu yorumu okuduktan sonra bu konuya birdaha girmeme, okumama kararı aldım
    Neden hocam yanlış birşey söylediysem affola

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    honda motoru her türlü satarsın baktığın bütün motorlar 20-30 bin değil hepsi 70-80 bin üzerinde çoğu da motor yemiş motorlar

honda elinde kalmaz ama daha önce ki kişinn yaptığı hatalı kullanım sana ihale açabilir ona söz veremiyorum

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Şase ve motor bloğu sağlamsa alınır,benim bir arkadaşımda 35binde vardı,şase ve motor bloğu sağlamdı ama kozmetik olarak çok eski duruyordu,o da bakarsan bağ bakmazsan dağ

2017 ekim ayında 24k'da aldım, 2019 31 ocak'ta 40k'da sattım.2012 modeldi hiçbir sıkıntısı yoktu. alan arkadaştan da herhangi bir geri dönüş olmadı. tekrar nc'ye geçme isteğim olmasa satmazdım, uzun yıllar kullanırdım.

"kimden" alacağın çok önemli. önce sahibinin "tipine" bak, sonra motoru incele. cbr250,r25 vs gibi ucuz ama racing görünümlü motorlar kolay ulaşılabilirliği sayesinde serserilerin, karı-kız tavlama amacında olanların, apaçilerin çok sık bindiği motorlardır. birkaç motora baktıktan sonra dediğimi anlayacaksın zaten.

ha bir de şu "krank kırıyo" mevzusu var. bu da "tiple" alakalı. 250 cc, tek silindirli motorla sürekli red-line yaparsan, sürekli 160-170 yapmaya çalışırsan o motor krank kırar; ne kadar ekmek o kadar köfte. 2 gün boyunca tek 250 cc'nin benim motor olduğu bir grupla gezi yaptık çanakkale taraflarında ; hayabusalar, gs'ler vs.. sürekli 130-140 bandından gitmek zorunda kaldım ve gezi dönüşü yağ değişiminde bir çay bardağı kadar yağ eksilttiğini gördüm. Motor çok zorlamaya gelmiyor ama istanbul şehir içi ideal bir motordur. uzun yola da gider ama dediğim gibi çok zorlamadan 110-120 bandı tam idealdir.

nc'yi satıp düşük cc'ye geçecek olsam yine alacağım motordur kendisi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Bir insanın ömrünün ne zaman biteceğinin bilinebildiği gün, motorların da ömrü bilinebilecektir. Burada "hangi insanın, kimin, isim ver" soruları gibi, hangi motorun, kimin motoru, bu günlere ne şekilde gelmiş? sorularına cevap alınmalıdır.

Motosikletlerde geçmiş son derece önemlidir. Garantisi bittikten sonra yetkili servise uğramayan motor ile her bakımı yetkili serviste yapılmış motosiklet fiyatı bir olmayacaktır. Geçmişi öğrendikçe fiyatı artırabilirsiniz.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)