Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooter modellerinde önerilerinizi bekliyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaslar yazlık bölgede kullanabiliceğim scooter arıyorum.Aşırı yavaş veya aşırı hızlı olmasını istemiyorum.Günlük gezinti amaçlı bir model istiyorum.Aklımda mondial 125 zn ve 150 zat modelleri var. Önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    mondial 125 zn günlük gezinti için gayet mantıklı bi motor ben kullanıyorum gayet memnunum umarım seninde olur
    Love mods hate racism

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    yamaha bws derim ben çok seri ufak tefek portatif bişe yanlız boyunuz veya bacaklarınızın ölcüsü hakkında bişe bilmiyorum bodoslama direk bunu söyledim kusura bakmayın ölçüler uygunsa dediğim gibi yamaha bws derim her yol ortamında ufak turlarda kullanıla bilir sorun çıkarmaz
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Alıntı HooligaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar yazlık bölgede kullanabiliceğim scooter arıyorum.Aşırı yavaş veya aşırı hızlı olmasını istemiyorum.Günlük gezinti amaçlı bir model istiyorum.Aklımda mondial 125 zn ve 150 zat modelleri var. Önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler
    Zat çok yakıyor günlük gezintilerini tek basına yapıyorsan zn yeterli motor
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Kymco Agility Basta olmak üzere; Diğer önerim Mondial ZC 150 dir
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mz 1998

yoook bence

kadeş bencce çinden uzak dur tavsiyem bu var biraz yaksın ama parçayla uğraşmaktan iyidir bence

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Alıntı ibrahim2626 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kadeş bencce çinden uzak dur tavsiyem bu var biraz yaksın ama parçayla uğraşmaktan iyidir bence
    Zn 18.750km deyim bugune kadar beni yolda bırakmadı.Birtek varyatör bagalar yenmiş motor 5. viteste gibi kalkıyordu ama yinede tamirciye kadar gitti onun dışında bana büyük bir sorun açmadıİyi yağ koy 30.000km ye kadar rektefiyesiz gider ondan sonra rektefiye olur 300 tl ye yine gider 30.000km daha ama o birazda ustaya bağlı
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

arkadaşlar bende yazlık yerde kullanmak için 151 rs dşünüorum önerilerini nelerdir

emrecamcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 390 '17
    Benim önerim honda beat hem az yakar hem de senin kullanış amacın için uygun.

Motosikleti
    Honda Cbr 125r
    Honda beat bence.Yazlık bir bölgede seni üzmez ve yakıtta avantajlı

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı HooligaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çinli alacaksan 151 RS al..
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

Motosikleti
    Sürekli Değiştiriyorum :)
    henüz almadıysan elimde temiz agility var uyguna vericem 2008 model 5200 kmde
    Mobylette->Peugeot 103->Agility 125->Ybr 125->Cbr 125 R->Ybr Esd 125->?

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    suzuki an 125 az yakar sağlam ve seri motor tavsiye ederim

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    yazlık sıcak deniz kenarında kullanabilecegın en cix scoter vespadır.bide krem renklısını buldunmu ınsanları mıknatıs gibi cekersın vallahii...

benim için 150 cc de tek bir efsane vardır 16 bg veren 120 kg olan deposu 9 lt alan 70 cm gidon genişliğine sahip ki trafikte çok önemli bir şey gidon genişliği . 120 km hıza 2 kişi sorunsuz çıkan bir depo ile 220 km şehir içinde giden bagajına 1 yarım kask sığan 2. kaska kancası olan bu motor tabiki honda Dylan dır.

Istanbulda kullanacağın scooter kriterleri :

Lastik en az 13’jant ve lastikleri etli olmalı çukurlar ve yolda rahat gidebilmek için
    Bagajı en az bir yarım kask lacak buyuklukte olmalı . 2. Kask için kancası olmalı .
    Su soğutmalı olmalı sıcak istanbul havalarında istanbul trafiğide hava soğutmalı motor yeterince soğutabilecek süratlere erişemediğinden performans problemi yaşar.
    Gerektiğinde 120 km hıza ulaşabilmeli . İstanbul trafiği hızlı ortamda ortalama 80 km ile gider.
    Motor 13 -16 bg aralığında olmalı . yokuşlarda hız kaybetmeden çıkabilmek için . ve daha az yakıt harcamak için .
    Motor 130 kg altında olmalı.
    Gidon genişliği max 73 cm olmalı daha geniş gidonlar scooterın trafikteki avantajını kaybettiriyor.
    Atlı yüksek olalı kaldırımlara çıkman gerekiyor .
    Yakıt deposu en az 8 lt olmalı ve bir depo ile 200 km yapmalı . Istanbul da şehir için de her istediğin yerde benzinci bulamıyorsun . Istanbulun buyukluğu sebebi ile kat edilecek yol çok oluyor .
    2. eli kuvvetli olan . servis ağı yedek parçası çok olan bir marka olmalı . Çünkü bir parça beklemek sebebi ile zaten kısıtlı olan hafta sonlarında motorsuz kalmamak lazım .

Motosikleti
    Artık Yok...
    benimde yazlıkda honda today var 50cc yetiyor artıyor bile vergisi yok bir şeyi yok plakasıda var.. gayet güzel motor tam yazlık mesken yeri için yapılmış atla git markete bakkala sahile gece çık sahilde bir bara saza git yakın mesafe bir mucizede bekleme 40-60 arası tatlı tatlı emniyetli güvenli bir şekilde gidersin..

zaten yazın büyük ihtimal çıplak olursun yani mayo havlu falan o yüzden süratlenmenide katiyen tavsiye etmemo halde düşük bir süratte düşersen bile param parça olursun birde yazlık yerler çok kum çakıl falandır..

Motosikleti
    Honda forza 250
    honda ps 150i veya dylan tavsiye ederm..
    aralarındaki tek fark ps enjeksiyonlu.. dylan karbüratörlü.. ikiside 150cc de rakipsiz motorlardır...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler