Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motor Kullanamaya Yeni Başlıyacam Ne Önerirsiniz

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar motor almayı düşünüyorum daha önce hiç kullanmadım hangi motorla başlıyım birde alım satımı kulay olan bir motor önerirseniz sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    apache 2009
    önemli olan senin ne amaçlı kullanıcagın yani nerde kullanıcagın şehir içindemi araıdemi ona göre motorlar önerelim

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1-Ufak hacimli (ideal:125-max:250cc)
    2-Yedek parçası bol ve ucuz olan.
    En önemli iki unsur.Bunlar:Ybr,Tvs,Cbf ve Cbr dir.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı ERSaNKuNeRİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar motor almayı düşünüyorum daha önce hiç kullanmadım hangi motorla başlıyım birde alım satımı kulay olan bir motor önerirseniz sevinirim
    Motor önermiyorum.
    Benim yerime öneren çok olacaktır.

Fakat alım satımı kolay olsun derken neyden kast ettin?
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    Sürekli Değiştiriyorum :)
    Mobylette->Peugeot 103->Agility 125->Ybr 125->Cbr 125 R->Ybr Esd 125->?

Alıntı alioyanik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önemli olan senin ne amaçlı kullanıcagın yani nerde kullanıcagın şehir içindemi araıdemi ona göre motorlar önerelim
    şehir içinde kullanıcam

71Hakan71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    once kullanicagin yere gore tarzini belirle.Bana kalirsa 2. el cbf 150 veya ybr 125 al.Her amacina hizmet eder bu makinalar senin (Dusuk cc den cok performans bekleme)
    O kadar kolay degil VATANI bolmek ve o kadar zor degil ugruna olmek.

Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor önermiyorum.
    Benim yerime öneren çok olacaktır.

Fakat alım satımı kolay olsun derken neyden kast ettin?
    ilk alıcağım motor öğrenen kadar binicem sonra cc yükselticem satarken zorluk çemiyeceiğim demek istemiştim

yigido_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 2009
    ybr 125 cbf 150 tvs apache 150 mondıal 150 kn parana gore hangısı hosuna gıdıyorsa onu al ve keyfe basla

Alıntı 71Hakan71 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    once kullanicagin yere gore tarzini belirle.Bana kalirsa 2. el cbf 150 veya ybr 125 al.Her amacina hizmet eder bu makinalar senin (Dusuk cc den cok performans bekleme)
    bu tarz motorlar hoşuma gitmiyor ilk olarak scooter larla başlayıp sonra cbr falan almayı düşünüyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:25 ----------

arkadaşlar ben ilk etap ta motor kullanmayı öğrenmek amaçlı scooter almak istiyorum bütçem 1.500 tl sonrada Cbr tarzı alıcam bana önere bileceğiniz motorlar nelerdir satarken fazla zarar etmeyeceğim satarken çok fazla beklemiyeceğim motor arıyorum önerilerinizi bekliyorum

Motosikleti
    CBF 150 2009
    skyjet ve celık motorun 150 cc race tarzı motorları var 2 .eli cok ucuz fakat sende cok fazla zararla satabılırsen satarsın bolede bı durum var su an kı butcene gore..

Alıntı yigido_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    skyjet ve celık motorun 150 cc race tarzı motorları var 2 .eli cok ucuz fakat sende cok fazla zararla satabılırsen satarsın bolede bı durum var su an kı butcene gore..
    fazla zarar etmeyeceğim bir motor söylerseniz sevinirim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:39 ----------

scooter önerilerinizi bekliyorum ilk etapta çok kaza yaparım diye race tarzı almayı düşünmüyorum

Motosikleti
    apache 2009
    bak kardeş her motorda mutkala zarar edersin cin mallarında daha çoktur bu bu arada vitesli motordan tvs yi öneririm az yakar seri motordur cub olarak yamahayı öneririm scooter olarakta kymcoo ya bak derim

Alıntı alioyanik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak kardeş her motorda mutkala zarar edersin cin mallarında daha çoktur bu bu arada vitesli motordan tvs yi öneririm az yakar seri motordur cub olarak yamahayı öneririm scooter olarakta kymcoo ya bak derim
    ilk olarak scooter la baslamayı dusunuyorum az yakması falan benim için önemli değil yani aldımmı satarken en fazla 200-250 tl zarar edeceğim bir motor alıcam birde 0 değil zaten 2.el bakıyorum scooter markaları ve model önerilerinizi bekliyorum cevap veren arkadaşlara teşekkur edıyorum...

Motosikleti
    CBF 150 2009
    scooter önerilerinizi bekliyorum ilk etapta çok kaza yaparım diye race tarzı almayı düşünmüyorum
    ılerıde race tarzı motra gececeksen debrıyaj ısı senı etkılemeyecek mı

bunları dusunerek yukarıdakı race tarzı motrları onerdım dussende parcası ucuz motorlar fakat debrıyajlı motora bınecegın ıcın sen dırek debrıyajlı motorla baslamanı tavsıye ederım

ha ılla da scoter olsun dıyosan kymco ıdeal gıbı gozukuyor

Motosikleti
    Sürekli Değiştiriyorum :)
    antalyadaysan gel hemen vereyim motoru gerçekten görmen gereken bir motor hem kafanı ağrıtmaz hem az yakar hem seri hem hızlı motor sana istediklerini fazlasıyla verir hem de bu fiyata motosiklet.net üyelerine kafadan 100 lira indirimli (daha ne diyeyim ) ve gerçekten paraya ihtiyacım var!!!
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...lity-125/detay
    Mobylette->Peugeot 103->Agility 125->Ybr 125->Cbr 125 R->Ybr Esd 125->?

Eğer hedef vitesli motosiklet kullanmaksa ben şahsen scooter'la başlamanızı önermem. Scooter'ın trafik tecrübesi dışında size vitesli motosiklet adına öğretebileceği bir şey yoktur. Hatta vitesli motosikleti akıcı ve güzel kullanabilmenizi geciktirecek, düzeltilmesi zor olabilecek, kemikleşen yanlış alışkanlıklar edinmenize de sebep olabilir (gergin kollar ve virajda düzgün yatamama gibi). Tabii bunlar benim ve konuştuğum birkaç eğitmenin fikirleri. Katılmayacak çok kişinin çıkacağını da öngörebiliyorum.

Ayrıca scooter'ları daha tehlikeli buluyorum. Hem daha dengesiz, hem de çok kolay göründüklerinden kullanıcısına gereksiz özgüven ve cesaret verirler. Kullanıcısında zeka da biraz kıtsa, kaskız bile bindiriyorlar sokaklarda görüdüğüz gibi.

Bunların yanında scooter'ların pek çok avantajı var tabii. En önemlisi çok eğlenceli ve ekonomikler. Eğer scooter seviyor ve kullanacaksanız alın tabii. Miyonlarca scooter kullanıcısı yanılıyor olamaz. Ama eğer vitesliye geçiş için kısa süreli bir basamak olarak düşünüyorsanız bence yararından çok zararını görürsünüz.

Vitesli olarak ise 125cc herhangi bir motor idealdir. Minyon biri değilseniz ve çok gaza gelmeyen bir tipseniz 250cc de olabilir. İkinci el alın ki satarken zarar etmeyin

honda beat öneririm, satarken problem yaşamazsınız 100 cc ve kullanımıda çok kolay, vitesli motora alışmak içinde honda cbf 150 öneriyorum, hayırlısı olsun.

cdcleaner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250/Yamaha Tenere XT660Z
    Alıntı ERSaNKuNeRİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana önerilerim ;

Sürüş teknikleri dersi almaya başlayarak ilk adımını atabilirsin. motor almayı bu aşamadan sonra düşünmen en sağlıklı yöntemdir, kendinini Trafik içinde kurallı sürüşe hazır hissettiğinde Scooter veya motorsiklet alımını konuşacak duruma geliriz. Maddi durumun, kullanım alanına göre kesinlikle bir önerimiz olacaktır.
    Unutma düşe kalka öğrenme mantığı pahalı ve tehlikeli bir yöntemdir.

"Acele eden ecele gider."
    Adalet iki tarafı keskin kılıçtır. Eğer dokunmasını bilmezsen her iki tarafıda keser.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)