Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: SİZCE TERCİHİM NE OLMALI?BURGMAN400,BEVERLY500,BEVERLY300 RST,TOURİER

Katılımcı sayısı
17. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • BURGMAN 400

6 35.29%
  • BEVERLY 500

6 35.29%
  • BEVERLY 300 RST,YA DA TOURİER

1 5.88%
  • NEXUS 500

4 23.53%
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Piaggio seyahati hakkında yardım talep ediyorum:)lütfen bilgilerinizi esirgemeyin!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha X-city 250
    arkadaşlar merhaba;
    ben düşük cc li scooter ve normal motorlar kullandım fakat şimdi çitayı yükseltiyorum bu yaz için.nişanlımla 500-600 km lik seyahate çıkacağım bursa-çanakkale konya-bursa konya-izmir v.s. Uzun yol scooter için burgman 400 ler önerilmiş fakat benm boyum 176 kilom 65 bana büyük gelir diye düşünüyorum yanlış mıyım?piaggio beverly 500 ve beverly 300 rst, 300 tourier lere bakıyorum bu modeller beni yorar mı ?bütçem 10 bin tl.bana bunlar içindeki doğruyu gösterir misiniz?bunlar olmasada başka önerebileceğiniz ne var?scooter düşünüyorum ama illa başka motor var onu al derseniz başka tarzda düşünebilirim.motorda aradığım en fazla 10 bin tl az yaksın e tabi kalite olsun.yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.herkese saygılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    o motorların hepsi ile gidersin ama uzun yol tecrüben varmı ? istersen önce sadece kendin bir tecrübe edin sonra artçı ile çıkarsın uzun yola bence daha mantıklı
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Yamaha X-city 250
    açıkcası uzun yol tecrübem yok zaten 1 hafta içinde alacağım temmuz ağustosa kadar ben çeşitli mesafeler yaparım.inşallah temmuza kadarda olabildiğince tecrübe edinirim zaten direksiyonum iyidir fakat motorda uzun yol bayağı zormuş ama hepsi insan içinzamanla herkes gibi alışırım bende.teşekkürler cevabın için.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:18 ----------

Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o motorların hepsi ile gidersin ama uzun yol tecrüben varmı ? istersen önce sadece kendin bir tecrübe edin sonra artçı ile çıkarsın uzun yola bence daha mantıklı
    kardeş birde sahibindende bakınırken capanord gözüme çarptı tip olarak beverly ye benziyor tek farkı(yazılı özllklerde görebilidğim) çift silindir olarak capanord.beverly ise tek silindir.çift silindir uzun yolda daha avantajlı olmaz mı tek silindir genelde vibrasyon yapıyor diyorlar.beverly 500 ona göremi üretildi acaba senn düşüncen nedir?

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı fatih234 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    açıkcası uzun yol tecrübem yok zaten 1 hafta içinde alacağım temmuz ağustosa kadar ben çeşitli mesafeler yaparım.inşallah temmuza kadarda olabildiğince tecrübe edinirim zaten direksiyonum iyidir fakat motorda uzun yol bayağı zormuş ama hepsi insan içinzamanla herkes gibi alışırım bende.teşekkürler cevabın için.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:18 ----------

kardeş birde sahibindende bakınırken capanord gözüme çarptı tip olarak beverly ye benziyor tek farkı(yazılı özllklerde görebilidğim) çift silindir olarak capanord.beverly ise tek silindir.çift silindir uzun yolda daha avantajlı olmaz mı tek silindir genelde vibrasyon yapıyor diyorlar.beverly 500 ona göremi üretildi acaba senn düşüncen nedir?
    Sevgili Kardeşim,

Maxi scooter olarak seçeneklerin hepsi gayet uygun. Scooterda vibrasyon çok rastlanan bir durum değildir. Capanord ??? diye bir scooter varmı bilmiyorum ama benim bildiğim tek bir Capanord var onun için de senin biraz daha tecrübe kazanman gerektiğini düşünmekteyim.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Motosikleti
    Yamaha X-city 250

scarabeo!!!

Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Kardeşim,

Maxi scooter olarak seçeneklerin hepsi gayet uygun. Scooterda vibrasyon çok rastlanan bir durum değildir. Capanord ??? diye bir scooter varmı bilmiyorum ama benim bildiğim tek bir Capanord var onun için de senin biraz daha tecrübe kazanman gerektiğini düşünmekteyim.
    çok özür dilerim caponord ismi yerleşmiş aklıma yanlış söyledim aprilia scarabeo 500 dicektim.beverly 500 e göre nasıldır?hangisini tercih etmeli?yada beverly 300 tourier?

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    Tekerleri büyük olan maksi scooter sec.

Motosikleti
    Yamaha X-city 250

beverly 500-scarabeo?

Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekerleri büyük olan maksi scooter sec.
    beverly 500-scarabeo 500 arasında kaldım diğer şıkları eledim.ikiside büyük ama ölçülerine tam ulaşamadım 17 diyorlar.sizce?

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Her türlü yol koşulunun ve her mesafenin kralı beverly dir. Beverly 500 scooter ların kralıdır. Anket sonucuda bunu doğrulayacaktır.
    Lastik boyutu çok çok çok önemli. Ondan kesinlikle ödün verme.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    Yamaha X-city 250
    teşekkür ediyorum zaten scarabeo nun 2006 dan sonrasını göremedim çok tutulmamış sanırım.inşallah bi beverly sahibi olacağm allah tan mani gelmezse.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    burgman 400 ü kullandım yakıtı az ve sağlam bir motor...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    beverly 500-scarabeo 500 arasında kaldım diğer şıkları eledim.ikiside büyük ama ölçülerine tam ulaşamadım 17 diyorlar.sizce?
    O halde bu inceleme yazım sana fikir verecektir.

http://www.motosiklet.net/forum/test...enimlerim.html
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burgman 400 ü kullandım yakıtı az ve sağlam bir motor...
    bende bunların arasından burgmanı tercih ederdim. hatta 600f almasaydım alacağım motor buydu
    sürücü koltuğu konum olarak yere daha yakın ve koltuk derinliği açısından güzel benim gibi bir uzun boylu adam bile çok rahat etti uzun bacakları ile. sürüş konforu gayet güzel ve camı uzun biri için bile rüzgarı gayet iyi kesmekte. tek piston az yakıyor serviste yakıt olayını biraz daha değiştirebilirsin oda beyinden economy standart ve performans ayarı yaptırabiliyorsun. servis ücretleride çok pahalı değil bildiğim kadarıyla parçalarıda çok zor bulunmuyor.
    ufak bir sıkıntısı var sadece oda yağ eksiltebiliyor olduğu. sık sık kontrol edip tamamladığın sürece hiç bir sıkıntı vermez oda sana

burgmanın bir sevdiğim özelliğide cam gidona bağlı değil farlara kadar komple grenaj geliyor motorla bütün halde ve gidonda grenajın içinden direk aşağı iniyor. ön kısmın sabit olmasıda o açıdan güzel rüzgarı kesmesi açısından daha başarılı oluyorlar.

nexus500de çok kısa mesafede olsa kullandım. Ne bir scooter ne bir normal motosiklet gibi bir kullanımı var. 2sinin arasında kalmış bir model kullanım açısından, yüksek koltuk ve ufak lastikler ile ilk başta kullanım açısından farklı gelecektir sanada kesinlikle. performanslı bir motosiklet ama kullanıma göre yakıtı hem az hem çok. servis ücretlerinde ferco motor olması açısından pahalı, keza parçalarda aynı şekilde

bewerly hakkında bir bilgim yok arkadaş açıklama yapmış zaten bir modeli ile ilgili.

bunlar benim gördüğüm ve edindiğim bilgiler umarım yardımı dokunur
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    Tvs Apache
    4 Scooterda kaliteli. Benim Nexus 500 kullanma şansım oldu çok beğenmiştim. 185 boyunda 95 kiloyum. Yorucu gelmemişti gayet iyiydi. Yinede bu aletler iyi yakıyor pek tasarruf aramamak gerekir diye düşünüyorum.
    Elle tutulabilen , sessizlik vardır..

Motosikleti
    Yamaha X-city 250

beverly 500 yedek parça sıkıntısı??

deryalı ve ilkay cevaplarınız için teşekkür ederim.beverly 500 ün görüntüsü çok mütevazi hoş boyum 176 burgmanı kontrol edebilir miyim boyuma göre uzun yolda beni yorabilir mi bunların cevapları ççok önemli.beverly nin yormayacağı kanısındayım.fakat deryalı arkdaşım sen sanırım 2009 sonunda izlenimlerini yapmışsın ozaman bayağı sennde belirtmiş olduğun gibi fahiş fiyatlarmış.fakt bi kaç yerde okudum ferconun yeni yeriyle birlikte 2010 dan sonra fiyatlar uygunlaşmış.normal bi bakımı bi arkdaş 120 tlye yaptırmış yağ,yağ filtresi,bujiler,beyin ayarları ufak bi kaç arızası daha varmış.herşey buna bağlı ben beverly almak istiyorum fakat ortadaki bu yedek parça servis sıkıntısını çözemedim alırsam pişman olmaktan korkuyorumm ya dediğin gibi çıkarsa diye.sen hala bu aleti kullanyor musun yani fiyatlar hala 2009 sonundaki gibi mi yardımcı olursan sevinirim sanırım 5-6 gün sonra alacağım motoru.teşekkürler.ayrıca sence şu motorlar nasıl?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...12424981/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...40917824/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...-km-de-b/detay

hangisini almak mantıklı?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:26 ----------

Alıntı kh1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 Scooterda kaliteli. Benim Nexus 500 kullanma şansım oldu çok beğenmiştim. 185 boyunda 95 kiloyum. Yorucu gelmemişti gayet iyiydi. Yinede bu aletler iyi yakıyor pek tasarruf aramamak gerekir diye düşünüyorum.
    beverly 500 de karar kıldım fakat şu servis sıkıntısını çözemedim 2009 da çok fahiş fiyatlarmış deryalı arkdasım belirtmiş belli kullanım sonundaki masrafları fakat inanılmaz yüksek fiyatlar eğer fiyatlar servis yönünden parça yönünden daha uygunsa alacağım değilse malesef burgman a dönerim herhalde:(

Motosikleti
    deryalı ve ilkay cevaplarınız için teşekkür ederim.beverly 500 ün görüntüsü çok mütevazi hoş boyum 176 burgmanı kontrol edebilir miyim boyuma göre uzun yolda beni yorabilir mi bunların cevapları ççok önemli.beverly nin yormayacağı kanısındayım.fakat deryalı arkdaşım sen sanırım 2009 sonunda izlenimlerini yapmışsın ozaman bayağı sennde belirtmiş olduğun gibi fahiş fiyatlarmış.fakt bi kaç yerde okudum ferconun yeni yeriyle birlikte 2010 dan sonra fiyatlar uygunlaşmış.normal bi bakımı bi arkdaş 120 tlye yaptırmış yağ,yağ filtresi,bujiler,beyin ayarları ufak bi kaç arızası daha varmış.herşey buna bağlı ben beverly almak istiyorum fakat ortadaki bu yedek parça servis sıkıntısını çözemedim alırsam pişman olmaktan korkuyorumm ya dediğin gibi çıkarsa diye.sen hala bu aleti kullanyor musun yani fiyatlar hala 2009 sonundaki gibi mi yardımcı olursan sevinirim sanırım 5-6 gün sonra alacağım motoru.teşekkürler.ayrıca sence şu motorlar nasıl?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...12424981/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...40917824/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...-km-de-b/detay

hangisini almak mantıklı?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:26 ----------

beverly 500 de karar kıldım fakat şu servis sıkıntısını çözemedim 2009 da çok fahiş fiyatlarmış deryalı arkdasım belirtmiş belli kullanım sonundaki masrafları fakat inanılmaz yüksek fiyatlar eğer fiyatlar servis yönünden parça yönünden daha uygunsa alacağım değilse malesef burgman a dönerim herhalde:(
    burgman seni uzun yolda hiç yormaz artçınıda hiç yormaz.
    arkadaşım antalyadan istanbula geldi burgmanı ile hatta burada kendisiyle şileye gidip geldik yol yapmamış gibiydim indiğimde hadi nereye gidiyoruz dedik istanbulda

Motosikleti
    Yamaha X-city 250
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burgman seni uzun yolda hiç yormaz artçınıda hiç yormaz.
    arkadaşım antalyadan istanbula geldi burgmanı ile hatta burada kendisiyle şileye gidip geldik yol yapmamış gibiydim indiğimde hadi nereye gidiyoruz dedik istanbulda
    iyi oda güzelmiştamam burgmanlara tekrar bakıyorum servis ağı bayağı geniş burgmanların aslında o tarafı güzel.beverly lerin görünümü gözüme hoş gelmişti neyse bi daha bakim bu ikisine.çok sağol

Motosikleti
    iyi oda güzelmiştamam burgmanlara tekrar bakıyorum servis ağı bayağı geniş burgmanların aslında o tarafı güzel.beverly lerin görünümü gözüme hoş gelmişti neyse bi daha bakim bu ikisine.çok sağol
    burgmanda tek dikkat edeceğin nokta alacağın model 2005 ve üstü olsun
    o modellerde sinyal farları sarı olmayan şeffaf olanlar benim hoşuma gidiyor lacivert renginde olanları yeni kasalara pek alışamadım daha açıkçası...
    ama daha az sorunlu ve teknolojik yakıt açısından biraz daha cimri sanırım yenileri

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Fatih, sen benim bakım masraflarımı bir oku, Yeni Ferco servisinden sonra herşey çok değişti. Artık maliyetler çok çok uygun. Ben her 2 ayda bir 6bin bakımına gidiyordum

sana bir kaç bakım notları yazımı paylaşayım

30.000 Bakım Notları : http://www.scooturk.net/showthread.php?t=6222
    36.000 Bakım Notları : http://www.scooturk.net/showthread.php?t=7027
    36.000 Revize: http://www.scooturk.net/showthread.php?t=7119
    42.000 Bakım notları : http://www.scooturk.net/showthread.php?t=7768
    48.000 Bakım Notları : http://www.scooturk.net/showthread.php?t=8864

daha başka deyim ve tecrübelerimde var, beverly 500ün yeri hep ayrı, bir türlü alternatif bulamıyorum. Sen motoru al ben sana bir çok konuda yardımcı olurum.
    Ayrıca bütçen yetiyorsa kesinlikle Cruiser al çift buji var çok daha yakıtta ekonomik, http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...12424981/detay

Motosikleti
    Yamaha X-city 250
    Alıntı deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fatih, sen benim bakım masraflarımı bir oku, yeni ferco servisinden sonra herşey çok değişti. Artık maliyetler çok çok uygun. Ben her 2 ayda bir 6bin bakımına gidiyordum

sana bir kaç bakım notları yazımı paylaşayım

36.000 bakım notları : http://www.scooturk.net/showthread.php?t=7119
    42.000 bakım notları : http://www.scooturk.net/showthread.php?t=7768
    48.000 bakım notları : http://www.scooturk.net/showthread.php?t=8864

daha başka deyim ve tecrübelerimde var, beverly 500ün yeri hep ayrı, bir türlü alternatif bulamıyorum. Sen motoru al ben sana bir çok konuda yardımcı olurum.
    Ayrıca bütçen yetiyorsa kesinlikle cruiser al çift buji var çok daha yakıtta ekonomik, http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...12424981/detay
    bende tam öyle düşünüyordum uygunlaşmıştır diye vallahi içime su serptin çok sağol ya allah senden razı olsun.. Tamam bende o ilanın üzerinde duruyorum görüştüm pazarlık aşamasındayım inşallah hayırlı olcak.fakat senn şu bakım notlarına ulaşamadım yetkiniz yok diyor başka şekilde bakabilir miyim?teşekkürler

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Açması lazım direk linki kopyala browsera, mutlaka o yazılara ulaşman lazım.
    Hem fotoğraflarla, hem videolarla hemde detaylıca değişen parçaları ve işçilik ücretleri vs hepsini yazdım.
    aklımda kalan rakamlar 30bin bakımı 120 lira, 42bin bakımı 100 lira...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:16 ----------

Motorumu bir arkadaşıma sattım şuanda 55bin km'de, hala bakımları dışında ( yağ, yağ filtresi değişimi, buji vs) servise gitmiyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:18 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/moto...tkileyici.html bura da 42bin bakımını paylaşmışım burayada göz atabilirsin.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)