Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooter Tavsiye ve Karşılaştırma...

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba.Tarz arayışıma bu sefer scooter cılardan fikir alarak devam etmek istedim. Bir yıldır honda nın yeni cub u olan wing-go kullanıyorum. Biraz acemiliği attıktan sonra şöyle bizi hafta sonları şehir dışına da götürsün diyerek commuter tarzına yöneldim cbf ybr vs. inceledikten sonra geçenlerde bir arkadaşımın pcx ini kurcalamak nasip oldu sonra kafama scooter düşüncesi çöktü. Abi naparsan yap sonuçta scooter uzun yol yapamazsın diyenler oldu.Zaten Türkiyeyi turlucak değiliz ki o işi gören scooter lar da yok değil. Benim kullanım amacım önce ş.içi daha sonra da yokuşu bol olan memleketimde sağa sola köye beldeye denize vs.vs. yerlere gitmek.Bunun için menzilim çok uzun değil en olsa ş.dışı 300 km lik gidiş geliş bir yol kısa mesafeler. Bundan mütevellit hacimi çok yüksek olmayacak şekilde az yakan çok kaçan eli yüzü düzgün bildiğimiz güvendiğimiz markalardan bir sepet sundum sizlere.Öncelikle bütçem kısıtlı bu yüzden fiyatına göre sıralama yapmam lazım.
    1-Honda Pcx 125 - 7.900 TL
    2-Yamaha Nmax 125 - 8.600 TL
    3-Honda Pcx 150 - 8.800 TL
    4-Aprilia Scarabeo 200i - 8.950 TL (aslında 10.800 ama Muğla'da bir mağazada 2014 sıfır bu fiyata veriyorlar.)

Bunlar kafamdaki modeller eminim ben gibi düşünenler de bu marka ve modelleri akıllarından geçirmişlerdir.Aslında bunlara çıkacak bütçem de yok ama baktım scooter piyasası böyle biraz da bütçeyi aştım. Sizce bu motorlar nasıl uzun yola gider mi gelir mi nmax çift abs ile geliyor ve küçük bir xmax ı andırıyor gibii ne dersiniz? aprilla 19 beygir hepsinden önde pcx in selesi dillere destan hepsinin kendine göre özellikleri ayrı bizim bilmediklerimizi bilenler bilgisi olanlar bizi aydınlatırsa seviniriz. Çok teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250
    Selam, boy kaç, kaç kilosun, hangi ildesin

İzmir-Ödemiş de ikamet etmekteyim 1.76 boyum 72 kilom var. Eşimle birlikte de kullanıyorum ara ara.

Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250
    Geç bu mobletten kabaca motorları ,bildiğim pcx 125 , 3000 km de sattım rüzgarda yelkenli gibi sağa sola savruluyo .Daelim s3 Advance tavsiye ederim bi incele, 2013 var bende 9000 km dir kullanıyorum hiç üzmedi, yakıt güç gidiş yola tutunma çok çok iyi. Can güvenliğiniz için en az 250cc olmalı ; ki bunu bi çok motosiklet uzmanları dile getiriyo zaten, İllaki onlardan biri dersen pcx 125 e yanaşma bile, Nmax incele ,aprilla hakkında bilgim yok.Kendiniz için en uygun olanını alırsınız inşallah

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Altın Elbiseli Adam'ın NMax incelemesini izlemenizi tavsiye ederim. Ancak o videoda frenlerden, lastiklerden hiç bahsetmemiş. Ama çok güzel bir motosiklete benziyor. PCX'ten daha üstün olduğunu düşünüyorum. ABS standart olarak geliyor. Temmuz-Ağustos gibi ülkemizde satışa sunulacakmış.
    muvodo bunu beğendi.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250
    ABS olması çok iyi fakat amörtisörtlerin çok sert olduğunu söylüyodu, benim pcx i satma nedenimden biri de sert amörtisörlerdi, kasis ve çukurlarda çok rahatsız edici oluyo

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Scarebo bence.
    Pcx,N Max çok güzel scooterlar ama uzun yolda biraz daha tork,daha büyük hacim,daha fazla beygir her zaman daha iyidir.
    En azından ben elimin alında biraz daha iyi ivmelenen bir scooterı tercih ederim.
    10.000 civarı ikinci el sym gts evo,daelim s3 gibi güzel maxi scooterlar da bence tercih listenizde olabilir.

erreguay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben eğer bu listeden seçiçek olsam aprillayı seçerdim sanırım. sebep olarak sadece 200 lük olmasından.
    yücell bunu beğendi.

Pcx 125 i geçenlerde kullandım oturuş pozisyonu harika diyebilirim fakat tamamen asfalt için tasarlanmış birazcık bile bozuk bir yola girildiğinde uzerinden atıyor adamı çok sert amortisorleri var ruzgarlı değildi hava o yuzden savrulmasına bişi diyemem şu an ama kime sorsam aprillia yı onerdi 200luk 19 hp gucu çift suruş modu buzlanma uyarısı 16inç jantları da hesaba katarsak diğerlerinden onde gibi duruyor.
    yücell bunu beğendi.

Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250
    oturuş pzisyonlarına da dikkat et, aprilla da ayağını uzatamıyosun uzun mesafede yorucu olur

Oturuş pozisyonu olarak pcx in eline su dokemezler diye duşunuyorum hem ayak pozisyonu olarak hem de bel desteği konusunda çok rahat adeta suyun uzerinde gidiyormuşsun hissi veriyor. Scrabeo da duz olarak basıyor ayaklar bu da dediğiniz gibi uzun yolda sıkıntı yaratabilir ayrıca pcx ve nmax da depo kapakları sele altında değil bu da artı bir avantaj diye duşunuyorum.

Motosikleti
    Sym Hd200i
    8950 ye alacağını hesaba katarak hiç düşünme Aprilla al derim

bulut59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha x-city
    o fiyata sıfır beo 200 varsa hemen peşinatını ver başkasına satmasınlar. şehir dışına çıkacağını hem de artçılı kullanacağını da düşünürsen zaten diğer seçenekler hemen eleniyor.

Şu ara altın elbiseli adam ın nmax testini izledim abs olması teknolojisinin yuksek ayrıca oturuş pozisyonu rahat ve şekli şemali de çok hoş haliyle ibre biraz nmax a doğru döndü fakat aprillia da hatırı sayılır bir scooter ne yapacağım bilmiyorum bu kadar zor olmamalı motosiklet seçmek ��

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)