Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

A2 kursuna yazıldım motor almayı düşünüyorum yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yok
    selamlar. şu an aktif olarak istanbul trafiğinde araç kullanıyorum. fakat yazları gezinti amaçlı bir motor almayı düşünüyorum. bunun için gelişim sürücü kursunda A2 ehliyet kursuna yazıldım kısmetse yaza ehliyetim olacak.

sorum şu ki ikinci el çin malı motorlardan ne önerebilirsiniz?

vespa görünümlü çin motorlar ve mondial mtc 250 arasında kaldım. ikinci el de fiyat farkı hemen hemen yarı yarıya.. ne önerirsiniz? açıkcası maddi durumum şu sıralar pek içaçıcı değil o nedenle pek fazla para ayıramıyorum. ikinci el çin malı motorlar 125 cc olarak 300 den başlıyor 650 ye kadar uygun bulunabiliyor. mtc ler ise araştırmalarıma göre 1200 liradan başlıyor..

ne önerirsiniz? 500 600 civarına vespa kopyası çin malı 2005 2008 arası modelde motorlardan alabilirim gibi geliyor fakat kullananlar ne demekte merak ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Skoda Fabia Elegance ; CBF150
    İkinci el çin malı almak cesaret işi valla.600 liraya 1.000 liraya alınacak bir motordan ne kadar hayır gelir bilemem.Bence Kymco'nun 100'lük cuplarından alabilirsin.Taş gibi makinedir , sorun çıkarmaz.

Motosikleti
    yok
    evet cup da düşünüyorum açıkcası. vitesli oldukları için düşünüyorum. sadece yaz aylarında kullanacağım. gezinti amaçlı olacak zaten arabam var ve işlerimi onunla görme taraftarıyım. motoru sadece zevk için almayı düşündüğümden ve yeni bir kullanıcı sayılacağımdan pek de fazla para vermek istemiyorum.

cup motorlar mantıklı. kyomco düşünebilirim evet. ben ve benim gibi yeni başlayanlar için başka cup , scooter yada chopper tavsiyesi olan varmı acaba?

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    [QUOTE=stormwinder;1972608]selamlar. şu an aktif olarak istanbul trafiğinde araç kullanıyorum. fakat yazları gezinti amaçlı bir motor almayı düşünüyorum. bunun için gelişim sürücü kursunda A2 ehliyet kursuna yazıldım kısmetse yaza ehliyetim olacak.

o Motorlarla gezi yapilmaz.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Skoda Fabia Elegance ; CBF150
    Alıntı stormwinder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet cup da düşünüyorum açıkcası. vitesli oldukları için düşünüyorum. sadece yaz aylarında kullanacağım. gezinti amaçlı olacak zaten arabam var ve işlerimi onunla görme taraftarıyım. motoru sadece zevk için almayı düşündüğümden ve yeni bir kullanıcı sayılacağımdan pek de fazla para vermek istemiyorum.

cup motorlar mantıklı. kyomco düşünebilirim evet. ben ve benim gibi yeni başlayanlar için başka cup , scooter yada chopper tavsiyesi olan varmı acaba?
    Hocam bende de araba var ama motosiklet zevki başka.Ben cbf150 kullanıyorum.3.000 TL'ye aldım.Çok rahat ve konforlu ayrıca uzun yolda bile üzmeyecek kadar güçlü motordur.35 TL benzinle 350-400 km gider.Keşke sende bütçeyi biraz zorlasan cbf150 alsan.Ancak ben kymcoyu ucuz bir alternatif olduğu için söyledim.Bizim yazlıkta bi tane var ve yıllardır kullanıyoruz.Ancak çok titreşimli bir motor.1 saatten fazla gezersen ayakların ve ellerin uyuşuyo.Gerçi aynı sorun tüm çinlilerde var ancak cbf150'nin üzerinden 5 saat inmediğimi bilirim.Titreşim nerdeyse sıfır.Şimdilik cbf150 sana pahalı gelebilir ancak uzun vadede 3-4 yıllık bir kullanımı düşünürsen iki tane çinli eskiteceğine ve çekeceğin ızdırapları düşünürsen cbf150 daha uygun gelir.

Motosikleti
    yok
    cbf 150 yi birçok motor kullanan arkadaşım öneriyor. güzel bir motor. lakin şimdilik düşünmüyorum. düşünmemin nedenlerinden biri de ilk kez motor kullanacak olmamdan kaynaklanıyor. vitesli ve az yakan bir motor istiyorum. cbf 150 gerçekten az yakıyor. kyomco nekadar yakıyor? 100 lük cup lar nekadar yakar kullanan birinden öğrenmek isterim.

ayrıca cevaplar için bütün arkadaşlara teşekkürler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:51 ----------

honda 125 titanlar için ne dersiniz? 600 e bulunabiliyor 600 1000 arası birçok motoru var.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı stormwinder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf 150 yi birçok motor kullanan arkadaşım öneriyor. güzel bir motor. lakin şimdilik düşünmüyorum. düşünmemin nedenlerinden biri de ilk kez motor kullanacak olmamdan kaynaklanıyor. vitesli ve az yakan bir motor istiyorum. cbf 150 gerçekten az yakıyor. kyomco nekadar yakıyor? 100 lük cup lar nekadar yakar kullanan birinden öğrenmek isterim.

ayrıca cevaplar için bütün arkadaşlara teşekkürler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:51 ----------

honda 125 titanlar için ne dersiniz? 600 e bulunabiliyor 600 1000 arası birçok motoru var.

İlk kez motor kullanıcak olmanız Cbf 150 kullanamayacagınız anlamına gelmiyor. Cbf 150 genel olarak başlangıç motoru olmasıyla birlikte ekonomi ve yaygın servis ağı sayesinde bir çok kullanıcının öncü tercihi. Tabiki vitessiz ( scooter) motorlarla daha iyi pratik yaparsınız ama kısa süre sonra sizi CC yükseltmeye teşvik edicektir.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    yok
    honda titanlar sizce nasıl? şu cgl 125 ler. japon malı sanırım. 600 lira civarında bulunabiliyor. onlardan da düşünebilirim açıkcası. onlar hakkında öneriniz varmı?

sergiowanni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5
    benc de honda titan ve benzeri al..saqin çin alma..esqi olsun japon olsun.. 1 sene**14500km** mondial 150 hs'ye bindim arizalarini yazarsam yuh dersin..anamdan emdiğim sut burnumdan geldi..saqin titana esqi filan deme ugrasirsan guzelliştirirsin..

Motosikleti
    yok
    aynen. bende şimdi çin yerine cgl cg yada aynısı olan titanlardan düşünüyorum. çin malından iyidir. bu motorlar( özellikle honda titan , honda cg ve cgl ) hangi ülkede üretiliyor? bilen varsa cevaplasın.

abdullah_03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    kymco parasına göre kanuniden kalitelimidir yani verdiğin paraya değermi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler