Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Mondial 150 HS yakıt tuketimi

Motovento
    REKLAM ALANI
    maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı artun17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ee fazla yakıyor da niye yukarıdaki arkadaş motorun bakımsız kalmıştır demiş ama açsaydı konuyu daha ayrıntılı şekilde
    keşke mesaj atsaydın konu çok aşağıda kalmış görmemişim. hava filtren kirlidir, yağın eskidir, kayışın, varyatör bilyaların, debriyajın eskimiştir, fren balataların sürtünme yapıyordur bunun gibi şeyler. kullanıma göre de şehir içi çok kullanıyorsundur, çok ağırlık yüklüyorsundur, arkada büyük çanta vardır, çok yokuş çıkıyorsundur vs... benim bildiğim fazla yakmaya bunlar sebeptir. haa; motoru açar açmaz dip gaz gitme de çok yaptırır ama ben böyle kullanırken 4 litre 135 km gidiyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:13 ----------

Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman seninki anormal bi durum
    4 litre 135 km; benim 12.4 kuruş kilometreye... anormallik yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial 150 zc
    mesela bende hava filitresi fena kirli bugün yarın değiştireceğim çanta da gerçekten etki ediyor yakıta etmese bile gidişe ediyor
    alper tunga öldü mü? :salut:

Motosikleti
    125CC
    151 rs 100 kmde 3.2 litre yakıyor. hep tapa gaz kullanırsan tam depo ile ( 6.3 litre ama bittiğinde içinde bi miktar benzin kalıyor kaç lt tekabül eder bilmem ) 180~km

arkadaşınki anormal bizim değil. vitesliler 1 lt ile 40~50 götürürler motora göre. scooterlarda 25~35 götürürler. eğer 100 kmde 5 litre yakıyorsa motorda kesinlikle sorun vardır eğer öyle olsa zaten kurye araçları honda activa olmazdı ;)

benim tavsiyem kardeş en başta benzin otomatiğini kıs. boruyu doldurmasına gerek yok damla damla aksın. sonra varyatör bilyalarını değiş. bunu servis değil ustalar ayarlar. kayışına bi baktır varyatöre de öyle. hava filtesini benzin filtesini ve karburatörünü temizlettir. özellikle üstüne basarak söylüyorum supap ayarını düzgün yaptır. benimkini bi ara bi .. tamirci ayarlamıştı. 1 litreyle 23 km gidiyordu. şimdi tekrar 30 35e çıktı ayarlattım çok şükür 0.8 e 0.10 olması lazım.

ayarlanmış benzin otomatiği, düşük rolanti, ağır varyatör bilyaları ve düzgün supap ayarları ile 150 lik scooterin 1 litre normal kullanımda 35 km şehir dışında 40 km görmesi lazım.

çünkü ben 115 km yaptığımda 2.9 litre almıştı şehir dışında 3 5 defa dur kalk yapmıştık buda 1 litreyle 39 km yapıyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:24 ----------

ek : 4000 devirde sabit gitmeye çalış. ( devir göstergesi var mı bilmiyorum ) hızının 60 olması lazım. daha düşük gidiyorsa supap ayarı düzgün değildir. daha yüksek gidiyorsa yokuş iniyorsundur =)

artun17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150HS-HONDA CBR 125 2011
    İstanbulda bu ayarları düzgün yapan bildiğiniz usta varsa önerebileceğiniz götüreyim
    Artun K.

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    çinli scooterların geneli bu şekılde yakar zaten..asagı yukarı 3.5 - 4 litre civarı kulanıma göre yakışları vardır..bende de 150 RF var,çok seri ve gitmem demiyor gazı açtıgın zaman.herşeyı yenı olmasına ragmen ( buji,yağ,hava filtresi,karb.ayarı) 20 tl ye 130 km nin üzerine çıkartamadım..ki sabit gaz 60-70 km hız ile gitmeme ragmen..daha agır varyatör bilyaları ile belki bir mıktar daha düsebilir ama cok ta farkedecegını sanmıyorum..

Motosikleti
    125CC
    hocam 150 rf 151 rsdendaha az yakar çünkü kasası çok küçük. o bilyalar yokken motor 4000 devirde 45 gidiyor bilyalar varken 60 gidiyor. inanın farkediyor. 1 litreyle 30 35 gitmeniz lazım. gitmiyorsa bir anormallik vardır. japonlarda 35 40 götürüyor

Motosikleti
    mondial 150 zc
    Alıntı eby78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çinli scooterların geneli bu şekılde yakar zaten..asagı yukarı 3.5 - 4 litre civarı kulanıma göre yakışları vardır..bende de 150 RF var,çok seri ve gitmem demiyor gazı açtıgın zaman.herşeyı yenı olmasına ragmen ( buji,yağ,hava filtresi,karb.ayarı) 20 tl ye 130 km nin üzerine çıkartamadım..ki sabit gaz 60-70 km hız ile gitmeme ragmen..daha agır varyatör bilyaları ile belki bir mıktar daha düsebilir ama cok ta farkedecegını sanmıyorum..
    bana da anormal geldi yakıt sarfı
    alper tunga öldü mü? :salut:

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)