Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bu Scooterı Kullanan Varmı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar hepinize merhabalar. Tecrübeli motor kullanıcı ağabey ve kardeşlerimizin tavsiyelerine çok ihtiyacım var. 3 aydır scooter motorları araştırıyorum. En sonunda MOTORAN MARKA, MORENO 100 modelli scooter motosikleti almayı düşünüyorum. Güzel bir scootere benziyor. Ancak bu motor hakkında çok fazla bilgi sahibi değilim. Bu yüzden bu motoru kullanan bir ağabey veya kardeşimiz varmı?
    - 1 litre benzinle kaç km yol gidebiliyor?
    - Ne kadar kaliteli bir scooter dır?
    - Tavsiye edermisiniz?
    Bu scooterı kullananlardan şu soruları cevaplayıveren olursa inanın bin teşekkür ederim. (resim eklemeyi bilmediğim için resmini koyamadım, özür dilerim, fotoğrafın linkini koyabildim.)
    http://www.motoran.com.tr/default.as...d=1&urun_id=21
    ÖZELLİKLERİ
    MOTOR TİPİ
    Tek silindirli, 4 zamanlı
    SİLİNDİR HACMİ
    97 cc
    ATEŞLEME
    Elektronik C.D.I.
    ÇALIŞTIRMA
    Elektronik / Kick starter
    SOĞUTMA
    Hava soğutmalı
    MAX. GÜÇ (hp/rpm)
    4.3/7500
    MAX. HIZ
    75 km/h
    VİTES
    Otomatik
    BOYUTLAR(bxexy)mm
    1830x690x1050
    AĞIRLIK
    92 kg
    YAKIT TANKI KAPASİTESİ
    5.8 lt.
    FRENLER
    Ön disk / arka kampana
    LASTİK ÖLÇÜLERİ
    70/90-14 80/90-14
    AKÜ
    12V-5 AH

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    abicim uzak dur bu motordan başına dert olur nerden aldım dersin.baksana sağlamlığı bırak 100 lük olmasına karşın 50 lik todayden biraz güçlü
    Mustafa Kemal Atatürk

Sevgili motorcu48

Öncelikle ilgilendiğiniz için size minnettarım. eksik olmayın. eğer bu motoru tavsiye etmemenizdeki sebep hız ise ben asla hız istemiyorum. az yakan, ihtiyaç olursa iki kişi binebileceğimiz, çabuk bozulmayan bir scooter arıyordum. bu model sanki aradığın motor benim der gibi bakıyor bana. ancak en doğrusunu siz ağabeylerimiz bilir. bu yüzden size akıl danışıyorum.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    estağfurullah kardeşim.bende bi yandanda todayde varda ordan biliyorum.şimdi bu motorların fiyatlarına baktım hepsi almış başını gitmiş bende şaşırdım e tabi elindeki seçenekte oysa bişey diyemem.aslında today al dicem ancak objektif olursam todayede 2 kişi binince çok sıkıntı oluyor bu motora hiç değilse daha rahat binersin.
    Mustafa Kemal Atatürk

Keşke motoran moreno 100 kullanan biri olsa

KEŞKE MOTORAN MORENO 100 SCOOTER KULLANAN BİRİ OLSADA: kardeşim 1 litreyle şu kadar kilometre gidersin. kalitesi sağlamlığı şöyle şöyledir. şunlar artıları şunlar da eksileri, ben aldım memnunun veya memnun değilim deyiverse inanın suya hasret bir yolcunun sevinci gibi sevineceğim.

sultanahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZC, Suzuki GSX-F 600
    2000 lira civarında scooter bakıyorsan mondiallere bak istersen. Bende 150zc modeli var, km de tek kişi 10 kr. yakmıyor bile. İki kişi bindiğimizde 12-13 kr. arası yakıyor ki kardeşim ve ben 1.90 boyunda ve 85-90 kiloyuz. Umarım yardımcı olmuşumdur.
    Hangi istiklal vardir ki, ecnebilerin nasihatleriyle, ecnebilerin planlariyla yükselebilsin? Tarih böyle bir hadiseyi kaydetmemiştir. M.K.ATATÜRK
    Türkçemizin utanılacak birşeyi yok, ya sizin?

Sevgili sultanahmet

Sultanahmet Hocam. tavsiyeniz için çok teşekkür ederim. bahsettiğiniz modelin vergiye tabi oluşu, benim almayı düşündüğüm ancak hakkında tam bilgi sahibi olamadığım moreno 100 ün ise vergisinin olmayışı güzel bir artı kanaatindeyim. yalnız bu benim acizane bir fikrim. yoksa sizin motorunuz hakikaten ideal özelliklere sahip bir motosiklet. Rabbim güzel günlerde kullanmak nasip etsin.

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    evet suzuki - honda - yamaha ayarında motor almayacak san mondial den şaşma hem parça bakımından hemde kalite bakamından ayrıca arkadasın dediği gibi 150 zc gerçekten güzel bir motor ama piyasada tutulmadılar ne dense gerçekten çok rahat uzun yol için mükemmel bir motor bende 150 hs var 30000 KM olucam maşallahı var ALLAHA ŞÜKÜR
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

Sevgili banarlı

Banarlı Hocam çevrenizde bu bahsettiğim MONERO 100 scooter modelini kullanan bir arkadaşınız mevcut değilmi, (memnunmu değilmi sorabilmek açısından) yoksa bu motor piyasaya yeni çıkmış olabilirmi?

KBC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Alıntı 23121977 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle ilgilendiğiniz için size minnettarım. eksik olmayın. eğer bu motoru tavsiye etmemenizdeki sebep hız ise ben asla hız istemiyorum. az yakan, ihtiyaç olursa iki kişi binebileceğimiz, çabuk bozulmayan bir scooter arıyordum. bu model sanki aradığın motor benim der gibi bakıyor bana. ancak en doğrusunu siz ağabeylerimiz bilir. bu yüzden size akıl danışıyorum.

arkadaşım naciz hane fikrimi söylemek isterim, ben tam 5 yıldır motor bakıyordum hem maddi hem manevi durumlardan dolayı bekledim hep sabrettim , söyleyeceğim şu ki banada hep böyle söylediler , çin malı motor kesinlikle almanı tavsiye etmem , diceksinki jepon alacak yada diğer tayvan kore italyan vb. maddi durum onlara yetmez , 100 lük ki vergiye girmediğine göre 100 lükte değil o motor sıfır çin malı alacağına biraz araştırıp 2. el yine o cc lerde aynı fiyatlara kore , tayvan malı temiz bi motor almanı öneririm emin ol alacağın çin malından cok cok daha memnun kalacaksın. örnek olarak kendi kullandığım sym markasının ( tayvan malı ) mio 100 modelini önerebilirim. 5 yıldır kullanıyrz daha tık arıza yapmadı , net bi yakıt bilgisi veremesemde ki ben hiç ölçme gereği duymadım okadar az yakıyor. birde iki kişi için biraz ufakta olsa düz yolda ibrede 95 i gördüm. çok seri ve ceviktir. kimdi o ünlü bi isim hatırlamıyorum ama söylediği çok doğru ( ucuz mal alacak kadar zengin değilim ) demiş.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler