Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooter seciminde yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Selam saygı arkadaşlar..
    Daha önce hiç motora binmedim (daha doğrusu kendim kullanmadım) ve bu aralar acaip bir motor hevesi baş gösterdi.. ve bir scooter almaya karar verdim.. yardımlarınızı bekliyorum..
    Öncelikle iyi bir model-marka olsun derim çünkü büyük ithtimalle 2-3 yıl aynı scooterı kullanacağım ve bu sürede sorun çıkarmasını istemem. Bu yüzden çin mallarını es geçiyorum (yanlış anlaşılmasın ama öyle bi imaj var kafamda).
    En önemlisi görüntüsü kesinlikle klasik (eski) model olmalı hani şu ayaklarımızı yandan sarkıtmak yerine öndeki boşluğa koymalıyız (vespa tarzı).
    Fiyatı 4`ü bilemedin 5`i geçmemeli.
    kullanım amacını anlatmaya gerek yok aslında scooter dedik ya (: ama bi de şu var bu aralar işe gecikmeye başladım işe gidip gelmek için de kullanabilirim. (yak. 10km. mesafede.)
    ve bir de servis yedek parça (temin ve fiyat) sorunu da olmazsa iyi olur. (Not: iLTekirdağ)
    Teşekkürler.. Hadi kalın sağlıcakla..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alperm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman400
    Aradıgınız kriterlere en uygun scooter honda activa bence. Vespa diyecektim ama fiyatı fazla, activa cok uygun, servis, yedek parca sorunu olmaz, kulanımı kolay,sorunsuz bir makine.

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    [uyar]Benzer içerikli başlıklar birleştirildi[/kilit]
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

prolixin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dylan
    eskiden activam vardı..Sağlamdır..26000km gitti ve bir arkadaş hala kullanıyor, ve acımadan kullanıldı diyebilirim..Tek gün bile sürpriz arıza yapmadı..Az yakar, 100kmde 2,2.5lt gibi..Parçası ucuzdur, Honda motorlar arasında en hesaplısı nerdeyse..Çünkü çok var..ve benimki Hindistan malıydı, ama motor blokları Hindistana Japonyadan gidiyor..

Motosikleti
    Dl-1000 Vstrom Midnight Blue, Kanuni Motorun 150
    yahu 6 km kullanacağım diyor.siz 2 zamanlılar çok performanslı diyorsunuz.aradığı özellikler belli,az yakan,sessiz,yağ katma gibi şeylerle uğraştırmıycak bir motor.bu sınıfta her ne kadar ince tekerli flnda olsa honda gayet güsel bir seçenek bencede.bende kanuni 125 almıştım geçen sene özellikle frenleri ve üzerinde gelen aküsü çok vasat.
    GÜCÜN BİLGİ OLMADAN HİÇBİR DEĞERİ YOKTUR.

BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    1 sene 3000km honda activa kullandım, sıfır almıştım ilk motorumdu.
    haftada bir-bazen iki sorun çıkarırdı. otoyolda birden gaz yemez durur, park halinde benzin akıtırdı.

yetkili servisleri kafalarına göre fiyat çeker, sanılanın aksine yedek parçası çok azdır-yoktur, en az 1-2 ay beklersin.

2 senedirde zat150 kullanıyorum, motor en az iki sınıf daha iyi activa'ya göre. servisleri desen eh işte, ama motor sorunsuz. 6500km deyim, motoru ezmezsen gayet konforlu ve şık bir makine, uzun sürede hizmet eder.

vespa'larda ilk senenin ardından önce egzoz sonra diğer kısmlar paslanıyor, servisi-parçası hem az hem çok pahalı. "marka" için para ödüyorsun.

tekrardan scooter alacak olsam, 4 milyarım olsa yine gider zat150 alırım. 15 milyarım olsa burgman400 alırım, arada da başka makineye binmem. bi burgy 4 tane zat eder mi ayrı konu....
    B00_74
    Önce denge, hayatınızı dengeleyin !!!

doğma büyüme İstanbul/bostancı şu an muğla/ortaca
    Motosikleti
    sattım :(
    Alıntı onursah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaşlar,
    Ben yeni bir scooter almaya karar verdim. herkes honda beat 100ü tavsiye ediyor. Sizin tavsiyeleriniz neler? Honda beat çin malı mıdır?
    Lütfen bana bu konuda yardımcı olun
    eski bi beat ci olarak hiç düşünmeden beat al
    1 - cok ekonomik
    2 - gorunusu cok sportif
    3 - honda dayanıklılıgı var tabi..
    4 - koltuk altına rahatlıkla kask sıgıyor..
    5 - 102 cc olmasına ragmen cok ıstıkrarlı...
    6 - daha ne olsun

Alıntı BOO_74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 sene 3000km honda activa kullandım, sıfır almıştım ilk motorumdu.
    haftada bir-bazen iki sorun çıkarırdı. otoyolda birden gaz yemez durur, park halinde benzin akıtırdı.

yetkili servisleri kafalarına göre fiyat çeker, sanılanın aksine yedek parçası çok azdır-yoktur, en az 1-2 ay beklersin.

2 senedirde zat150 kullanıyorum, motor en az iki sınıf daha iyi activa'ya göre. servisleri desen eh işte, ama motor sorunsuz. 6500km deyim, motoru ezmezsen gayet konforlu ve şık bir makine, uzun sürede hizmet eder.

vespa'larda ilk senenin ardından önce egzoz sonra diğer kısmlar paslanıyor, servisi-parçası hem az hem çok pahalı. "marka" için para ödüyorsun.

tekrardan scooter alacak olsam, 4 milyarım olsa yine gider zat150 alırım. 15 milyarım olsa burgman400 alırım, arada da başka makineye binmem. bi burgy 4 tane zat eder mi ayrı konu....
    dostum sen neden bahsediosun anlamış deilim istersen braz gercekcı olalım milletide yanlışa surukleme senin kullandıgın nasıl bir activamış onu bilemem ama benm haftada 3 gunum honda servisinde geçio ve rutin dışında bugune kadar hiç activa sorununa rastlamadım cok yakın arkadaşımın activası var ve haytımda gordugum en kotu kullanıcı arkadasım cok ıı bi surucu fakat motoru cok hor kullanıo arkasına romork yaptırdı ve odun tasıo bazen o derece yani ama bi sorunu yok istersen dogruları aktar ( tabi dogru soluyossan sıfır activa konusunda ) 150 zat a gelince bzim onburonun mudurunde var zat bi kere lastigi patladı servise goturdum allah beni kahretsin almaz olayıdm yolda başıma gelmeyen kalmadı son derece rahatsız bi motor zaten yani diil 4 000 ytl üstüne 4000 ytl versen bindiremezsin bni o motora ki kaldıki bi arkadaşta daha var konustuk geçen tüketici mahkemesine gdidecekmiş boyle dandiklik olmaz dior...

artık gerisine siz karar verin...

yedek parça hakkındaki yorumun yuzunden seni allah havale ediom ole şey olurmu kardeş yaa ne 1 - 2 ayı sacmalama komik duruma düşüyosun iice ...bence sen activayla zatı karıstırdın yazında kontrol et..
    [COLOR="Black"][B] A STATE OF TRANCE[/B][/COLOR]

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Arkadaşım, scooter'da motor geride olunca ağırlık merkezi dengesiz. Birde tekerlek çapı küçük dolayısıyla kolaylıkla kayabiliyorsun. Ayrıca her bakımda plastik aksamı sök-tak derken yuvalar bozuluyor,vidalar tutmuyor buda kullanım hatası oluyor! scooter ikinci elde de satmıyor! 2 kere düşün yeterki doğru karar ver!!

ArdaTugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway ARN 150 cc
    Alıntı jar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence tercihini keeway den yap. arn 150 yada matrix 150..
    >>>işi biliyo

clourpoint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı onursah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaşlar,
    Ben yeni bir scooter almaya karar verdim. herkes honda beat 100ü tavsiye ediyor. Sizin tavsiyeleriniz neler? Honda beat çin malı mıdır?
    Lütfen bana bu konuda yardımcı olun
    hız tutkun yoksa,ben yavaşta giderim,istediğim zamanda motorumu satabileyim,piyasası olsun.........diyorsan hondayı tavsiye ederim .parçası ucuz,yaygın serviside her yerde bulmak mümmkün.honda scooter olarak activa100,beat100,today 50ve büyükleri dylan 150, 250likforesight,400ve 600 lük silverwing i tavsiye ederim.150 lik daylan arkadaşın biri aldı çok memnun bir parça değişme durumu oldu japonyadan parça getirtiyorlar,parça puroblemleri olabilir.fiyatı 5550 ytl,250 lik foresight 8750 ytl fakat mükemmel,400 ve 600 lük modeller mükemmel fakat fiyatları da güzel.sehir içinde beat ve activa tavsiye edrim .bende 2003 model honda beat var. işimi yeterince görmekte.tavsiye ederim.activayla arasında kaporta aksamı ve kilosundan başka fark yok.cin malı motorları dayanıklılık açısından almanı tavsiye etmem..zenginlerin yaptığı gibi kaliteye para ver....

Ben aradığımı buldum arkadaşlar..
    Sağolun..

rainboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S 200
    Alıntı insanoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağolun..
    Ne olduğunu ve tecrübelerinide paylaşsan diyorum..
    [FONT="Times New Roman"][SIZE="2"][COLOR="Red"][B][I][U]Birol HALICI[/U][/I][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]

Motosikleti
    Dl-1000 Vstrom Midnight Blue, Kanuni Motorun 150
    suzukide 125 lik scooterla o piyasada kendine iyi bir yer edinebilir bence.
    GÜCÜN BİLGİ OLMADAN HİÇBİR DEĞERİ YOKTUR.

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Alıntı insanoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağolun..
    o kadar kişi cevap yazmış
    sen de bir zahmet ne aldığını söyleseydin
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Alıntı Luxor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o kadar kişi cevap yazmış
    sen de bir zahmet ne aldığını söyleseydin
    benim soruma sadece bi kişi (alperm) cevap yazmış diğer yazılanlar konuyu açan arkadaşa verilen cevaplar. o yüzden pek muhabbete girmedim.
    Aprilia mojito 125 custom aldım fakat daha elime geçmedi o yüzden de pek deneyimlerimi yazamıyorum.. kullandıkça paylaşacağız.. Sağlıcakla kalın..

merhabalar ben geldımmm artık buralardayım bence alcaksanız gılera runner al madem 3 mılyar butcen war en temızlerını bıle alırsın walla

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Honda Japon Mali Hiç çin Mali Olur Mu Yaaaaaaaa :@

walla babalar scooter almaktansa 1-2 bın daha bırıktrıp yamaha ybr 125 almak daha mantıklı gelıo bana-hersey dahıl 3.750 ye maloluyo-scooter alsanda en az 2-2.5 gozden cıkarıcaksın sonucta!o yuzden bıraz daha ıkınalım-yamaha ybr 125 alalım derım ben scooter dusunen arkadaslara! cnku kalıtelı scooterların fıyatları bıraz ucuk oluo!

Motosikleti
    mondial 151 rs siyah
    scooter olarak mondial 151 rs öneririm

beni dinlersen kardeş pexma 150 cc al hem çok rahat hemde çook seri bir motor ama yakıtı hakkında bilgim yok yakıtı hakkında bilgisi olan arkadaşlarımız varsa paylaşsın lütfen herkese keyifli sürüşler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler