Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Today çekiş

Motovento
    REKLAM ALANI
    MotoBolu14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 Esd (Siyah)
    arkadaşlar ben birşey sormak istiyorum benim kuznenim 7-8 gün sonra bir honda today alacak fakat çekiş konusuda kararsız bu motor iki kişiyi 35-40 derecelik bayırı kaç hızda çıkarır ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çıkaracağına pek ihtimal vermiyorum ama çıkarsada en fazla göreceği 25km olur heralde
    kymco agility 50 5700km >> honda cbx 250 2100km >> honda cb 125 ..?
    Demirden korksak motora binmezdik..

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    honda todeyin çıkamadığı yokuş yoktur bunu temin ederim ancak 10 kmye dahi düşebiliyo hızı bir keci gibi çıkıyor çok zorlanırsın
    Mustafa Kemal Atatürk

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    40 dereceyi son model off road araçlar bile zor çıkar. Yollarda göreceğin en fazla eğim ( yokuş ) yüzde yirmidir. Yani 100 metrede 20 metre yukarı çıkarsın başlangıç noktana göre. Trigonometriden hatırlayalım karşı bölü hipotenüz olayı ( sinüs) . Tablodan bakarsan yaklaşık 12 derece eder. Ulen yoruma bak be, bugün fazla kahve içtim galiba.

Motosikleti
    125CC
    today tek kişi için tasarlanmış ve çok dik yokuşları 2 kişiyle çıkamaz gücü yetmez o kadar. tek kişi çıkamayacağı yokuş yok hız çok düşüyor arkadaşların dediği gibi ama yürüyor durmuyor. iki kişi olunca durum değişir tabi 50 cc sonuçta pek güvenmeyin

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    40 dereceyi son model off road araçlar bile zor çıkar. Yollarda göreceğin en fazla eğim ( yokuş ) yüzde yirmidir. Yani 100 metrede 20 metre yukarı çıkarsın başlangıç noktana göre. Trigonometriden hatırlayalım karşı bölü hipotenüz olayı ( sinüs) . Tablodan bakarsan yaklaşık 12 derece eder. Ulen yoruma bak be, bugün fazla kahve içtim galiba.
    peki todayın hipotenüsü,eğimin karesiyle doğru orantılı ise,ve sin/alfanın kareside % 35-40 dercelik bir eğim ediyorsa....

bu adamlar todayı neden 50 cc yapmışlar hocam?? hiçmi kafaları çalışmamış,adamın biri bigün %35 - 40 derece eğimli bir yokuşu (nereden bulacaklarsa orası ayrı) iki kişi çıkmaya kalkarlarmı diye neden hiç düşünmemişler???
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    Honda Today 50 CC
    2 kişi ile 500 metre uzunluğunda ve arabanın 2.ci vitese atamadığı yokuşu çıkar emin ol hız düşük olur ama asla kalmaz yokuşta...
    HONDA TODAY 50CC

Motosikleti
    cygnus rs
    100 120 biraz zorlasa 125 görür yokuş yukarı

her türlü çıkar hiç dert etme sen. ama 10la ama 20yle. ben tek başıma offroad bile yaptım. 1200 rakımlık dağa bile tırmandım todayla asfaltsız dik toprak yokuşlardan. iki kişi de kullandık. çıkarsınız. ama motora yazık..

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    ilk önce hoş geldin foruma ;

geçen ay tatilde Gökçeada'da bir bayanın altında görmeye çalıştım today'i çünkü bayan maşallah 130 kg rahat vardır iricene birşeydi motor kaybolmuştu altında
    birdde önü- arkası sepet alış veriş yapmış doluydu.dedim hanıma bu motor bunu çekermi diye gülüyoruz
    baktım bayan sürücü bindi today'e rampaya dogru sardı motoru acaba dedim çıkabilecekmi
    10 dk sonra motor tepeye varmış ama çok yavaş çıkıyordu.
    sonuç motor çıktı ama nasıl ve sonraki durumu
    50 cc motoru O kadar üzmeye degmez düşüncesindeyim.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)