Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Sym hd 200i evo

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı atalay012 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaçar tabi 200 cc ile 150cc aynı güçte değil bi kere
    aslında aynı güçteler, hatta honda 0,2 hp daha güçlü

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir seferinde honda dylan ile yarışalım demiştim. sym hd 200 den korkup fellik fellik kaçmıştı. sırf onun için 200 km den 400 km yol yapmıştım.
    ozaman 130-140 üzerine çıkıyor yani bu motor

dylan nın 140 a dayadığını düşünürsek
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yanlız arada 50 değil 21 cc fark var. 153 cc ye 174 cc

Honda daha fazla sıkıştırma oranı kullanıp aynı gücü düşük cc den çıkarmış ama 3000-4000 devir civarında sym yi yakalaması mümkün değil.. Fark burdan kaynaklanabilir. amaerikalıların söylediği sözdeki gibi ''gibi hacim herşeydir'' Bunun hızlı ve öfkelideki halide ''Amerikan kası'' ydı

Rodaj sonrası tüketim değerleri netleşirse burdan takip ediyor olucacaz

Bide yağ değişimleri 300-1000-3000-5000 şeklindemi gidiyor acaba?

Motosikleti
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlız arada 50 değil 21 cc fark var. 153 cc ye 174 cc

Honda daha fazla sıkıştırma oranı kullanıp aynı gücü düşük cc den çıkarmış ama 3000-4000 devir civarında sym yi yakalaması mümkün değil.. Fark burdan kaynaklanabilir. amaerikalıların söylediği sözdeki gibi ''gibi hacim herşeydir'' Bunun hızlı ve öfkelideki halide ''Amerikan kası'' ydı

Rodaj sonrası tüketim değerleri netleşirse burdan takip ediyor olucacaz

Bide yağ değişimleri 300-1000-3000-5000 şeklindemi gidiyor acaba?
    +1

haliyle sym torku o devirlerde daha etkili veriyor dylan da tork çizgisi çok yüksek devirlerde ama muadili motorlar en fazla 11hp
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

İkinci değerlendirme

Bugün 300 km bakımı kapsamında motorun yağı Motul 5100 15W50 ile değiştirildi. Servis sonrası ortalama 70-80 km/h, kısa sürelerle 90 km/h hızla toplam 82 km yol yaptım. İki kez de gazı sonuna kadar açarak hız testi yaptım. Motorun fabrika verisi 108 km/h, ve motor zorlamama rağmen “109” yapmadı arkadaşlar. Kitabi değeri 1 km/h bile geçmedi. 120 hatta 140 gördüğünü söyleyen arkadaşlar vardı, o yüzden ben de 115-120’yi görmeyi bekliyordum ama olmadı açıkçası. 115 kg olmamın ve sürekli rüzgara karşı gitmemin etkisi olduğunu tahmin ediyorum. Ancak motor 90 km/h hıza kadar bağırmadan, zangırdamadan çok rahat bir şekilde hızlanıyor, açıkçası bu da çok keyif veriyor.

Bu yolculuğa ait ölçüm sonucu : Km.de 13,4 kuruş net tüketim, 100 km.de 3,54 lt tüketim.

Bir diğer tespitim; yolculuk sırasında aşırı derecede rüzgara maruz kaldım. Bu motorla yolculuk için yarım kask kesinlikle uygun değil ve daha soğuk havalar için ön cam temin edilmesi şart, yoksa hastalık kaçınılmaz.

Sonuç: SYM HD 200 İ EVO çok iyi bir motor, iyi ki tercihimi bu yönde kullanmışım diyorum. Bütçesi 6500-7000 Tl.ye kadar olanlar için bence kesinlikle en iyi seçenek. Ama hala kararsızlık yaşayan varsa ilk mesajımdaki tavsiyemi tekrarlıyorum: mümkünse 400 cc veya üzeri tercih edilirse daha tatmin edici bir alışveriş olacaktır.

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    motorunuz hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız binin güzel bir motor sahibi olmuşsunuz,merak eden arkadaşlar için deneyimlerimi paylaşmak isterim,bende scarabeo mu yoksa hd200i evo mu diye geçmişte ikileme düşmüştüm ve son anda hd200ü ısmarlamaktan vazgeçip ,scarabeo yu almıştım,motorumu aldıktan 1 ay sonra bir arkadaşımızın hd200 evo suna binmek nasip olmuştu ve bu 2 motoru karşılaştırma ve test etme şansını elde etmiştim,bana sorarsanız scarabeo (kendi motorum olduğu için söylemiyorum) genel ortalaması düşünülürse hd200 e göre bir çok yönü ile bir gömlek üstün,iki motor hakkındaki deneyimlerimi kısaca paylaşmak istiyorum,scarabeo öncelikle çift egzantrik ve 4 subab motoru ile (DOHC) gerçekten çok çabuk hızlanıyor ve ara hızlanmaları ve torkuda çok iyi,daha önce yamaha xmax ım vardı ve neredeyse ona yakın güç ürettiğini görmek beni açıkçası şaşırttı,sym ile karşılaştırdığımda aradaki fark anlaşılır miktardaydı ama sym de güzel hızlanıyordu yalnız ara hızlanmaları ve torku scarabeo kadar iyi degildi,ayrıca plastik kalitesi ,göstergeler ,çift programlı enjeksiyon sistemi sym de olmayan özelliklerdi,sym nin üzerine oturduğumda ilk dikkatimi çeken şey ise yumuşacık selesi ve süspansiyonlarıydı,selesi scarabeodan daha rahat ve genişti,far aydınlatması ise ikisinin birbirinden farksız,ikiside aynı tip ampul kullanıyor,üzerlerinde gelen lastikler ikisindede kalitesiz,birde arkadaşında belirttiği gibi nedense sym rolantide daha sarsıntılı ve sesli çalışıyor ama hareket ettikten sonra ses ve titreşim ortadan kayboluyor,scarabeo da aynı şekilde sessiz ve titreşimsiz,servis konusunda ben ferco yu daha güvenilir buldum ,ferco stoklarını web sayfasından incelediğimde neredeyse bütün parçalarının stoklarda mevcut olduğunu gördüm,ama parça fiyatları yüksek,ayrıca servis konusundada bir çok markaya göre daha bilinçli ve iyiler,sym izmir ve çevresinde başarılı ama bir çok forumda parça stoklarının iyi olmadığı basit parçalar için bile haftalarca hatta aylarca beklendiği söyleniyor,kısacası ben scarabeo aldığım için çok şanslı olduğumu düşünüyorum ,hatta bundan sonra alacağım motorlardada italyanları tercihim olacak,ama sym hd200 alanlarında kesinlikle sorunsuz iyi kalitede bir motor aldıklarını gönül rahatlığıyla söyleyebilirim,birde sym daha modern dizayna sahip, scarabeo ise daha retro style bir dış görünüşe sahip ,bu da tamamen zevke göre değişen şeyler
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Değerlendirmeniz için teşekkürler, alışveriş öncesi kararsızlık yaşayanlar için yardımcı olacağını düşünüyorum.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    ps mi alırken her türlü seçeneği düşündüm bu motoruda babam çok istemişti ben sevmemiştim bu motorun sadece tekerlek inci cezvediyo beni.. yorumlara bakıyomda ben genede ps aldım nolcak ve çokta memlunum hem cc farkı olsada aynı gücteler
    yalnız kalitesi ortada motorun güzel motor yapmışlar güle güle kullanılmasını diliyorum
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Alıntı incognito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün 300 km bakımı kapsamında motorun yağı Motul 5100 15W50 ile değiştirildi. Servis sonrası ortalama 70-80 km/h, kısa sürelerle 90 km/h hızla toplam 82 km yol yaptım. İki kez de gazı sonuna kadar açarak hız testi yaptım. Motorun fabrika verisi 108 km/h, ve motor zorlamama rağmen “109” yapmadı arkadaşlar. Kitabi değeri 1 km/h bile geçmedi. 120 hatta 140 gördüğünü söyleyen arkadaşlar vardı, o yüzden ben de 115-120’yi görmeyi bekliyordum ama olmadı açıkçası. 115 kg olmamın ve sürekli rüzgara karşı gitmemin etkisi olduğunu tahmin ediyorum. Ancak motor 90 km/h hıza kadar bağırmadan, zangırdamadan çok rahat bir şekilde hızlanıyor, açıkçası bu da çok keyif veriyor.

Bu yolculuğa ait ölçüm sonucu : Km.de 13,4 kuruş net tüketim, 100 km.de 3,54 lt tüketim.

Bir diğer tespitim; yolculuk sırasında aşırı derecede rüzgara maruz kaldım. Bu motorla yolculuk için yarım kask kesinlikle uygun değil ve daha soğuk havalar için ön cam temin edilmesi şart, yoksa hastalık kaçınılmaz.

Sonuç: SYM HD 200 İ EVO çok iyi bir motor, iyi ki tercihimi bu yönde kullanmışım diyorum. Bütçesi 6500-7000 Tl.ye kadar olanlar için bence kesinlikle en iyi seçenek. Ama hala kararsızlık yaşayan varsa ilk mesajımdaki tavsiyemi tekrarlıyorum: mümkünse 400 cc veya üzeri tercih edilirse daha tatmin edici bir alışveriş olacaktır.
    son hız 109 km ise nerdeyse innova ile aynı (ara hızlanmalar hariç tabi) ama innova rüzgara karşı çok yavaşlar orası başka

sanırım motorunuz daha tam açılmamış yoksa bahsettikleri gibi olmaz örneğin bu verilerle honda dylan ın tozuna yetişemezsiniz..

Motosikleti
    Honda Today 50 CC
    belirli km sonrasında motor tabikide açılır arabalar bile öyle bende 200cc motor rahat 120-130 vurması gerek
    HONDA TODAY 50CC

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Son hızın hacimle alakası yok. En kabacası güçlü olan daha hızlıdır.

110 km/h bence yeterli, zaten öngörülen max.hız da bu. ama 1000 km.den sonra nasıl olur bilemem. zaten 80-90'dan sonra rüzgar anormal şekilde rahatsız ediyor. bence bu motoru alanların ilk alması gereken aksesuar orijinal siperlik. gerçi biraz pahalı ama motor zaten pahalı bir hobi.

Motosikleti
    Sym Hd200 Evo
    Hayirli ugurlu olsun arkadasim kazasiz belasiz surusler dilerim cok keyif alacaksin bu makinadn

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:34 ----------

Herkese selamlar araniza yeni katilmis bulunmaktayim. Sym hd200 evo kullanicisiyim. Motorum henuz 5500 km.de gecen yaz aldim cok memnunum. Almayi dusunen dostlara tavsiye ederim.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı poseidongy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirli ugurlu olsun arkadasim kazasiz belasiz surusler dilerim cok keyif alacaksin bu makinadn

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:34 ----------

Herkese selamlar araniza yeni katilmis bulunmaktayim. Sym hd200 evo kullanicisiyim. Motorum henuz 5500 km.de gecen yaz aldim cok memnunum. Almayi dusunen dostlara tavsiye ederim.
    Slm. Güle güle kullanın

Motorunuz hakkında daha çok bilgi paylaşırsanız seviniriz.. Sizdeki model enjeksiyonlu olan mı? Hangi hızda ne kadar tükettiği duz yolda ne kadar sürat yaptığı falan objektif olarak biraz bahsederseniz okuyanlar daha çok fikir sahibi olabilir

NecatMurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT 250 2016
    Arkadaşlar selamlar, bende de var hd200 i evo, çok uzun yol yaptım nisan da aldımve şuan km. 11.000 civarında bu hafta istanbuldan da bodruma geldim çok başarılı , şuanda da izmirdeyim, yarın sabah istanbul'a hareket edeceğim, yakıt bi depo ile ortalama kullanıma bağlı olarak 200-250 km. arası ekonomik bir scooter , herkese çok selamlar, saygılarımla..

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:23 ----------

ayrıca son sürat olarak yokuş aşağı 140 kmhız gördüm, kadranın sonundaki yağ göstergesine dayadım ibreyi, gerçekten çok başarılı...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Bu motorun kullandığı far tipi nedir beyaz fark takmak istiyorum hangisini almam gerekiyor

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)