Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bilgi

Motovento
    REKLAM ALANI
    alicebbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT25+RKS Freccia
    Merhaba adım ali cebbar 21 yaşındayım istanbul bağcılarda yaşıyorum scooter motor almaya kadar verdim ama bütcem pek iç açıcı değil şimdilik 2500 lira mondial,motoran yada asya bakıyorum şehir içinde ortalama günlük 20 yada 25 km yapacağım için ufak bir scooter arıyorum

mondial 100 loyal ve mondial 150 mash

motoran vento 100 SCU ve WIND 125 SCU

asya AS150T-6A

motorları ilgimi çekti ama hangisi daha iyi ve dayanıklı bilmiyorum yardımcı olabilirmisiniz

++++++++

ilerleyen zamanlarda maxi scooter almayı planlıyorum boyum 1.70 bacak boyu 78 cm sizce bu boy ile maxi scooterları rahat kullanabilirmiyim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    MT25+RKS Freccia
    81 gösterim var ama bir kişi bile bilgi sahibi değil mi yav )

HaydarBıçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    maxi scooter almak istiyorsan asya 150 t1 ya da mondial 150 zat senin söylediğin fiyat aralığında
    İkincilik kaybedenler içindir...

Motosikleti
    MT25+RKS Freccia
    Maxi yi daha sonra düşünüyorum bir süre yukarıda saydıgım motorlardan birini kullanarak tecrübe kazanmak istiyorum. malum maxi ilk başta zor gelebilir

HaydarBıçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    marka konusunda pek fark yok mondial asya ya da o ayardaki diğer markalar hep aynı kalitede
    mondial ve asyanın servis sıkıntısı yok ve yedek parçası ucuz
    benim ilk motosikletim asya 150t1 di ve lastiklerin küçük olması nedeni ile yoldaki bütün inişler çıkışlar çukurlar inanılmaz rahatsız ediyordu
    şimdi büyük lastikli scooter lar var onlardan birini tercih edebilirsin nihayetinde hepsi aynı motoru kullanıyor
    İkincilik kaybedenler içindir...

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    o markalara hiç bulaşma güzel kardeşim yazık günah vereceğin paraya...2500 TL e 2.el gayet temiz,bakımlı ve iş görür honda veya yamaha scooter lara bak...(activa,beat,cygnus vb.gibi)

Eğer tecrbeniz yoksa bir scooter ile başlayın tabiki.Ama o paraya 2. el bir japon alınabilir belki.Fiyat konusunda çok bir bilgim yok.Ancak cub da önerebilirim.İleride vitesli motora geçmek isterseniz yardımcı da olur.Asya ile mondial arasında pek fark yok sanırım.Ama mondial tüm ülkeyi sarmış durumda.Yedek parça konusunda sıkıntı yok sanırım.Tekeriniz düz bassın.Hayırlı olsun.

Motosikleti
    MT25+RKS Freccia
    şimdilik scooter düşünüyorum motorda tecrübe kazanmak için ama ileride vitesli neden olmasın ki japon motorlarının sıfırları çok pahalı 2.el japon motoru olabilir belki ama alırken nelere dikkat edeceği mi hiç bilmiyorum :(

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    AS150T-6A tercih ederim senin seçtiklerin arasında fiyatına göre en iyisi o

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bana kalırsa 2.el kymco agility 125 alman daha iyi olur saydığın motorlardan daha uzun ömürlü ve daha az sorun çıkaracağına emin olabilir hatta bakım zamanları haricinde servise uğramayacağından emin olabilirsin not: biraz daha ekleyerek 0 ını da alabilirsin.
    kymco agility 50 5700km >> honda cbx 250 2100km >> honda cb 125 ..?
    Demirden korksak motora binmezdik..

Motosikleti
    MT25+RKS Freccia
    kymco agility 125 görünüş olarak bana hitap etmiyor safakk kardeşim :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:15 ----------

motoran motor hakkında bilginiz var mı çin malımıdır ?

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    çin malı motora 2000 lira verdikten sonra 1 sene içinde 1 motor parasını da ustasına verirsin. günlük 25 km de az buz bir km değil. bence yamaha crypton yarı otomatik almanız en iyisi. 15 ay önce ben de sizinle aynı durumdaydım ve nispeten yanlış bir seçim yapıp 150 zc aldım. parasına göre iyi bir motor ama benim kullanımıma göre, yani 15 ayda 15000 km yapan biri olarak benim için ybr 125 en mantıklısıymış. her gün kafama vuruyorum.

yamaha alırsanız bana dua edersiniz.

Motosikleti
    MT25+RKS Freccia
    Peki cok t.ederim dostlar simdi 2.el bi motor bakicam riske girmeye gerek yok

djan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    istanbul'da crypton yok en sonuncusu bendeydi ama sattım 2 ay önce. bulursan kaçırma derim, her konudan tatmin eder seni.
    Çoğunluğun yaptığı şey daima yanlıştır.

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    6 yıllık çin motosıkletlri kullanıcısı olarak viteslı motosıkletlerınde bı problem yaşamamakla beraber scoter modellerıne pek güvenemıyorum size tavsıyem suziki an 125 bakmanız ikinci el fıyatlarında uygun olan sanırım tek model bu 2500 tl ye 2009 model bulabılırsınız .
    onun harıcınde mondıalın yenı bır modelı var 125 cc diğerlerınden daha kalıteli 125 nt turkuaz modeli gecenlerde inceleme fırsatım olmuştu 2350 tl fıyatı mevcut hoşumada gıttı modeli şehır içinde pratık olur .Ama yınede suziki an 125 derım ben size

gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    Benim size onerim, tabiki Japon mali bir motorla baslangic yapmaniz yonunde olacaktir. Cin mali dediginiz zaman, servis ucretlerinide goz onunde bulundurursaniz, Japondan daha pahaliya mal olacagi kesindir. ve bu forumda herkes bu durumu biliyor. Cin mali motor alan arkadaslarda hata yaptiklarini bir sure sonra farkediyorlar. Sonuc: Herzaman Japon...!

Bir kac link paylasmak isterim

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3522100/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3363682/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...1132645/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...1031248/detay/

Ozellikle son ilan Dylan 150 mukemmel bir motordur.!! Dikkate almanizi tavsiye ederim omur boyu kullanabilirsiniz...

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı gorkemuls adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim size onerim, tabiki Japon mali bir motorla baslangic yapmaniz yonunde olacaktir. Cin mali dediginiz zaman, servis ucretlerinide goz onunde bulundurursaniz, Japondan daha pahaliya mal olacagi kesindir. ve bu forumda herkes bu durumu biliyor. Cin mali motor alan arkadaslarda hata yaptiklarini bir sure sonra farkediyorlar. Sonuc: Herzaman Japon...!

Bir kac link paylasmak isterim

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3522100/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3363682/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...1132645/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...1031248/detay/

Ozellikle son ilan Dylan 150 mukemmel bir motordur.!! Dikkate almanizi tavsiye ederim omur boyu kullanabilirsiniz...

işte budur
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    MT25+RKS Freccia
    vitesli motorsiklet benim için çok hızlı bir başlangıç olur öncelikle scooter bakıyorum arkadaşlarda sağolsun yardımcı oluyor şimdi yamaha honda kymco motorlarından bir tane seçicem tabi size önererek paylaşımını yaptıgın motor gerçekten çok güzel ama alırsam ileride eski model oldugu için sorun yaratmaz dimi?

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    o honda dylan vs olan motorlar, senin sıfır alacağın 150 t midir nedir, ondan kat kat daha fazla ömürlüdür.
    2. el bir kalite ( marka möhim deel ) sıfır bir ( çoğunluk olarak scooterlardan bahsediyorum) asyadan çok daha kalitelidir.
    ayrıca, scooter motosikletler küçük ve sert teker yapısı ile dengesiz frenajıyla daha çok bela olur size.

alacaksanız cup modelleri tavsiye ederim.

1000 tl civarında yarı otomatik ve aşırı düşük yakıt sarfiyatlı, geniş teker ile çok daha sağlıklı sürüş dinamiği ile, vitese geçiş pratiği sağlar.

vitesten korkmayın yahu, en fazla 3 gün zorluk çekersiniz. bunca insan vitesli kullanıyorsa, siz neden kullanamayasınız ki.

ancak anladığım kadarıyla aşırı bir korku ve acemilik içindesiniz. eğer ki bu evhamlarınızı yenemiyorsanız motosiklete binmeniz en baştan yanlış bir tercih ve hareket olacaktır.

motosiklet özgüven ve kararlılık ister
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    Alıntı alicebbar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vitesli motorsiklet benim için çok hızlı bir başlangıç olur öncelikle scooter bakıyorum arkadaşlarda sağolsun yardımcı oluyor şimdi yamaha honda kymco motorlarından bir tane seçicem tabi size önererek paylaşımını yaptıgın motor gerçekten çok güzel ama alırsam ileride eski model oldugu için sorun yaratmaz dimi?
    Aklına takılan bir şey varsa, yada motorun sağlamlığından şüphe ediyorsan, almaya niyetlendiğin motoru bir motorcuya götürürsün 20 liraya sana ne olup olmadığını söyler. Çok fazla bir sorun olcağını sanmıyorum, motorun çalışması, tek marşta alması vs gibi şeylerden kendini belli eder motor. Benim sana önerim Honda Dylan 150, dikkat ettiysen 2500 liraya sadece bir tane öyle motor var. 2006 model olması seni yanıltmasın, bakımlarını düzgün yaparsan 2020 yılına kadar kullanırsın o motoru :D tabi sonunda sıkılıp satmazsan.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)