Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Başlangıç Chopper/Cruiser Önerisi Gerekli

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yok :(
    Abiler kolay gelsin, yaz tatili geldi motosiklet sezonu açıldı, ailesi motosiklet almayan birisi olarak yaz tatilinde çalışıp kendi motosikletimi alacağım inşallah ama aklımda hâlâ hangi motosikleti alsam telaşesi var. Aslında Türkiye'de A1 ehliyeti için çok da seçenek yok :D aklımda birkaç tane model var, benim için 11kw (15bg) geçmemesi yeterli.
    1- Jinlun JL250-5 (Bu motorun hiçbir yerde motor gücünü bulamadım, bu motora sahip olan bir abim varsa motor gücünü yazarsa çok memnun olurum, 15 beygirin altında ise en çok istediğim motosiklettir kendisi.)
    -Jinlun JL150-5
    -Regal Raptor DD 150E-2
    -Zealsun ZS 150-19
    Aklıma bunlar geldi, sizin bildiğiniz önerebileceğiniz 15 beygir altı gösterişli kalıplı chopperlar var ise önerilere açığım. İyi forumlar, şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Kuba Superlight 200, sitesinde 12.87HP yaziyor, forumda cok gordugum icin yazdim
    Ahmet26 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba Superlight'ların fiyatı 9000 TL civarı olduğu için ona param yetmeyebilir çünkü eskiden birikimim yok (var ama o da annemde motosiklet istediğim için vermiyor.) Sadece yaz tatilinde kazandığım paralarla alacağım için sıkıntı olabilir birde Küba'nın tipi de çok hoş gözükmüyor ben daha çok hırçın görünümlü motorları seviyorum o daha çok masuk gözüküyor ön takım motor bloğuna çok yakın

rozetli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mr 150
    Mondial mr 150 vulture derim ben.
    Ahmet26 bunu beğendi.

Motosikleti
    Önerin için teşekkürler fakat kalıplı motorlar seviyorum Mondial MR 150 commutera benziyor.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    [IMG][/IMG]
    buteo, Ahmet26 ve gurcanozturk bunu beğendiler.

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    alacağın motorlar cg den bozma ağır şasili 150cc lik motorlar olur uzun yolda eziyete dönüşür 150 lik motordan cruiser olmuyor denedim çünkü

en kötü 250cc lik bir model al

skygo 250
    yuki 250
    mct 250
    monero qm250 gibi

veya bütçeyi biraz daha arttırırım dersen v twin motorlara yönel
    keeway supershadow 250
    borelli ledow 250
    monero cmx 250
    zongshen lzx 250
    hyosung gv250
    yamaha virago 250 gibi

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    A1 ehliyetle 125cc den büyük motor sürülemez.

Motosikleti
    Hocam ben de onlardan istiyorum fakat hepsi 18 beygir gücünde A1 ehliyeti yetmiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:50 ----------

Çok fazla trafik polisine sordum hepsi, apaçilik yapmadığı sürece cc'yi gözardı edip, motosiklet gücüne baktıklarını söylediler. Ceza yesem bile o kadar motor alıyorum bi zahmet öderim cezasını

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:52 ----------

Alıntı ayetlervaray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında yaz tatilinde güzel parası olan bir iş bulabilirsem olabilir farını, bantlarını ve gidonunu değiştirip sissy bar takarım fıstık gibi olur

Merhabalar, yakın zamanda GV 250 almak istiyorum ama baktığım ürünlerde şöyle bir sıkıntı var. FI ışığı yanıyor. Hata kodlarına baktığımızda sırasıyla 0132-0562-0138-0500 hata kodlarını alıyoruz. Motorun sürüşünde rolantisinde hissedilen bir sıkıntısı yok. Sahibi de motorun sıkıntısız olduğunu sensörlerden ve beyinden kaynaklı bir sorun olduğunu söylüyor. Daha önce böyle bir durum yaşayan var mıdır ? Böyle bir motoru almamı tavsiye eder misiniz? Ek olarak Ankara'da bu sıkıntıları gösterebileceğim ( onartabileceğim ya da motorun düzgün çalıştığını tastik edecek) usta öneriniz varsa sevinirim. Alternatif olarak da superlight 200 düşünüyorum. 1.75 boy 85 kiloyum. İlk motorum olacağı için çok servise git gel yaptırmayacak beni motordan soğutmayacak bir şey olsun istiyorum. Önerilere açığım 15k bandında daha iyi öneriniz varsa da yeşillendirirseniz sevinirim. Teşekkürler.

lifegoeson13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp V600
    Alıntı taylan172 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, yakın zamanda GV 250 almak istiyorum ama baktığım ürünlerde şöyle bir sıkıntı var. FI ışığı yanıyor. Hata kodlarına baktığımızda sırasıyla 0132-0562-0138-0500 hata kodlarını alıyoruz. Motorun sürüşünde rolantisinde hissedilen bir sıkıntısı yok. Sahibi de motorun sıkıntısız olduğunu sensörlerden ve beyinden kaynaklı bir sorun olduğunu söylüyor. Daha önce böyle bir durum yaşayan var mıdır ? Böyle bir motoru almamı tavsiye eder misiniz? Ek olarak Ankara'da bu sıkıntıları gösterebileceğim ( onartabileceğim ya da motorun düzgün çalıştığını tastik edecek) usta öneriniz varsa sevinirim. Alternatif olarak da superlight 200 düşünüyorum. 1.75 boy 85 kiloyum. İlk motorum olacağı için çok servise git gel yaptırmayacak beni motordan soğutmayacak bir şey olsun istiyorum. Önerilere açığım 15k bandında daha iyi öneriniz varsa da yeşillendirirseniz sevinirim. Teşekkürler.
    Kardeşim öncelikle kararın hayırlı olsun.
    Ben yaklaşık 7 ay önce 2016 model GV-250 EFI aldım. Eski sahibi (şu an aynı kulüpteyiz abi kardeş gibiyiz) çok güzel bakmış motora. Işıl ışıl parlıyordu. 9 bin küsür km aldım. Aküsünde sıkıntı vardı değiştirdim fakat hata yaparak bir düşük güçteki aküden aldım ve seyir halinde gaz kestiğimde stop etme problemi oluştu. Tamamen tamirci hatası. Bir süre sonra FI ışığı yanmaya başladı. Kodlara baktığımda voltajla alakalı problem olduğunu anladım fakat yetkili servise sorduğumda makinaya bağlamaları gerektiğini söyledi. Yani resmen gelmen lazım yoksa yardımcı olmayız dedi.
    Ben aküyü tekrar değiştirim ve bu sefer bir büyüğünü aldım ve şu an 4 aydır motorda herhangi bir problem yok. Fakat gereksiz para verip makinaya bağlatmadığımdan FI ışığı hala yanıyor.
    Motosiklete gelince... Benim de başlangıç motorum ve çok memnunum. Artçıyla da yalnız da istediğim yere sorunsuz gidiyorum. Hem teknik olarak hem de görüntü olarak beni memnun ediyor ve akü problemi hariç ki benim tamircimin hatasından kaynaklandı başka bir sorun yaşamadım.
    taylan172 bunu beğendi.
    Doğma büyüme Karşıyakalı, Doğma büyüme Atatürkçü...
    "NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE..."

D) Hiçbiri.

Heyecan arama. Bul bir CBF ya da YBR, keyfine bak.
    kovboy03 bunu beğendi.

Chopper/Cruiser tarzı birşey arıyorum

zevk meselesi tabi ama düşük cc çin malı cruiser alacağına naked bir model alsan bence çok daha fazla keyif alırsın motordan. Eski bir cruiser kullanıcısı olarak söylüyorum cruiser öyle herkese uymaz sadece görüntüsüne aldanıp alma.
    kovboy03 bunu beğendi.

Alıntı taylan172 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Chopper/Cruiser tarzı birşey arıyorum
    O zaman ucuz modellerden Vulcan, Iron 883, Street 750 gibi şeylere bakmalısın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler