Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

merlin 150 almak istiyorum bilgisi olan varmı...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motorsiklet alacağım tavsiyelerinizi istiyorum

Merhaba
    Kendimi tanıtayım.İstanbulda ikamet ediyorum.1.85 boyundayım. Sigortacılık yapıyorum.
    Sadece gezinti amaçlı ikinci el bir scooter almayı düşünüyorum(1000-2000 TL).İlk motorsikletim olacak.Kanuni merlin 150 tipi çok hoşuma gitti.Almak istiyorum.
    Forumda detaylı bir bilgilendirmeye rastlayamadım.Çok düşük kilometrelerde ikinci ele düşmüş.Acaba motor ile ilgili bir bilgisi olan bana yardımcı olabilecek deneyimli arkadaşlar varmı.Şimdiden çok teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kanuni scooter merlin 150 cc , 2012 model
    kanuni scooter merlin 150 cc , motosikleti yetkili servisinden aldım , trafikte ulaştığım km. 4600 , herhangi bir sorunla karşılaşmadım , bu motosiklet ile ilgili bilgileri , motosiklet net forumda , arama sayfasına girip , kanuni scooter merlin 150 cc yazdığında çıkan sayfalarda görebilirsin , diğer scooter markaları ile karşılaştırıp tercihini istediğin şekilde yapabilirsin , müjdat demir yalova/türkiye 13/12/2011

nıkko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125(2008)
    scooter konusunda bende sizin gibi kararsız kalmıştım,merlıne bende baktım,ancak sonra sahıbınden comda 2000tl cıvarı taıwan malı(kyımco ve sym)leri görünce bırden karar değiştirip 3000km de bı tane sym aldım,kronık bi sorunu yok,yağını kendim değiştirdim.aldıgımda göstermiştim zaten kayış,debriyaj vs problemi hiç yoktu,suan 4700km de ,sorunsuz kullanıyorum,karar sızın tabiki

İlgi için teşekkürler.Boyum ile görüntü problemi yaratmayacak motor olarak birçok motora baktıktan sonra merlin e karar verdim.internet ortamında ve forumdada müjdat bey haricinde çok bir yorum bulamadım.Motoru alma sebebim sadece kısa mesafeli gezi.iki tane ikinci el buldum biri yan yatmış ve motorun üstünde tahliye hortumu gibi olan yerin altından yağ damlatmış diğeri ise karank arızası yapmış fakat servis onarımını yapmış.bu iki motora bakmalımıyım karar veremedim.fikirlerinizi paylaşırmısınız.1500 ve 1800 lira istiyorlar

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    boyunuz aşırı uzun değil yani ben scooter alsam önce üstünde nasıl durduğuma değil markasına ve kalitesine bakarım.

Büyük cantlı kalıplı yakışıklı motor olarak 2700-3000 civarına agily city bakın bence. Merlin in kalitesi ve ikinci eli belli değil.

Bütçeyi az artıtırsanız cok daha kazançlı çıkarsınız bu işten.. Kullanım memnuniyeti ve ikinci el hareketliliği olarak

teşekkür ederim.hala karar verip alamadım

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    bizde kardeşime alma niyeti ile bana yakın kanuni servisindeki ustaya bu motoru sormuştuk, bize kesinlikle uzak durmamızı kanunin en çok problem çıkaran modellerinden biri olduğunu anlattı ve müşterilerinde en çok yakındığı kanuni modelinin de merlin olduğunu söyledi,bizde tabi almadık
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Motosikleti
    Kanuni Hussar
    Merhaba bende kanuni bayisine merlin almak için gittim ancak orda da görüştüğümde merlinlerin çok sorun çıkardığını pek tavsiye etmediklerini söylediler çünkü yanımda götürdüğüm arkadaş çok yakın tanıdığıydı ve eğer boyunuz normalin biraz üzerinde değilse ayaklarınız yere çok zor değer çünkü tekerlek yüksek birde motor kendi yüksek o yüzden almadım gittim ronny 150 aldım şuan kullanıyorum çok memnunum

kar çamur derken hala alamadım.bu arada bir servisin önünde duruyordu.servisteki arkadaş aman abi 3 sefermotor açtım.kanuni kanuni olalı böyle motor satmadı.fabrika çıkışlı motoru problemli dedi.sıfır bile alsan motordaki bir parçayı mutlaka değiştirmem gerektiğini yoksa herkesle aynı sıkıntıyı yaşayacağımı söyledi.ama yinede merlin almak istiyorum .niye anlamadım gitti.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    kanuniden alinicak scooterlar.
    bobcat
    motorun 150
    deer152 (son ihtimal)

bunlarin disindakiler vasatin altinda, hele merlin vasat bile degil.

boydan yana sikinti oluyorsa git bi kymco people s 200 al. uygun fiyatli ve muhtesem bir scooter. ( 2. elde fiyatlar gayet uygun)
    maxi97 bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bu 16" jantlı çinli scooterlara normal çinli scooter motor parçaları uymuyormuş bilginize sunarım. Normalde 50-150cc arası hep GY6 motor ama bu 16" jantlı model GY6-B diye geçiyor aynı gibi görünse de GY6 parçaları uymuyormuş, Kanuni'nin yedek parça fiyatları malum el yakıyor.
    kaynak: http://www.scooterpartsexpress.com/i...ory&path=70_40
    maxi97 bunu beğendi.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    kymco people s icin her turlu sarf malzemesi ve diger teknik parcalar sirkeciden temin edilebiliyor. hicbir orjinal parca kullanmadan gayet iyi bir sekilde komple rektefiye ettim ben zamaninda. Parca sikintisi olacagini sanmam. bobcat ve deer icin durum farkli olabilir. fakat motorun modelinde sorun olmaz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)