Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Activa için yardım.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Emix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Çita Sport 125
    merhabalar.

3 gün önce honca activa 2009 model motor edindim. ilk motorum.

sabah 6'da çıktım işe doğru gidiyordum antalyada yağmur vardı ve arka lastik biraz kabaktı.. farlar çok güçlü aydınlatmıyordu.

ve 15-max 20 ile giderken yavaştan.. ancak ileride kasis varmış şu kaldırım gibi olan tümsekli ve nasıl bir yapısı varsa boyanmamış asfaltla aynı renkte sabahın körlüğünde göremedim. hafif fren verdim telaşlanmadım ancak ön fren aniden kilitlendi ve ön lastik kaydı yere düştüm sürüklenmedim ufak tefek yaralarla atlattım Allah'tan kask vardı..

ancak motor biraz sürüklendi ıslak yol buz tutmuş resmen..

kırmızıyla boyadığım köşelerde derin çizikler mevut oldukça göze batıyor Antalya çevresinde önerebileceğiniz uygun fiyatlı kaliteli bir boya atabilecek varmı?

veya motorun sol tarafındaki uzunca çizdiğim yeri nereden yedek parça edinebilirim? uygun fiyatlı tavsiyelerinize ve yardımlarınıza ihtiyacım var.

hayırlı forumlar iyi akşamlar dilerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Kuba Çita Sport 125
    arkadaşlar yokmu bi bilen eden antalyada Kurtboya mı ne diye bir firma ismi duydum sadece honda boyuyorlarmış ve işlerinde en iyisiymiş onu tavsiye ettiler hayırlısıyla gidip bi baktırmak lazım.

ve bana lastik tavsiyesinde bulunablirmisiniz? çünki malum ufacık lastikleri var ve antalyadada bi yağmur yağıyor üstüne ayaz soğuğu olunca yerler resmen buz gibi kayıyor

yeni ve kaliteli bir lastiğin ne kadar işe yarayacağını bilemem ancak kabak lastikten iyi performans vereceğinden eminim düz yolda giderken bazen kıçı atıyor motorun anlamıyorum valla :s 15-20'iyle gidiyorum zaten..

kardeş boya konusunda bişey diyemicem ama lastik konusunda bilindik bi marka al. Senin motoruna göre hangi markada var bilmiyorum ama pirelli sl 26 olması lazım iyi bi lastik. bende beatime takacaktım bulamamıştım. Ayırca lastik çapı küçük olduğu için dikkatli ol.

Motosikleti
    Kuba Çita Sport 125
    dün şansıma arka lastiğim patladı ama sapa sağlam eve döndüm bu sabahta lastikçide yama yaptırdım usta ölmüş bu lastik hemen kurtul dedi...

lastik düz yola genellikle çok kaymaya başladı :s kıçını atıp duruyor virajlarda motor yarın ve p.tesi kullanmayı düşünmüyorum salı günü lastik almaya gidicem ya michlen yada pirelli almayı düşünüyorum..

teşekkürler

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    DEğiştir lastikleri biran önce.. Bide ani duruşlarda sadece ön frene basma...
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Lastik alırsan Pirelli,İRC,Bonsun bak.Eski sanayimidi yeni sanayimidi bir boyacı vardı büyük motorları boyayan adamın adınıda unttum ama bir dükyanın yarısı kadar bir yerde boya yapıyor sırf motosiklet boyuyor
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Motosikleti
    Kuba Çita Sport 125
    herkese teşekkür ederim

bugün IRC Marka lastik aldım taktırdım bebek gibi oldu birde boyatmak kaldı

ve motoru bi el servise vereyim komple elden geçirsinler

iyi oldu valla lastik sonunda

tekrardan teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler