Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

uzun yol ve maxi scooter

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    bws 100
    Forumunuza yeni katıldım…bir karar vermek üzereyim ve bu karar da forumunuzda bulunan üstatlardan yardım istiyorum.. .BWS 100 kullanıcısıyım…artık büyütmek istiyorum ama scooterdan vazgeçmek istemiyorum…bu yüzden 250 cc lik bir maxi scooter arıyorum…ama benim alacağım motordaki tercihimi en etkileyen neden uzun yolda dayanıklı olması olacak 400-500 km lik uzun yollara çıkacağım…bu nedenle motorumu alırken nelere dikkat etmeliyim…bu konuda en uygun maxi scooter ın hangisi olacağı konusunda fikirlerinize ihtiyacım olacak …özellikle maxi scooter ile uzun yol yapmış üstadların samimi fikirlerine ihtiyacım var şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim….

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    FreeSoul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200i Evo
    Selam Serrcan.Ben bir üstat değilim ama scooterla uzun yol yapmış biri olarak birkaç tavsiye verebilirim.Öncelikle uzun yol için tabi ki su soğutmalı bir makine olması lazım.Hava soğutmalı da gitmez değil tabi ki ama sıcak yaz günlerini ve çoğunlukla gündüz yol yapacağını düşünürsen öncelikli bir durum.250 cc de oldukça fazla seçeneğin var.Zaten hepsi de uzun yola gider ama burda en önemlisi senin bütçen.

Bence bütçen varsa yeni kasa X-max al.Arada bi aklına gelirse bana hayır duanıda eksik etme.;)

Motosikleti
    bws 100
    aslında benimde ilk seçeneğim x-max....tabi 2.500 tl daha az ödeyerek alabileceğim maxi scootrlar varken alacağım x-max in bana uzun yolda ne kadar avantaj sağlayacağından emin değilim...çünkü teknik özellik açısından çok farkları yok...hatta kmyco 250 citing in yakıt deposu x-max tan 1 litre daha büyük ve uzun yolda küçükte olsa bir artı gibi geldi bana...free soulun dediği gibi her 250 cc sorunsuz uzun yol yapabiliyorsa 2.500 tl fazla vermenin gereği olmadığını düşünüyorum....sizce?

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    çinli hariç her hangibi marka alabilirsin. bende çinli vardı. 500km yolu tek kontakla gitmişliğim vardır. ama aklı hep motorda olacak ne zaman bozulur diye. hiç yolda kalmadım ama yola çıkamadığım zamanlar olmuştu.

FreeSoul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200i Evo
    x-max japon olduğu için tabi ki bir kademe daha kaliteli ama servis parça durumlarını da göz önüne getirmen gerekir.sıfır almayı düşünüyorsan zaten 2 taiwanlı da rüştünü ispatlamış markalardır.SYM ve KMYCO
    250 cc de Exciting ve Gts evo'yu önerebilirim.ikisi de sana yıllarca sorun çıkarmayacak modellerdir.2500 tl gibi bir rakam da sana kalıyorsa ekipman için kullanabilirsin

Motosikleti
    bws 100
    taibiki uzun yolda servis hizmetleri de önemli özellikle yol kurtarma hizmetleri nasıl olduğunu da araştırmak gerecek sanırım alırken...2500 TL bana kalmayacak sadece daha uyguna aynı kaliteyi yakalama peşindeyim))...özellikle sym kasa olarakta hoşuma gidiyor...seçim zor olacak

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    sym ve kymconun 250 liliklerinden başka uygun maxi kasalı scooter bulamazsın
    Mustafa Kemal Atatürk

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Beverly 250 alabilirsin, o kadar parayı da vermişken Beverly 500de alabilirsin.
    O kadar vermişken SW400 de alabilir hadi o kadar vermişken burgman 650 de alayım diyebilirsin.
    Tercih listesi çok fazla. Biraz daha kriterlerini daraltman lazım, mesela bütçem şu kadar, motor ekonomik olsun az yaksın, rahatlık önemli jant çapları vs vs vs...
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Motosikleti
    bws 100
    bütçe 8000- 10000 tl deryali bekliyorum fikirlerini?

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    ekim gibi sw 400 tavsiye ederim. bildiğim kadarıyla kronik sorunu yok, üstelik abisinden fazla bir eksiği de yok son hız haricinde. üstelik abisinden 100 kmde 1-2 litre daha az yakıyor.

2004+ f650 gs ile sw400'den biri daha uygun fiyatlı bir şey bulamazsam 2. motorum olacaktır inşallah.

Atti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR-125 R
    Eski bir x-max kullanıcısı olarak şöyle diyebilirim.
    Keyifli ve dengeli motor.
    A-plus konfor mevcut.
    İvmelenmesi çok hoş,gazı açınca suratın da bir tebessüm oluşuyor.
    Bagaj hacmi geniş.Yol tutuşu iyi,fakat benim ki 2006 modeldi.Yani yakıtı fazla yakıyordu.Sen enjeksiyonlularına bakabilirsin.
    Tanrı İradesini Hakim Kılmak İçin Yeryüzündeki İyi İnsanları Kullanır.Yeryüzündeki Kötü İnsanlar ise Kendi İradelerini Hakim kılmak İçin Tanrıyı Kullanırlar..

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Ümmet amca ya bi sor bakalım ne öneriyo?
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)