Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kaza üzerine yardım.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA CBR 250R / MONDİAL DRiFT 125
    hayırlı pazarlar.

dün öğle saatlerinde bir arkadaşım motosikletiyle kaza yapmış. annesi bir geceyi hastanede geçirmiş, küçük kardeşi de küçük sıyrıklarla durumu atlatmış.

kaza, arkadaşın 125 mh drift mondial motosikletiyle d400 karayolu üzerinde üzerinde, annesi ve küçük kardeşiyle birlikte 60 km hızla seyir ederken, tam karayolu üzerindeki bir çukura girip çıkmasıyla oluyor.
    annesi ve kardeşi motosikletten düşüyor, annesi başını asfalta çarpıp baygınlık geçiriyor. başında açık kanama mevcut.
    kardeşinin dizlerinde kollarında sıyrıklar var.
    arkadaşım ise motoru zor zaptedip devrilmeden durduruyor. sonrası ise malum. ambulans vs..

arkadaşın ehliyet, kask, muayene, sigorta tam ve alkol yok. bütün mesele çukurun olmaması gereken yerde olması.
    arkadaşımız karayollarına dava açacak. siz tecrübeli arkadaşların bu konudaki fikirlerini ve yardımını bekliyoruz.

söz konusu çukur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Oradaki çukura girmiş ise arkadaşın demekki arabayı sağdan ve arkasında ekipmansın artçılarla geçmeye kalkması olarak yorumluyorum. Gerek var mıydı? Esas soru bu olmalı bence. Umarım artçıların başına bir iş gelmedi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Çukur yolda değil pek... Geçmiş olsun.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Dava acmadan once; arkadasinizin motosikletinin ruhsatinda tasima kapasitesi/koltuk sayisi onemli olabilir, 3 kisi binmis olmalari veya tasima kapasitesini gecmesi de onemli olabilir. Benzer ornekleri var mi arastirmak gerekli elbette, benim hukuki bilgim yok onu da ekleyeyim.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Uzun bir süreç olur gibime geliyor.
    Öncelikle bir avukata danismanizda fayda var. Olay günü tutanak falan tutulmuştur umarım

Motosikleti
    HONDA CBR 250R / MONDİAL DRiFT 125
    artçıların durumu iyi. annesini sabah taburcu etmişler.
    çukura kasıtlı girmemiş. araç geçişini engellememek için biraz sağa yanaşmış.
    motor için artçı ruhsatta 2 kişi. aynı şeyi ben de söyledim. dava yolunda muhtemelen sıkıntı çıkarır.
    ama peşini bırakmayacak gibi.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    1. Suç 3 kişi ekipmansız binmek
    2.Suç emniyet şeridinde araç kullanmak
    3.suç kendinden hızlı bir araç ile trafikte seyir etmek
    Karayolları kesin levha koymuştur hocam boşuna uğraşır

Motosikleti
    MT 25
    Üzülür bence Hem ekipman var mı yokmu bilmiyorum ama kasksız olduklarını düşünürsek. Ek olarak motosiklet sürücü dahil 2 kişi yani çocuk + valide + sürücü sıkıntı baya. Bence kurtulduklarına şükür etsinler.

bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    bir insan arkasına artçıyı kasksız-ekipmansız nasıl bindirir anlayamıyorum. hele bir de annesi ve kardeşini nasıl bindirir o daha büyük bir gizem benim için.
    herhangi bir kazaya karışsan suç sende olsun veya olmasın artçı vefat etse bu yükle nasıl yaşayacaksın?
    espresso bunu beğendi.

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Devleti devlete mi şikayet edecekmiş

Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devleti devlete mi şikayet edecekmiş
    Haklıysan edersin ve hakkını da alırsın.Mesela SGK'ya iş mahkemelerinde dava açan binlerce kişi hakkını alıyor.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşın ailesini ekipmansız bindirme hatasına düşmüş ve vicdan azabını "ben suclu değilim cukur orada olmamalı" olarak mı rahatlatmaya calısıyor?

Bildiği kadarıyla polisler cogu zaman görmezden gelse de artçının kask takması zorunlu değil mi?

Kusura bakmayın da burası hindistan mı? 125 cc motora 3 kişiyi bindiriyor?

Cukur denmez o kısma ancak yolda değil emniyet şeritinde yer alıyor gibi gözüküyor; bu durumda zaten yapılan yolculuk da yasal değil.

Konuyu toplarsak; evet devletimiz belediyemiz önemsemiyor; %80 tabela falan da yoktur. Suclu olan bu sekılde yolları acık bırakanlar doğrudur. Ancak hiçbir önemlem almayan apaçi gibi motora binen arkadaşın devletten daha suclu; kanunen olmasa bile.

Büyük geçmiş olsun; tez zamanda motoru bırakır umarım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)