Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

MT Scooter / Atom Karıncalar - Tanışma ve Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Gezgin teşekkürler paylaşım için,büyüklük olarak x9 ile beverly arasında bir büyüklüğü var sanırım....
    ..İslam kadını dişiliğiyle değil, kişiliğiyle var olandır..

Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. - Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kenny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK
    Alıntı tasarslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gezgin teşekkürler paylaşım için,büyüklük olarak x9 ile beverly arasında bir büyüklüğü var sanırım....
    yok yaw beverly'dende küçük , yamaha xmax'in aynısı neredeyse.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    Alıntı kenny adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir kaç tane atom karınca resmide benden. t-shirt çalışmasında faydası olur belki.

göğsüne mt yazarsak daha faydalı olur..

fatih piaggio için teşekkürler ihtiyarlayınca maxi scooter a geçmeyi düşünüyorum..

lewo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym vs 150
    Antalyadan selamlar kankalar. 25 yasındayım 2008 honda beat sahıbıyım. topıc ıyı olmus

Motosikleti
    kanuni hussar 2004
    Kymco MyRoad 700i mercek altında!

Son zamanlarda motosiklet firmalarının piyasaya sürmeye hazırlandığı "Top Model" olarak adlandırabileceğimiz performanslı scooterları bir hayli ilgi görüyor. Önce Gilera GP 800, ardından Yamaha T Max 500 çıkmıştı ve nihayetinde en büyük rakip Kymco'dan gelmişti. Kymco firması, yeni teknolojilerin kullanıldığı MyRoad 700i'nin fotoğraflarını gün yüzüne çıkarmaya başladı. Ve tabiki motorun özellikleri de gittikçe kulaktan kulağa yayılıyor. Kymco'nun yeni etiketi MyRoad 700i; yüksek teknoloji motoru, ihtişamlı tasarımı, ABS fren sistemi, uzun sürüşlere uygun ergonomik yapısı ve güvenlik sistemi özellikleriyle Kymco'nun yeni öncü modeli olduğunu ispatlıyor

İşte bu muhteşem scooter hakkındaki ilk bilgiler:
    - Yakıt enjeksiyon sistemli, sıvı soğutmalı motor ile sağlanan mükemmel hızlanma yeteneği ile maksimum sürüş zevki.
    - Uzun aks aralığı ile tamamlanan zarif lüks tasarım.
    - RDFI sistemli kontak sayesinde kolaylıkla devreye giren koruma sistemi.
    - Ani frenajlarda hareket etme imkanı sunan ABS sistemi.
    - Yanlış hava basınçlı lastiklerle yapılacak sürüş riskini önleyen "Lastik Hava Basıncı Göstergesi."
    - Güçlü H4 farlar ve ledli stop lambaları ile sağlanan aydınlatma.
    - Elektronik olarak 3 konumda ayarlanabilen arka süspansiyon sistemi sayesinde farklı yol koşullarına göre sürüş zevki.
    - Selenin altında bulunan alanda iki adet tam kaskın sığabileceği hacim. İlave olarak ön bölümde kullanılabilecek eldiven bölümü.
    - Uzun yol sürüşleri için uygun lüks ve komforlu sele.
    - Euro 3 emisyon regulasyonuna uygunluk.

Tasarım:
    Uzun aks aralığı, kompakt tasarım, büyük ön cam, üç komponentli farlar ve zarif dış tasarımın birleşimi MyRoad 700i'nin şık karakteristik yapısının göstergeleri.

Renk Tercihleri:
    Mavi Metalik
    Parlak Gümüş
    Metalik koyu Gri
    Derin Gri Metalik
    Açık Mavi Metalik

Motor:
    699 cc, Kymco'nun motor hacmini son raddine kadar kullandığını gösteriyor. Aracın motoru, üstten çift eksantrikli (DOHC), sıvı soğutmalı, yakıt enjeksiyonlu, 4 zamanlı, çift silindirli, 8 subaplı, 76.9 mm strok, 75.3 mm çap, 10.5 kompresyon oranına, 55 beygir gücüne ve 63 Nm tork değerine sahip

Şasi:
    Süspansiyon: Elektronik süspansiyon sistemi

Süspansiyon kontrol butonu sağ elcikteki kumanda merkezinde bulunuyor. Elektrik kontrollü sistem arka süspansiyonun üzerinde bulunan motor sayesinde sertliği istenilen konuma ayarlıyor. Yumuşak, orta ve sert olarak üç konumu bulunuyor. Süspansiyon sistemi ister park halinde isterse de sürüş halinde ayarlanabiliyor.

Göstergede süspansiyonun bulunduğu konum ile ilgili uyarı simgeleri bulunmaktadır. Bunlar aşağıdakiler gibidir.

"S" (Soft) Yumuşak
    "M" (Medium) Orta
    "H" (Hard) Sert

Ekipman:

Anahtarsız sistem:
    Anahtarsız sistem teknolojisi alışılmış klasik kilit ve anahtar sistemlerinin yerine geçiyor. Sürücü scooter'a 1.5 m yakınlaştığında aracın çantasında bulunan IC sensörü sayesinde motor çalıştırılmaya hazır duruma geliyor.

Çok fonksiyonlu gösterge paneli:

1. Yakıt göstergesi
    2. Saat
    3. Hız göstergesi
    4. Devir saati
    5. Isı göstergesi
    6. Km sayacı: Toplam km ve iki ayrı günlük km sayacı bulunuyor.
    7. TPM: Lastik hava basıncı göstergesi
    8. Uyarı lambaları: Sağ/sol sinyal, uzun far, yakıt göstergesi, akü şarj, yağ seviyesi, TPM, motor kontrol, yan sehba, sele açık, el freni.

Hız göstergesi:
    Tümü MyRoad 700i için orijinal olarak tasarlanan, dijital micro ibreli göstergeler, yakıt göstergesi de içinde bulunan çok fonksiyonlu dijital LCD monitör ve panele yerleştirilmiş olan fonksiyonel uyarı lambaları. Lastik hava basıncı, süspansiyon sisttemi, sıvı soğutma sistemi ısısı, düşük akımlı akü, motor kontrol, km sayacı, hız gstergesi vs, gibi tüm gerekli bilgiler çok fonksiyonlu gösterge panelinden okunabiliyor.

Lastik Basınç Göstergesi:
    Lastik hava basıncı, lastiğin gövdesine monte edilmiş olan sensörle kaydedilen sinyal sayesinde anlık olarak görülebiliyor. Sistem sürücünün kullanım şekline göre dört farklı kayıt yapıyor. Lastik hava basıncı göstergede kayıtlı olan normal basıncın altında veya üzerinde olduğunda, sürücünün güvenliği için monitördeki uyarı lambası yanıp sönmeye başlıyor.

buda videosu arkadaşlar izlmenizi öneririm...

http://www.youtube.com/watch?v=4YP-TKW3vbU

şu kymco hasta oldum ben bir videosunu izleyin göreceksiniz.ben böle bişey beklmiyodum....

Alıntı lewo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Antalyadan selamlar kankalar. 25 yasındayım 2008 honda beat sahıbıyım. topıc ıyı olmus
    lewo h.geldin aramıza....

abi bu atom karıncların altında motor olmıcakmı?elinize sağlık karınclar güsel olmuş altına motoru çektikmi olay tamam galiba ....
    [COLOR="black"][COLOR="Red"]facebook-mt antalya sizde katılın----group317122@hotmail.com[/COLOR][/COLOR]:cat:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    lewo hoşgeldin pazar yalımdayız bekleriz..

Motosikleti
    new apache rtr black
    tarıkcım sen hala ehlıyet alacan da yanıma gelecen gel artık yaw :D yıl oldu bea kanka

gezgin kardeşim gecen gün benim ışıkları açık unutmuşum 3.5 4 saat kadar hemen elektronikçi arkadaşıma gittim aküyü ölçtü sağolsun olum sağlam bu akü dolu o kadarçık şeyden bitmez dedi merak etsen bişicik olmaz not: akü 2005 motoru aldığımdan beri hiç azalmadı bile
    sağlığa en zararlı şeyse yaşamak
    ApAcHe istemdışı teker yapan tek motor:queen:
    bws aşkı bitmerz 16000 km mazii unutulmaz nazilli 09

lord61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Transalp
    benim scooteri bizim biradere verdik 1 ay kullandı motor ayvayı yemiş geçen servise götürdüm adam heryerini söktü motorun şaşırdım dedim bukadar dağıtıktan sonra toplayamaz ne yapacam diye ama tek tek topladı motoru usta şimdi daha iyi evlad
    Ölümüm vatanım için olacaksa,Topragimda BORDO-MAVI güller acacaksa,
    Fatiha'dan sonra Trabzonspor Marşı okunacaksa,Mezar taşımda TRABZONLU dogdu TRABZONLU öldü yazacaksa,Varsin böyle ölüm hoşgelsin....

Motosikleti
    kanuni hussar 2004
    Alıntı burak09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tarıkcım sen hala ehlıyet alacan da yanıma gelecen gel artık yaw :D yıl oldu bea kanka

gezgin kardeşim gecen gün benim ışıkları açık unutmuşum 3.5 4 saat kadar hemen elektronikçi arkadaşıma gittim aküyü ölçtü sağolsun olum sağlam bu akü dolu o kadarçık şeyden bitmez dedi merak etsen bişicik olmaz not: akü 2005 motoru aldığımdan beri hiç azalmadı bile
    tamam burak sağolasın bağlıcam aküye bi sogrta koyarım araya yanarsa yansın ya öenmli değil artık...
    [COLOR="black"][COLOR="Red"]facebook-mt antalya sizde katılın----group317122@hotmail.com[/COLOR][/COLOR]:cat:

BWSTÜRK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Bws
    Burak kanka gelcem olm hele şu sınav bi geçsin ilk otobüsle gelcem bwsyide bagajında getirecem :D:D

06bluedragger Arkadaşım arada bir ankaraya gelirim 2. memleketim gibi oldu Jandarma okullar komutanlığında arkadaşlarım akrabalar vs.. var oonları görmeye geliyorum nasipse bende seneye orada okuyacağım
    Ama KARABÜKTE yaşıyorum gelirsen beklerim
    Yamahaşk 😍

Motosikleti
    YaMaHa YBR125
    lewo sen Red Soldiersteki lewomsun?
    [B][COLOR="Red"]BİZ HER ZAMAN KRALDIK...[COLOR="White"]TATİL BİTTİ GERİ DÖNDÜK...!!![/COLOR][/COLOR][/B] [B][COLOR="Red"]AnTaLyA[COLOR="White"]SPOR[/COLOR][/COLOR][/B] [B][COLOR="Green"]HODRİ[COLOR="Black"]MEYD[COLOR="Red"]ANTAL[COLOR="White"]YA[/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Black"]Facebook Grubumuz: "MT ANTALYA"
    MSN Grubumuz:group317122 [/COLOR][/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    Alıntı burak09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bw's boklayanların gözüne gözüne sokmak lazım motor her haükarda kendini belli ediyo varsın 150cclik scooter kadar yaksın..

Alıntı lord61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim scooteri bizim biradere verdik 1 ay kullandı motor ayvayı yemiş geçen servise götürdüm adam heryerini söktü motorun şaşırdım dedim bukadar dağıtıktan sonra toplayamaz ne yapacam diye ama tek tek topladı motoru usta şimdi daha iyi evlad
    lordum geçmiş olsun pazar 5 te yalımdayız beklerim salcano içinde geçmiş olsun ben biradere motoru verirken içim acıyor ya o çok sakin kullanır ama ne bileyim motorun üstüne çok titrediğimden endişeleniyorum..

Alıntı BWSTÜRK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burak kanka gelcem olm hele şu sınav bi geçsin ilk otobüsle gelcem bwsyide bagajında getirecem :D:D

06bluedragger Arkadaşım arada bir ankaraya gelirim 2. memleketim gibi oldu Jandarma okullar komutanlığında arkadaşlarım akrabalar vs.. var oonları görmeye geliyorum nasipse bende seneye orada okuyacağım
    Ama KARABÜKTE yaşıyorum gelirsen beklerim
    tarıkcım adım kerem isimle hitap edebilelim birbirimize yabancı olmayalım diye basta isim istemiştim biliyorsun inş alırsın ehliyetini bütün iyi dileklerimle karabük' e gelemem ama ankaraya gittiğimde görüşebiliriz inş istediğin okulda okursun.

Alıntı uniAkrep_07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lewo sen Red Soldiersteki lewomsun?
    len ne alakası var benim nick dragger beni hiç drag yaparken gördünmü..

Motosikleti
    kanuni hussar 2004
    abi pazar günü kimler gelio kimseden ses yok sadece keremle benmi buluşcaz arkadaşlar antalya yok oldu galiba

Motosikleti
    new apache rtr black
    çok seviyorum bu topicki bea

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    ben hepinizi seviyorum topici boş bırakmayalım ya bişi sorcam aslında bu konu hakkında topic var ama bide sizlere sorayım dedim karbüratör hava ayarından hariç karbüratörde baska ayar yapılıyomu..

Erfer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    kerem manya olmus olm topık gec oldu ama herkese hayırlı olur ıns....

adım:can
    yas:17
    sehır:tabıkı antalya
    motor:yok henuz
    tuttugu takım:sapına kadar ANTALYASPOR..!!!
    MT ANTALYA

gokhan150zat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fiddle
    Alıntı 06bluedragger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aramıza hoşgeldin modeldaş topagımızı boş bırakmayalım burda scooter hakkında herşey konuşulur..

gökhan aramıza hoşgeldin sende ampul yoksa led kullan az yer kaplıyor..

sitede online olduğun zamanlar belli zaten sorun değil sen bizi boşlama yeter iş gereği çoğumuz zaman ayıramıyor kapımız her zaman acık..

ledli minik ağustos böceği..
    Alıntı gezgin290 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    murat hoşgeldin aramıza

gökhan hoşgelin aramıza
    Alıntı okayyorukcuoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoş geldin burak

an 125 i tavsiye ederim almadan birdaha düşün

gökhanım hoşgeldin ampul derken

cümleten hoşbulduk yalnız bi espri yaptık 06bluedragger bizi siteye rezil etti gitti 3 senelik itibarımız ampulden ve ampulcülerden ayrıca led cilerden nefret ediyorum ayrıca bu konu ile ilgili espri yapan arkadas a uyuz olmadıgımı belirteyim çünkü ne kadar içten oldugumuzu butun site öğrenecek tekrar herkese selamlar

sizlere bi scooterdaki pasli egzosu yeniden hayata döndürdügümü gösteren fotolar ekliyorum belki yardımcı olabilirim birilerine...

ilk önce egzos sökülüyor

gerekli malzemeler: nalurdan tel fırca gümüş soba boyası ve 2 numara boya fırcası alınıyorum isteyen zımpara da alabilir ama ben denedim zımparayı egzos zımparalıyor eriyip gidiyor o yuzden gerek duyulmaya bilinir...

tel firça ile temizleme aşamaları başlıyor....

rahatça boyanama adına kurbanlık koyunun bi butu gibi asılan egzos boyanmaya başlanılıyor...

durmak yok boyamaya devam..

[img=http://img144.imageshack.us/img144/4089/13052008019la0.th.jpg]

2. kat atılıyor....

[img=http://img372.imageshack.us/img372/8086/13052008024pg6.th.jpg]

manifolttan takılma işlemleri başlıyor...

[img=http://img144.imageshack.us/img144/6418/13052008023fn2.th.jpg]

ve sonuç böyle bişey cıkıyor aslında bu işe başlamadan önce işlemin renk açısından kötü olacagını düşündüm ve bunu astar olarak görüp daha sonradan yanmaz siyah boya ile üstüne geçiş yapıcaktım fakat motoruma uyum sagladı ve böyle bişey çıktı ortaya herkes t-shirt baskıları için resim yollarken bari bende böyle bi çalışma upload ediyim herkese selamlar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    gökhan şaka yapmıştım ciddiye almadığın için teşekkür ederimbizde sapına kadar sonuna kadar arkadaslık var yas memleket önemli değil konu rezillikse bana yapılanlardan sonra siteye bi daha girmemem lazımdı şakayı kaldırabilene yaparım..

egsoz boyama konusu güzel olmuş emeğine ellerine sağlık..

Motosikleti
    new apache rtr black
    gokhan çalışman güzel olmus elimizden geldiğince scooterlarımıza kendimiz bakım onarım yapalım ya sabah sabah ozledım geldım bak yazıyorum

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    ooo 3-5 gün uzak kaldık topic uçmuş yaw
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler