Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooter Hakkında Öneri Lazım

Motovento
    REKLAM ALANI

sitenize yeni üye oldm ki bu aralar bi motor heyecağını sardı ki sormayın ama hiç bişey bilmiyorm motor hakkında. öncelikle tavsiyenizi almak istiyorum. üniversteye gidip gelmek için günlük ortalama 40 KM yol katedebilicek, yokuşları çok zormanmadan çıkabilicek(2 kişi) ve çok az benzin yakacak fiyatıda ucuz(2000-3000TL arası 2. elde olur) ama yoldada bırakmasın istiyorum az sorun çıkaracak bi model çin malı almak istemiyorum almışken iyi bişey alayım diyorum. böyle bi scooter arıyorum otobanda kullanmayacağım şehir içi sadece sizce bu iş için hangi scooter uygundur motor hacmi ve kaç beygir olmalıdır hangi scooter benim istediğim şekile uygundur. 60 kilo 180 Cm boy var . ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    bak bu benim kendi motorum araba aldığımdan dolayı satılık/ kayış bujı hava filtresi ynei değişti karbüraörü temizlettim yağınıda ynei dğeiştirdim araba aldığımdan doalyısa tıyorum ilk motorumdu benim hevesliydimz evkliydi bayağ gezdik arkilerle ama buraya kadar http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...34886511/detay pazarlık payı vardır CİDDİYSEN: depo 27 lira ya doluyor hızın 60 ı geçmezse 260-280 km arası falan gidiyor fakat hep 70-90 arası gidersen tüketim 200-220 km arası falan oluyor /ve sakın çin malı japon malı diye ayrım yapma adam gibi bakarsan sorunsuz binersin ben 4-5 ay oldu bu motoru alalı henüz yolda hiç kalmadım ve davamlı bineceğime güvenerekte bi dünya bkaım yaptırmıştım ama kısmet değilmiş

hemen almayı düşünmüyorum. her dilden tavsiyeleri dinleyip en çok söylenen modeli alacağım hemen yarın almayı düşünmüyorum açıkcası. hiç bi bilgim olmadığı için acele etmek istemiyorm. teşekkür ederim cevabın için

gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    düşünürsen benim motorum hiç sorunsuz.. Yalnız vitesli 250 cc lik chooper biraz incele, istanbudasın sanırım. Görüşüp gösterebilirim motorumu.. Sıfırdan farksız, 2009 trafiğe çıkışlı. yaklaşık 3-4 ay babam kullandı yazlıkta.. Henüz 2040 km de. Tüm belge ve faturalarını gösterebilirim. Garantisi vs var..

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 esd
    honda beat,yamaha cygnus 125,suzuki an 125,
    [I][B]My Biker Lifestyle... :bestmt:[/B][/I]

Agility city ,2. el.

Motosikleti
    2008 R6
    Alıntı ßy-pySqo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sitenize yeni üye oldm ki bu aralar bi motor heyecağını sardı ki sormayın ama hiç bişey bilmiyorm motor hakkında. öncelikle tavsiyenizi almak istiyorum. üniversteye gidip gelmek için günlük ortalama 40 KM yol katedebilicek, yokuşları çok zormanmadan çıkabilicek(2 kişi) ve çok az benzin yakacak fiyatıda ucuz(2000-3000TL arası 2. elde olur) ama yoldada bırakmasın istiyorum az sorun çıkaracak bi model çin malı almak istemiyorum almışken iyi bişey alayım diyorum. böyle bi scooter arıyorum otobanda kullanmayacağım şehir içi sadece sizce bu iş için hangi scooter uygundur motor hacmi ve kaç beygir olmalıdır hangi scooter benim istediğim şekile uygundur. 60 kilo 180 Cm boy var . ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
    Arkadaşım, yolda kalmak istemiyorum diyorsan ve hızlıda gitmeyeceksen
    Honda Beat
    Honda Activa
    Yamaha cygnus rs ( açıkcası yakıyor melet )
    Bu söylediğim motorların gerçekten temiz olanını bul. Kafan rahat bin. Mümkünse çevrende eş dost tanıdıkta olanını bul.

bpak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yine msx 125
    Ben honda activa kullanıyorum dediğin fiyat aralığında temiz bitane bulabilirsin. Bana Yamaha Bws 100ü önerenler de olmuştu ona da bi bak istersen.

Tesla.tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Voge SR4 Max
    Honda beat iyidir ama 180 boyunla rahat edemezsin. dizlerin öne değer, motor altında ufak kalır. biraz daha irice bir scooter bak derim. 125'lik, mondial'in scooterları ucuzdur ve 2. el bol miktarda bulursun. Ama 3bin lira verebilirim diyorsan kymco agility 125 alabileceğin en kuvvetli 125'lik scooterlardandır. Suzuki AN125 de çok iyi bir scooterdır ve bütçene uygundur.
    Memleketin dahilinde iktidara sahip olanlar, gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler! M.K.Atatürk

honda beat'a yattı aklım.. peki honda beat'ların ortamala motor ömrü kaç KM 'dir bakımını düzgün yaptığın sürece

Tesla.tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Voge SR4 Max
    Beat'ler baya uzun ömürlü, eşek gibi motorlar. Burda kullanan çok ve hepsi de hoyrat davranıyorlar. Makineler hala sağlam. Ancak tekrar söylüyorum, beat'i denemeden alma. Benim boyum 1,83 ve bana oyuncak gibi geldi beat. hiç rahat değil, dar.
    Memleketin dahilinde iktidara sahip olanlar, gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler! M.K.Atatürk

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    iki kişi bineceksen maksi scooter tavsiye ederim. iki büklüm gitmek zorunda kalmazsın.
    daelim s2 250 yi tavsiye ederim ama tek sorun yedek parça sorunu var diye biliyorum

normal scooter olarak ise
    honda dylan 150
    sym joyride
    sym vs150
    suzuki an125
    kymco agility
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Agility
    yada
    Agility city.

Bu tip başlıklar genelde bu modellerle son bulur her ikiside gayet mantıklı modellerdir.
    Biraz daha güçlü olmasını isterseniz
    Sym hd200
    Kymco people s200
    Hayırlı olur İnşallah

agt33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eğer o fiyat aralığında bi motor alacaksan hondadan şaşma
    temiz kullanımla seni bile toprağa gömer ben mersindeyim yaz burda uzun belli 3 ay kış gerisi hep yaz yani motorda geçiyo vaktimiz
    yedekparça çok maliyet biraz fazla olsada servis gayet düzgün
    ilk çıkan kinetix honda ile başladım beata'da bindim enson titan 2004 model kullanıyom daha tık demediler vitesli dersen 2004 titan sonraki yılları tavsiye etmem. yok dersen beat ideal ama serisi bitti yeni modeli çıktı 4000 tl civarı yanılmıyosam süper bişe bak madan gidip incelemeden alma sakın
    honda tek geçerim (mondial-uğur-daysun vediğerleri arkadaşlar alınmasın ama motor hondadan alınır bin öle karar ver en kötü alacaksan yamaha aşşasına bakma)

Motosikleti
    2008 R6
    Alıntı ßy-pySqo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda beat'a yattı aklım.. peki honda beat'ların ortamala motor ömrü kaç KM 'dir bakımını düzgün yaptığın sürece
    Honda beatlar pek tamire gelmez )) ufak tefek bakımları yağı kayışı bujisi fren balatası. ama kayışı bile normal kullanan biri için uzun süre gidiyor. Kuzenimde var 6 sene sonra ilk defe geçen ay açtık kayışa bakmak için. Sağlamdı ama hazır açılmışken 6 senelik aynı kayışı takmadık değiştirdik. KM dersen 25000 30000 KM rahat sorunsuz geçiriyor.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    honda yı tek geçerim benim amcamda var 2 zamanlı kinetix 1989 model hala biniyo ve 20 yıl daha gider diyo 10 yılda bi sekman piston attı başka sorun yok fakat yakıt az olsun diyosan 4 zamanlı activa veya beat al hiç yolda kalmazsın
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    ben o paraya joyride 200 almani öneririm..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    mondial 150 HS
    Benim motosikletim Mondial 150 HS.
    2006 model, yaklaşık 3 aydır kullanıyorum.
    3000 km yi geçti, sorunsuz biniyorum.
    Tavsiye ederim, çok rahat motosiklet.
    Yorulmazsın uzun yolda ve şehir içinde.

Düzgün kullandıktan sonra seni yolda bırakmaz.
    Önceleri ben Honda innova kullanıyordum.
    3 ay önce aldım bunu.
    Çin motorlarına karşı hep şüphem vardı.
    Özellikle bu şüpheyi yenmek için çin motoru aldım ve çok memnunum

UNUTMAYIN;
    Motosikletinizi üzerseniz o da sizi üzer.
    [B][I][COLOR="Purple"]Balıkların gözyaşları denizde belli olmaz[/COLOR][/I][/B]

2000-3000TL bütçen varsa 3000liraya temiz yamaha bws100 bulabilirsin.çin malı motorlardan uzak dur derim, honda beat, activa vs vs bu scooterlar 4zamanlı pek performans alamazsın uzun ömürlüdür sağlamdır fakat bws ile kıyaslanamaz.bütçen biraz daha yuksek olsaydı runner al derdim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)