Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Activa Net Ölçüm

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar honda activa 1 lt benzin ile kaç km gidiliyor. bunu bizzat ölçen, activası olan bir kardeşimiz varmı. (benzin fiyatı sürekli değiştiği için kilometrede yaktığı kuruş hesabı pek sağlıklı olmuyor.)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    hesaplama sonucu 42-45 km gidiliyor sabit gazla ekonomide gidersen tabi ben 40 km hızla arkamda artçıyla denemiştim (toplam 120 kg civarıydık)
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Sevgili mondial 50tt hocam inanın ilgilendiğiniz için bin teşekkür ederim. sizin activanız kaç modeldi?

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    rica ederim bendeki 2006 model 30bin km civarındayım

Sevgili mondial 50tt hocam bende activa düşünüyorum size rastlamam benim için ne kadar sevindirici bir durum anlatamam. Hocam tavsiye edermisiniz. herhangi bir kusuru eksiği varmı activaların. birde eğer sakıncası yoksa sizin activanızın değeri kaç tl civarındadır.

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    bana göre activa nın

artıları ;

ekonomik
    2.eli güçlü
    kolay kolay arıza cıkartmıyor sadece periyodik değişmesi gerekenleri değiştiriyorum
    parça fiyatları makul (japonlara göre) ve bolca bulunuyor yan sanayi dahil
    2 kişi artı orta sehpaya istediğini koy taşıyor
    300km lik yol yağtığım oldu ve yolun yüzde 95 ini dip gaz gittim diyebilirim

eksileri;

ön amortisör sistemi farklı olduğu için alışması biraz zaman olıyo diyebilirim (daha önce kullandığım disk frenli teleskobik di sanırım )
    yeni nesil scooter lara göre biraz ağır kalıyor
    90km hıza cıkıyor ama sağlıklı olan 80 km hız , bu düşük gibi fakat 100cc lik motor sonuçta

motorumu satacak olsam 1900 tl ye satarım sanırım

şimdilik aklıma gelen bunlar sorun olursa cevaplamaya calısabilirim

Sevgili mondial50tt Hocam inanın sizin kadar yardımsever ve güzel bilgilendiren bir kişiye daha rastlamadım. Allah sizin gibi insanların sayısını arttırsın. çok ama çok teşekkür ediyorum. eğer bu konuyla ilgili bir sorum olursa affınıza sığınarak tekrar sorma güveni verdiğiniz için baş tacısınız hocam.

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    rica ederim usta motosiklet.net ailesi genelde bu şekilde yardımcı olmaya calısan insanla dolu, size ben denk geldim sadece,,

Sevgili mondial50tt Hocam sizin mondial 50 scooterınız da mı var. eğer varsa ve rahatsız etmiyorsam. bu motorun yakıt (1 lt = kaç km?) sağlamlık arıza durumu artıları eksileri gibi özelliklerini yazabilirmisiniz. (eğer honda activa alamassam inanın mondial 50 scooter almayı düşünüyordum)

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    mondial50tt m vardı resimdeki fakat bi süre önce sattım,, benim 50tt'm güzeldi biraz da ben sanslıydım sanırım başımı agrıtacak bir arıza çıkartmadı 16bin km civarı yol yaptım kumanda kolları bozululdu birkaç kez de ufak tefek sorunlar bir kez piston sekman atttırdım, ilk motorumdu 2005 te sıfır almıstım,, onunla hesaplamadım kaç km gidiyor diye ama tahminen 50km civarı gider ama 2 kişi olduğu zaman motor ağlıyordu .tek kişi de fena değildi

Sevgili motorhocası hoşbulduk efendim. çok teşekkür ederim. Sevgili mondial50tt hocam çok çok sağolun eksik olmayın çok güzel bilgilendiriyorsunuz baştacısınız. motorhocası hocam verdiğiniz site mükemmel bir siteymiş. teşekkür ediyorum.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    activa candır. bir sene iş amaçlı 4 mevsim kullandım böyle sağlam bir motor görmedim.
    ön süspansiyonu değişik gelse de beşikli süspansiyon oldukça güvenli bir sistem.birçok vespa modelinde de aynı sistem var.

hız ve performans hevesiniz yoksa gönül rahatlığıyla alınabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler