Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
31. sayfa BirinciBirinci ... 21293031323341 ... SonuncuSonuncu

MT Scooter / Atom Karıncalar - Tanışma ve Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar 150lik atom karıncaya castrol 15w40 power 1 koydum şu linkteki yağ

http://www.motogiyim.com/main/produc...ID=0&cat_ID=74

fakat yağın rengi çok sarı baya oline benziyor hiç bu kadar açık renk yağ görmemiştim ne içinden çıkana ne de evde önceden kalam mobil 15w40 a benziyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Pttsiklet :D
    Arkadaşlar bişiy sorcam iLLaki Bu aTom KarınCaLarın içinde piaggio cu vardır x8 200 bide x9 250 Sizce Hangisi daha sağLıklıdır Göz Zevki Falanda Hemen hemen ikisi aynı gibi arkalar hariç Sorun çıkarma aÇısından Ydek parça aÇısından Falan Tavsiyeniz Ne oLur ? BirDe Bunların ikinci elleri genelde 15 bin Km den aşağı yok denecek kadar az olanda 6000 ytL çeki 2004 modellere SizCe ne Eder aşağı yukarı 6000 Km de Falan bunlar ? Son bişiy daha Ömrü Aşağı Yukarı Kaç km dir Bu MakineLErin Tavsiye + yorum pLs

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    Alıntı wildrain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar
    Ben Suzuki Scooterimden çok Memnunum Ama Biraz Küçük Geliyor Sanki Vitesli Makinalara Geçeceğim Galiba ... çünkü Kullandıkça
    Hafifliyor Sanki Motor ... Bir Araştıracağım Etrafı Endura Tarzı Neler Var Yada Siz Neler Tavsiye Edersiniz Görüşlerinizi Bekliyorum...saygı Ve Sevgilerimle
    hacı bence vitesli olmasın diyorsan beverly200 e bir gör at büyük lastik rahat sele geniş görüş açısı ön ve arka disk fren vs vs çok hoş bir motordur..

Alıntı beydenbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster

fakat yağın rengi çok sarı baya oline benziyor hiç bu kadar açık renk yağ görmemiştim ne içinden çıkana ne de evde önceden kalam mobil 15w40 a benziyor
    casrol actevo yada castrol scooter kullanabilirsin birde yağın bidonunda 4t yazması gerekli diğer marka yağlarıda kullanabilirsin sendeki yağın rengine gelince bazı markalar çok koyu bazılarıda çok açık renkte üretiyorlar..

Alıntı RoMe0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bişiy sorcam iLLaki Bu aTom KarınCaLarın içinde piaggio cu vardır x8 200 bide x9 250 Sizce Hangisi daha sağLıklıdır Göz Zevki Falanda Hemen hemen ikisi aynı gibi arkalar hariç Sorun çıkarma aÇısından Ydek parça aÇısından Falan Tavsiyeniz Ne oLur ? BirDe Bunların ikinci elleri genelde 15 bin Km den aşağı yok denecek kadar az olanda 6000 ytL çeki 2004 modellere SizCe ne Eder aşağı yukarı 6000 Km de Falan bunlar ? Son bişiy daha Ömrü Aşağı Yukarı Kaç km dir Bu MakineLErin Tavsiye + yorum pLs
    x9 on numara bir alettir gerçi piaggio gibi köklü bir firmadan hata çıkması 100 de 10 ihtimal bence birde modeller bölümünde x8--x9 topicine bir göz at..

topic up..

linkteki yağa yorum yok mu arkadaşlar koydum alete çalışıyor uygundur değil mi

Motosikleti
    Mondial 151Rs
    selam arkadaslar söle bir sorum olacak...

gecenlerde festıvale giderken 60 km yol gittim sonra motorumun marsı yavas yavas basmamaya basladı farlar cok zayıfladı ve sonunda motorun farları sankı yanmıyormus gıbı cok dusuk sekilde gosterıyor akü bitmiştir dedim akü bitmiş ama motor calısırken aynen farklar sonuk yanıyor yolu zifir karanlıkta bile aydınlatmıyor frene basarken ark stop lambası yanıyor az bısey ama artık marsta basmıyor ayakla calıstırıyorum akü bitse bile motor şarj etmezmi cunku uzun yol yaptım şarj etmesı lazım oda olmadı motor çalışırken farlar yanması gerekmıyor cunku az sonuk gosterıyor yardımınız beklıyorum...
    [B][COLOR="DarkRed"]:queen:O Şimdi kütahya'Da:queen:[/COLOR][/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    linkteki yağa yorum yok mu arkadaşlar koydum alete çalışıyor uygundur değil mi
    gönül rahatlığıyla kullanbilirsin..

Alıntı mondi.playturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar söle bir sorum olacak...

gecenlerde festıvale giderken 60 km yol gittim sonra motorumun marsı yavas yavas basmamaya basladı farlar cok zayıfladı ve sonunda motorun farları sankı yanmıyormus gıbı cok dusuk sekilde gosterıyor akü bitmiştir dedim akü bitmiş ama motor calısırken aynen farklar sonuk yanıyor yolu zifir karanlıkta bile aydınlatmıyor frene basarken ark stop lambası yanıyor az bısey ama artık marsta basmıyor ayakla calıstırıyorum akü bitse bile motor şarj etmezmi cunku uzun yol yaptım şarj etmesı lazım oda olmadı motor çalışırken farlar yanması gerekmıyor cunku az sonuk gosterıyor yardımınız beklıyorum...
    akünün bittiği gibi alternatör yani şarz dinamosu da arızalanmış servise götür bir baktır belki konjektörde arızalanmış olabilir geçmiş olsun..

Selamlar

Arkadaşlar Ben Aranıza Yeni Katılıyorum Il Defa Bir Scooter Motorsiklet Alacam Ve Ilk Defa Süreceğim Yeni Motorum Ramzey 125 Lik Gerisini Anlamıyorum Zaten Yeni Kullanacağım Için Bana Ne Tavsiye Edersiniz... Daha önce Bisiklet Kullandım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    Alıntı cemil1981 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Ben Aranıza Yeni Katılıyorum Il Defa Bir Scooter Motorsiklet Alacam Ve Ilk Defa Süreceğim Yeni Motorum Ramzey 125 Lik Gerisini Anlamıyorum Zaten Yeni Kullanacağım Için Bana Ne Tavsiye Edersiniz... Daha önce Bisiklet Kullandım
    cemil kardeşim öncelikle kendini tanıtan kendi adına bir konu acarak seni daha çabuk tanıyabiliriz..

ilk defa motor kullanacaksan sana scooter tavsiye edebilirim fakat bütçeni düşündüğün modeli markayı yazarak sana daha çok yardımcı olabiliriz mesela 2 el alacaksan 2000ytl ye bir honda beat,,suzukı an125,,kymco agilitiy 125,,honda activa,,yamaha cgynus 125 vs alabilirsin sıfır alacaksan bunların sıfırları 3000ytl ile 4000ytl arası fiyatlar gözünü korkutmasın kaliteli bir şey istiyorsan bunlardan birine binebilirsin..

ama öyle o kadar param yok az olsun ucuz olsun benim olsun dersen ramzey,,kanuni,,mondial,,bianchi,,keeway vs vs gibi motosikletlerede bakabilirsin daha çok fazla bilgi almak istiyorsan motosohbet bölümüne bir konu aç o bölüme çok ziyaret eden oluyor gözden biri kaçırsa biri kaçırmaz..

Motosikleti
    mondıal 151rs
    BU DA BENIM CENGAVER::

JANT LAR NASIL KIRMIZI INCE ŞERİT CEKTIM.AMA SİZ CEKERSENIZ BUNU BI KALININ CEKIN BU INCE DÜŞTÜ.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    bu motorlar çok yaygın oldu hemen her köşe başında rast geliyorum kazası belasız bol km ler dilerim..

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sevgili Karınca Kardeşlerim;

Makinemin 5000 bakımı geldi ve kendim yapmak niyetindeyim.
    Şimdi yağ olarak Shell Advance veya Castrol 4T Scooter yağı kullanmayı düşünüyorum. 10-40 olacak ikiside. Hangisini önerirsiniz? Ve en hesaplı nerede bulabilirim..?

Birde orjinal NGK buji alabileceğim Avrupa yakasında bir adres..? Keza sirkecidekilere güvenemiyorum bir türlü..?
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

alix35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım düğünden sonra bakıcam
    merhaba arkadşlar bende yeni katıldım aranıza..5 aydır motor kullanıyorumm.
    ali
    izmir karşıyaka
    asya t19a
    yaş 25
    saygılar..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Karınca Kardeşlerim;

Makinemin 5000 bakımı geldi ve kendim yapmak niyetindeyim.
    Şimdi yağ olarak Shell Advance veya Castrol 4T Scooter yağı kullanmayı düşünüyorum. 10-40 olacak ikiside. Hangisini önerirsiniz? Ve en hesaplı nerede bulabilirim..?

Birde orjinal NGK buji alabileceğim Avrupa yakasında bir adres..? Keza sirkecidekilere güvenemiyorum bir türlü..?
    servis varken neden kendin uğraşıyorsun belki yağ boşaltma tıpasına diş sıyırtabilirsin buji yatağını bozabilirsin çok basit görünen bir iş ama olumsuz etkenlikler olabiliyor yane ver 30 -- 40ytl servis yapsın..

ama illa be yapabilirim diyorsan sana kolay gelsin casrtol actevo yada castrol scooter kullanabilirsin diğer yağlarda olur ama aklıma bunlar geldi..

Alıntı alix35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadşlar bende yeni katıldım aranıza..5 aydır motor kullanıyorumm.
    ali
    izmir karşıyaka
    asya t19a
    yaş 25
    saygılar..
    alicim aramıza hoş geldin kalıcı katılımcı olman dileği ile..

Motosikleti
    hoşbulduk..ben sürekli forumu takip ediyorum.teknik bilgim pek yok..bi sorunum var arka frene kolundan marşım basmıyor.neden olabilir....

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 06bluedragger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    servis varken neden kendin uğraşıyorsun belki yağ boşaltma tıpasına diş sıyırtabilirsin buji yatağını bozabilirsin çok basit görünen bir iş ama olumsuz etkenlikler olabiliyor yane ver 30 -- 40ytl servis yapsın..

ama illa be yapabilirim diyorsan sana kolay gelsin casrtol actevo yada castrol scooter kullanabilirsin diğer yağlarda olur ama aklıma bunlar geldi..
    yıllardır motorlarımın bakımını kendim yapıyorum. çünkü servislerin kullandıkları malzemelerin dandik olduğunu düşünüyorum. adını sanını duymadığımız yağlar, çakma bujiler, 2. kalite filtreler..

adam yağ koyuyor, 700ml..

Diyorumki, kullanma klavuzunda 900ml yazıyor..
    Olsun, yeter buna diyor..

Bir sürü servise gittim, gördüm, tanırım.. Genelde ne yaptığını bilen servis az. Onlarında kullandığı malzeme dandik. O da haklı, herkese castrol koyup 40 liraya bakım yapması zor.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    mondıal 151rs
    Alıntı alix35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoşbulduk..ben sürekli forumu takip ediyorum.teknik bilgim pek yok..bi sorunum var arka frene kolundan marşım basmıyor.neden olabilir....

FREN MÜŞÜRÜN CIKIMIŞTIR YADA ARIZALANMIŞTIR ONDAN CALIŞMAZ...USDAYA GÖSTER O YAPAR .AMAN DIKKAT ET ARKA FRENE BASTIGINDA FREN LAMBAN YANMAZ YAPTIRASIYA KADAR IKI FREN BIRDEN BAS AMAN DIKKAT...

Motosikleti
    Alıntı crazydesng adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    FREN MÜŞÜRÜN CIKIMIŞTIR YADA ARIZALANMIŞTIR ONDAN CALIŞMAZ...USDAYA GÖSTER O YAPAR .AMAN DIKKAT ET ARKA FRENE BASTIGINDA FREN LAMBAN YANMAZ YAPTIRASIYA KADAR IKI FREN BIRDEN BAS AMAN DIKKAT...
    frenler tutuyor onda bi sorunyok sadece marşı basmıyor... önerilerin için teş.ederim..

Motosikleti
    as t1
    servise götür 2 dakikada hallederler müşürden yapıyor
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yıllardır motorlarımın bakımını kendim yapıyorum. çünkü servislerin kullandıkları malzemelerin dandik olduğunu düşünüyorum. adını sanını duymadığımız yağlar, çakma bujiler, 2. kalite filtreler..

adam yağ koyuyor, 700ml..

Diyorumki, kullanma klavuzunda 900ml yazıyor..
    Olsun, yeter buna diyor..

Bir sürü servise gittim, gördüm, tanırım.. Genelde ne yaptığını bilen servis az. Onlarında kullandığı malzeme dandik. O da haklı, herkese castrol koyup 40 liraya bakım yapması zor.
    bende hussar var iken motorun piston krank vs herşeyini kendim yapardım..

servisten servise değişir kimisi para için kimisi dua için iş yapar..

bence garantin filen varsa götür servise yapsınlar ama garanti dert değil illa ben yapacam diyorsan tamam 750ml castrol 4 zamanlı motosiklet yağı koyacaksın,, ngk yada bosch marka buji takacaksın bujinin kodu üzerinde yazar,,hava filitreni temizle eğer temizlenecek hali yoksa yenisini takacaksın,, subab ayarlarını yapabilirmisin bilmiyorum (ben beceremiyorum) yapamazsan ver 20 ytl tamirci yapsın,,fren balatalarına bak bitmiş ise yada bitmeye yakın ise değiştir hala bitmemiş ise ince pürüzsüz zımpara ile zımparala,, karbüratörünün hava ve rolanti ayarlarını kontrol et ve motorunda düzensiz çalışma seziyorsan karbüratörü sök temizle ayarlarını baştan yap,, motor takozlarını kontrol et bitmişse fikir edinip değiştir..

şimdilik bu kadar geldi aklıma..

Motosikleti
    new apache rtr black
    herkeze selamlar iş yoğunluğundan dolayı uğrayamaz oldum arkadaşlar bws m aerox jant düşünüyorum yani inç büyücek şekil güzelleşcek bulabileceğimiz bir yer varmı şimdiden teşekkürler
    sağlığa en zararlı şeyse yaşamak
    ApAcHe istemdışı teker yapan tek motor:queen:
    bws aşkı bitmerz 16000 km mazii unutulmaz nazilli 09

REKLAM ALANI
31. sayfa BirinciBirinci ... 21293031323341 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler