Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooter olarak 250 cc mi 400 cc mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kinroad 50 cc
    Merhaba Arkadaşlar

bir scooter almak istiyorum.
    Başlangıç olarak 250 cc ile mi 400 cc ile mi başlasam bilemedim.
    İstanbuldayım, Arasıra şehir dışınada kaçmak istiyorum.
    Bana önerebileceğiniz marka ve modelleri söyleyebilir misiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    50 cc den 400 e atlıyacaksan biraz agır ol derim
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    250cc ideal hem şehir içi hem şehir dışıAma uzun yola çok çıkıyorsan 400lük al derim ama 400lük makinayı dikkatli kullan
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Başlangıcta da ; ilerisinde de 250 Maxi Scooter lar tavsiyemdir
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

davids - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    sen bana güven çok araştırdım çünkü.ağırklı olarak şehir içi ara sırada şehir dışı için diyorsan kullanım amacımız aynı.ilk seçeneğin sym gts 250 olsun,ondan sonra gelenler piaggio,yamaha,kymco gibi markaların 250 cc motorları olabilir.400 cc ye hiç bulaşma derim eğer şehir içi kullanacaksan.ağırlıklı olarak seyahat amaçlı olduğu kansındayım 400 cc nin.gereksiz olur şehir içi için.
    hayat şansa bırakılacak kadar uzun değil

Motosikleti
    kinroad 50 cc
    Alıntı OGLUMVE BEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50 cc den 400 e atlıyacaksan biraz agır ol derim
    teşekkürler
    95 kiloyum yeterince ağırım ya
    400 cc anca tartar beni

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:33 ----------

Alıntı davids adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen bana güven çok araştırdım çünkü.ağırklı olarak şehir içi ara sırada şehir dışı için diyorsan kullanım amacımız aynı.ilk seçeneğin sym gts 250 olsun,ondan sonra gelenler piaggio,yamaha,kymco gibi markaların 250 cc motorları olabilir.400 cc ye hiç bulaşma derim eğer şehir içi kullanacaksan.ağırlıklı olarak seyahat amaçlı olduğu kansındayım 400 cc nin.gereksiz olur şehir içi için.
    Teşekkürler
    zırt pırt çıkamam şehir dışına ama
    ayda 1 kaçarım sanırım
    400 cc burgman düşünüyordum ama fiyatları çok yüksek, hayalimdeki motor
    sonda SYM GTS 250 yi düşündüm, serviste sıkıntı var diye duydum bilmem ne kadar doğru

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    250cc Maxi Scooter'ların tümü iyi ve güvenilir
    Servis konusuna değinirken her zaman şu soruyu soralım kendimize:
    Servisler ve sıkıntılar ile ilgili paylaşımlar, pazarda (sokakta) bulunan araç sayısının yüzde kaçını temsil ediyor? bunlarda irdelenmeli bence
    mesela;Piyasada her hangi markadan 1000 adet var ve bunlardan
    3-5 tanesi ''ağır'' 15-20 tanesi orta dereceli problem yaşatıyorsa bu o markanın kötü olduğu anlamını taşımaz.
    Nice ürünler var ve değerleri onbinlerce euro ciddi derecede de problemleri var ama hala listelerin en başındalar değil mi.

Şehir içinde 400cc de pek ala kullanılır uzun yolda da daha büyük keyif verir.Şimdiden hayırlı olsun...
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Motosikleti
    kinroad 50 cc
    Alıntı Özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250cc Maxi Scooter'ların tümü iyi ve güvenilir
    Servis konusuna değinirken her zaman şu soruyu soralım kendimize:
    Servisler ve sıkıntılar ile ilgili paylaşımlar, pazarda (sokakta) bulunan araç sayısının yüzde kaçını temsil ediyor? bunlarda irdelenmeli bence
    mesela;Piyasada her hangi markadan 1000 adet var ve bunlardan
    3-5 tanesi ''ağır'' 15-20 tanesi orta dereceli problem yaşatıyorsa bu o markanın kötü olduğu anlamını taşımaz.
    Nice ürünler var ve değerleri onbinlerce euro ciddi derecede de problemleri var ama hala listelerin en başındalar değil mi.

Şehir içinde 400cc de pek ala kullanılır uzun yolda da daha büyük keyif verir.Şimdiden hayırlı olsun...
    SYM nin yedek parça sıkıntısı olduğunu duymuştumda

davids - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı exertcem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler
    400 cc anca tartar beni

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:33 ----------

Teşekkürler
    zırt pırt çıkamam şehir dışına ama
    ayda 1 kaçarım sanırım
    400 cc burgman düşünüyordum ama fiyatları çok yüksek, hayalimdeki motor
    sonda SYM GTS 250 yi düşündüm, serviste sıkıntı var diye duydum bilmem ne kadar doğru
    servis şöyleydi,yok bunun farı kayık ötekinin vitesi kazık boşver bence bunları.olumsuz bir cümle üret aç bir topic gelsin binlerce olumsuz yorum.her marka da her modelde azda olsa mutlaka vardır bir yamuk.sen en iyisi en beğendiğini en kafana yatanı al.ben öyle yaptım.ben hiç araştırmadım.gördüm bir arkadaşta nasıl dedim.dedi güzel.o suzuki dedim süper.başka bir arkadaşta da vardı aynısı satıyordu oda.gittim aldım hepsi bir gün de oldu..Şimdi artık bilgi sahibiyim motorla ilgili birçok konuda,motoru büyülteyim dedim aylardır karar veremedim.hatta kafayı yiycem.bi gts 250 alıyorum bi bakıyosun tvs.en son bugün r-5 te kaldım.biraz öncede vazgeçtim ne gerek var ya dedim bu işimi görüyor işte
    hayat şansa bırakılacak kadar uzun değil

Motosikleti
    kinroad 50 cc
    Burgman An 400 fikrime geri döndüm
    aklınızda bulunsun arkadaşlar satan tanıdığınız varsa 2004-2005 modeli temiz bir tane arıyorum

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    250'lik tavsiye ederim; iki önemli sebepten dolayı
    - şehir içinde 400'lükle araçların arasındaki boşluklardan ilerlemek, sıkışık yerlere park etmek zordur.
    - acemi için 400'lük maksi scooter çok ağır gelir, dur-kalklarda yorulur ve eziyet çekersin.

kempes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA SILVERWING400 2006
    Burgman An 400 fikrime geri döndüm
    aklınızda bulunsun arkadaşlar satan tanıdığınız varsa 2004-2005 modeli temiz bir tane arıyorum
    Dostum buyur sana temiz bir burgman ilan bana ait

http://www.sahibinden.com/8500_km_de...XQQdisplayitem

Motosikleti
    Artık Yok...
    ben burgmanı tavsiye etmiyorum eski bir silverwing 600 kullanıcısı olarak burgman 400 lüğü çok yakar hor kullanılanlarında yağ yakmasıda meşhur bir özellikdir.. hantaldırda 400 lük o kasaya illa burgman alıcaksan 650 lik tavsiyemdir..

onun dışında bana göre en makulu türkiye standartlarında 250cc lik iyi kaliteli bir maksidir.. uzun yoluda rahat rahat yaparsın burası amerika değil ülkemiizn biri ucu ile diğer ucu 50 bin km olsun en uzun yapabiliceğin yol olsa olsa antalya olsa 900km dir.. bunuda rahat bir kaliteli 250 lik maksi ile yaparsın.. ayda bir kere uzun yol yapıcaksan ama ayda her allahın günü trafikde olucaksın şehiriçi bu yüzden 250 cclik yakıtta da uzun vadede çok büyük tasarruf yapmanı sağlar..

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    teşekkürler
    400 cc anca tartar beni [COLOR="Silver"]

Kilo ile ne ilgisi var?
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

sky_forever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    bide niye kafadan 250 cc? yani sen 150cclik aletlerin seni çekmeyeceğini veya hız yapamayacağını düşünüyorsan MOTOSİKLET olayını en baştan bi daha düşün araştır derim..

150cc bi dylan bak bakalım neler yapabiliyor veya kimsenin beğenmediği mondialler falan çık bi bas bakalım gidiyomu gitmiyor mu?

ARtık gitmeyen motorda arabada kalmadı mühim olan NASIL GİTTİKLERİ ve DURABİLDİKLERİ.. BÜYÜK TEKERLERK HERZMAN AVANTAJDIR burgman UÇAK gibi motor ama tekerlekleri küçük ama bi DYLAN veya Xcity veya SYM'nin bi modeli var büyük tekerlek ah ah şimdiki aklım olsa büyük tekerlekli bi scooter alırdım..

YEni motor kullanacak birinin burgman gibi bi aletle başlmasını DOĞRU bulmuyorum..

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Bence 400'lük bir Burgman işinizi görür veya Majesty.

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Yamaha Xmax 250 derim. Bir yıl kadar kullandım. Emrello Kaçış Rotaları diye aratırsan şehir dışında da ne kadar rahat olduğunu görebilirsin.
    Ağır metal insanı...

Motosikleti
    Artık Yok...
    benim şu sıralar favorim pegeout satalis
    zaten motoru yürüyeni tamamen piaggio yani parçada sıkıntı çekmessiniz ve motoruda kendini ispatlamış sağlam kaliteli bir motor.. ama en çok hoşuma giden yanı bagaj olayı pegeout motorun tasarımına tamamen bir araba zihniyetiyle yaklaşmış zaten araba firmaları motorlarını hep bu zihniyette üretiyorlar.. bmw de de yıllar önce karter koruması gördüğümde çok şaşırmışdım neyse pegeoutda en çok beğendiğim bagaj olayı adamlar çok güzel tasarlamış araba bagajı gibi birde ön yüzü ön bakışı motorun bildiğimiz pegeput 207 - 307 nin motorsiklet versiyonu çok anımsatıyor ön bakış.. yani pegeout araba çizgisini motorada taşımış ben çok beğendim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler