Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Aerox 100 kayış degişimi ve titreme sorunu..

Motovento
    REKLAM ALANI
    orhunorhun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    skyteam st 200 sm
    arkadaslar yamaha aerox motorumun kayışını bugun titreme sorunu yüzünden ustayla degiştirdik fakat titreme kesilmedi ve son hızlarda motor gaz kesiyormus gibi oluyor sizlerinde görüşünü almak istedim çünkü ustaya göre motor iyi calısıyor ve titreme yok bana göre farkeden pek bişe olmadı kayıstan sonra titreme hala devam etti sizce ne yapmak gerekir..
    ^^eGzoZum dumaNına sArsaM UçurSam SEnİ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nipp10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    91 Honda CG 125
    Arka kavramadan kaynaklanabilir hocam.
    тнє ρσωєя σƒ ∂яєαмѕ... www.facebook.com/ugurbas

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    motor çekışten düşmesi,,titremesi,,,ve süratte kesmelerin sebebi tek değildir,
    1...Kayış,,,
    2...Arka Varyatör (Debriyaj balatası Komple)
    3...TahrikMisketleri (Ön Varyatörün içindeki 6 adet minik misketler)

bunlarıda değiştir sorun kesilecektir...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    motorun titremesi debriyaj baskıdiskinden olur scooterda ama son hızda duşmesine sebeb olmaz
    Mustafa Kemal Atatürk

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Debriyaj balatasından kaynaklı olabilir. Bende de aynı sorun vardı. Değiştirdik düzeldi,ama bu sıralar tekrar başladı. Ön varyatöre de baktırmak lazım sanırım...

Motosikleti
    skyteam st 200 sm
    ön varyatörü bir bucuk ay önce degiştirmiştim motor düzene binmişti fakat gaz yeme problemi vardı daha sonra o problemi aştık ve titreme tekrar yaptı son hızda kesme ve varyatör kısmında motor rolantide calısırken tıkırtı gibi ses geliyor onu da az önce bindigimde duydum..ayrıca orjinal kayış almaya gittigimde bana bando diye bi kayış verdiler kafama o da takıldı can sıkıcı bi durum arızanın nerden kaynaklandıgını bilsek tam olarak çözüm uyguluyacaz fakat kimse tam net olarak birşey söylemiyor bulundugum semptte iki zamanlı motorlardan anlayanda 1 yada 2 tane usta vardır ama onlarda cok ucuk fiyatlar cekiyorlar tamir için ve olacagınından garantisini vermiyorlar anlam veremiyorum :S yardımlarınızı bekliyorum cvp yazan arkadaslarada tesekkür ederim..

---------- Post added at 23:13 ---------- Previous post was at 23:09 ----------

serkan arkadasım ilgin için teşekkür ederim öncelikle kayış,tahrik misketleri ve varyatör degişimini yapmamıza ragmen sorunu hala yasıyorum..acaba sorun baska sebeplerden olabilirmi??

Motosikleti
    skyteam st 200 sm
    arkadaslar debriyaj balatasını yaptık ama bu seferde beyin arızalıymıs popcornun beyni takıldı fakat motorda asırı derece bir ses titreme ve dengesiz sürüş olmaya basladı derken egzosttan motor stop haldeyken plastik yanıgı gibi duman attı suan motor calısıyor fakat gitmicek derecede yavas düzensiz ve sesli motorcum elektirk tesisatını yapan ustaya o da mekanik bakımı yapan ustaya atıyor durumu yarın sabah bulusup işi cözmeye calısıcaz büyük bi tantana bekliyor gibi bizi..

Motosikleti
    Yamaha BW's 100
    Alıntı orhunorhun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar debriyaj balatasını yaptık ama bu seferde beyin arızalıymıs popcornun beyni takıldı fakat motorda asırı derece bir ses titreme ve dengesiz sürüş olmaya basladı derken egzosttan motor stop haldeyken plastik yanıgı gibi duman attı suan motor calısıyor fakat gitmicek derecede yavas düzensiz ve sesli motorcum elektirk tesisatını yapan ustaya o da mekanik bakımı yapan ustaya atıyor durumu yarın sabah bulusup işi cözmeye calısıcaz büyük bi tantana bekliyor gibi bizi..
    son durum ne bi çözüm bulabildiniz mi ?
    99 model BW'S 100

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    çok enteresan bir durum senin kisi.
    umarım sorunun tamamıyle çözülür,
    Yaw Kış Aylarında nedir bu scooter'ların bitmek tükenmek bilmez sıkıntıları...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    skyteam st 200 sm
    usta saolsun bugun yagmur var yarın işim var diger gün aşım var diyerek oyalamaya calısıyor en sonunda birbirimizi bogazlıcaz gibi gözüküyor..bu olayı basıma acan ustanın bana yararı olmayacagını anladıktan sonra antalyalı bir arkadasımı arayıp ustasına gitmesini istedim üç aşagı beş yukarı telefonda durumu anlattım ve bana takılan popcorn beyninin ateşlemesi aeroxla uyusmayacagını ateşleme zamanlarının farklı oldugunu ve calısırken tekleme yapar o sorunları verebilir dedi orjinal beyinin türkiyede bulunmadıgını yan sanayisinin bile olmayacagını söyledi ama saolsun benim için arastırmıs bws beyninin aynı ateşlemeyi yaptıgını ve hiç bir şekilde sorun olmayacagını yan sanayi beyinle bu işin hallolcagını söyledi..ama o ateşleme sırasında bi kac parcanın gittigini tahmin ediyorum bakalım hayırlısı ayrıca beyin yada konu hakkında bilgisi olan varsa yazarsa cok sevinirim ilgilenen arkadaslarada her zaman teşekkürler..

Motosikleti
    Yamaha BW's 100
    Beyini degiştirince titreme gitti mi ? yoksa motor hala yaplımayı mı bekliyor bi çözüm bulunca burdan palyaşırsan konuyu takip ediyorum.
    99 model BW'S 100

Motosikleti
    skyteam st 200 sm
    bugun kendi motorcuma götürdüm kısmet olursa motor yarın saglam bi şekilde elimde olacak inş. arızayı ve sonucu tam olarak yarın paylasacagım serdar arkadasım..

Motosikleti
    Yamaha BW's 100
    anladım teşekkürler cevapların için beyini ne kadar satın aldın ?
    99 model BW'S 100

Motosikleti
    skyteam st 200 sm
    adanada buldum iki yerde biri 20 lira dedi bws beynine digeri 130 lira ama 130 olan yeni modeller içinmiş öyle dediler ama yarın tam olarak neler alındı neden alındı ve motorun tam arızası nedir anlıcaz inş.senin bws ne durumda kalkısta felan titreme yasıyormusun??

Motosikleti
    Yamaha BW's 100
    Benim motorda titreşim var ama o kadar çok degil benim asıl sorunum debriyajla varyatörün oldugu yerden baya tak tuk bam güm sesler geliyodu şimdi yeni orjinal kayış ön varyatör ve arka debriyajıda taiwan malı aldım bide benim arka debriyaj somonuda orjinal degilmiş mobilet somonu takmışlar şimdi arkadaşın dünkanda kendinden rondelalı orjinal somonu yapıcaz motor beklemede bide benim makina baya eski 99model 45binde orjinal parçalarıda bulunmuyo senin motor kaç model kaç binde ? Yine burdan konuşuruz artık bws aeroxcular internette fazla yok veya yazmıolar
    99 model BW'S 100

Motosikleti
    skyteam st 200 sm
    (öncelikle bugun motoru alamadım cünkü dıs beyni arızalıymıs ve parcası adanada olmadıgında siparis vermişler..)aynen benimde titresimden dolayı kayış degişimi için gittim tamirciye gerci bende degistirebiliyordum ama elimde aletler olmadıgı için bide havalar cok soguk ugrasmak istemedim..ilk debriyaj balatasını degiştirdigimde cok güzel kalkıs neredeyse sıfır titresim vardı tek sorunum gaz yememe problemiydi jikle ile gidebiliyordum cok ayar vermeye calıstıgım halde motor düzen tutmadı motoru aldıgım arkadas herseyin çinine kacmıs ve uydurmasyon davranmıs biraz motorda bana söylemedide arızalarını,bende olusan arızaları ufak ufak tam anlamıyla bitirmeye calısıyorum motorum 2002 model 49binde tabi bn km halatını sökene kadar evet iki zamanlı motorlar hakkında forumda pek konu yok gibi ama ilgilenen arkadaslar var yinede..dedigin gibi iletisimde olursak daha iyi olur..

Motosikleti
    Yamaha BW's 100
    kaç tane beyin var motorda dıs beyni hangisi oluyo
    99 model BW'S 100

Motosikleti
    skyteam st 200 sm
    inan bende tek beyin diye biliyorum kendim söktüm hatta ama haricindede varmıs galiba telefonda öyle söyledi bana bws 100 dış beyni takacaz ama parcası adanada yok dedi

Motosikleti
    Yamaha BW's 100
    Degiştirince çıkan eski parçayı sana versin fotoyu koyda sana zahmet bizde ögrenelim fiyatı ne kadarmış bişey söledi mi ? bide toplam ne kadar mal oluyo yapılan işlemler
    99 model BW'S 100

Motosikleti
    skyteam st 200 sm
    aynen benimde aklımdan gecti foto koymak hiç fiyatta söylemedi valla uygun bişe yaparım deyip durdu ama keklemez bizi saglam bu götürdügüm yer..normalde bws beyni mevcut adanada iki tip var bide acaba dış beyin demekle farklı bi parçadan mı bahsediyordu ateşlemeyle ilgili oldugu kesin,statör degil motor tekleyerekte olsa çalısıyor arızalı olsa hiç çalısmaz diye biliyorum hem parcasıda var burda,adanada olmayan bir parca ki sipariş ettik gelince takacaz dedi..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)