Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Vespa PX200E ile vites sorunum var yardımcı olabilecek varmı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    cafeole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer - Mondial MR150 - Vespa PX-200E '93
    Herkese selamlar;

Geçtiğimiz yaz 93 model Vespa PX200E motosikletime kavuştum, Eskişehire getirdim 1 hafta boyunca sorunsuz bi şekilde kullandım. Motorun aküsü bitikti fakat kickstart ile çalıştırıyordum. Sonra hareket halindeyken metalik bir dişli sürtünme sesi duymaya başladım, sanki kick start kolu bir dişliye sürtüyor gibi geldi çünkü kolda titriyordu o ses çıkarken. sonra motoru stop ettim o şekilde fazla kullanmak istemediğim için, fakat motor boş viteste kalmamaya başladı, bazen çalıştırabiliyordum boşa atıp, ama çok nadir. genelde boşa alamıyorum. Sorun şu ki debriyaj kolunu çektiğimde motoru itebiliyorum tekerler sorunsuz dönüyor ama çalıştırmaya kalktığımda motor viteste olduğu için ileri atılıyor.
    Sözlü olarak çok sordum ama tatmin edici cevaplar alamadım, eğer daha önce vespasında böyle bir sorun yaşayan olduysa bana nasıl çözdüğünü anlatabilirmi?
    Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    scuba1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Agility 200i.
    motorun sağ tarafında yani volantın olduğu tarafın altında vites kutusu var.oval yarım ay şeklinde bir kutu o kutunun içerisinde vites dişlileri var sanırım vites dişlileri aşınmış ve vites kendi kendine atıyor..93 px 200 yıllarca kullandım halen hurdası bahcede yatıyor.aynı problemi yapardı vites kendiliğinden atmasın diye elimle sabit tutmaya çalışırdım vites kolunu.
    kendi kendine yapabileceğin bi sorun değil bu iyi bi vespa ustasına götürmelisin.

Motosikleti
    Yani boşa geçmemesi? sürekli viteste kalması bu yüzden oluyor öylemi? Vites kutusu ve dişliler dediğinize göre ciddi bi sorun. masraflı olacak benim için öylemi?

Parçası bulunur merak etmeyin. Önerim İzmir'den getirtin. Eskişehir'de öncelikle bilindik Yılmaz motor var,Fatih Usta yardımcı olacaktır.
    http://www.yilmazmotosiklet.com/
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...a-taksit/detay

scuba1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Agility 200i.
    Ben o motoru kullanırken izmirde moto kolay vardı halen duruyomu bilmiyorum.orda bi abimiz vardı sağolsun ne parcaistesek gönderirdi kargoyla biz kendimiz takardık.
    istersen bi ara moto kolay halen çalışıyorsa mutlaka yardımcı olurlar.
    arıza büyük değil ama yaptırmazsan büyür.

Motosikleti
    çok teşekkür ederim, içim rahatladı gerçekten, bir an büyük masraf diye baya korkmuştum, zaten motorumun bakıma ihtiyacı vardı, bunu bilerek uygun fiyata almıştım.
    Şuan Girnedeyim, 15 tatile Eskişehire dönene kadar ya parçaları ayarlarım yada parçalar için gereken parayı. ilk fırsatta bahsettiğiniz yerlerle iletişime geçip fiyat almaya başlarım.

Motosikleti
    Uzun zaman oldu fakat ben mezun olup memlekete döndükten sonra vespaya ancak sıra gelebildi. Sorun anlaşıldı. Şanzuman yağı kontrol edilmediği için yağsız kalan şanzuman hilal kaydırıcı mili yakalar, mil dönerek hilalden kurtulur, hilal 1. vites içinde kalır. Bu yüzden debriyaj çekildiğinde motor iterek götürülebilir fakat herhangi bir vitese geçmez, kol çevrildiğinde gelek klik sesleri ise sadece hilal kaydırıcı milin ileri gidip gelme sesleridir. Hilalin uçlarının aşınması durumunda vitesten atma durumunu yaparmış, fakat benim hilal ve diğer bütün parçalar düzgünmüş, yinede hazır açılmışken sıfırları takılsın dedim. hilal, kaydırıcı mil, conta seti, hava filtre hortumu sıfırları istanbuldan sipariş edildi, ertesi gün geldi. Vespa tabiki canavar gibi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler