Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

MT Scooter / Atom Karıncalar - Tanışma ve Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    mt scooter antalya bu pazar yalım parkta bulusuyor..

gelmek isteyenlerden

msn adresini ve gelip gelemiyeceğini yazmasını rice edeceğim

msn adresleriniz daha net bilgiye ulaşmak için iyi olur

benim ki kerem

yapayzenci@hotmail.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    new apache rtr black
    TARIKKK alsana fotograf özene bezene seçtim eski yeni bakalım arkadaşlar beğencekmi?

geçtiğimiz kış kar için dağa çıkmıştık

farlarım nasıl olmuş çok hırçın oldu be

burası da kışın karlı olan bölgenin ilk bahar hali:D

2 gün önceki kuşadası gezimiz iki arkadaş ve BWS
    naziili-kuşadası güzergahı sabit hızımız 85 90 dı tek mola verdik toplam gidiş geliş 280 km buldu(orada da dolaştık)

yandaki sinyalleri nasıl değerlendirsek diye düşünürken orayada far ekliyelim dedik bakalım scoodostlar beğenecek mi?

baya farkedilir oldum trafikte

buda sonuncu fotograf

arkadaşlar sizden de bekliyoruz fotoğraf

renklensin ortalık herkeze keyifli sürüşler diliyorum
    sağlığa en zararlı şeyse yaşamak
    ApAcHe istemdışı teker yapan tek motor:queen:
    bws aşkı bitmerz 16000 km mazii unutulmaz nazilli 09

Motosikleti
    kanuni hussar 2004
    evet antalyalı atom karıncalar yalımda toplanıyor.herkesi bekliyoruz arkadaşlar antalyadaki arkadaşlar toplanalım artık arkadşarınızla bekliyoruz tüm atom karınclar...iletişim için msn:seoreprince@hotmail.com
    [COLOR="black"][COLOR="Red"]facebook-mt antalya sizde katılın----group317122@hotmail.com[/COLOR][/COLOR]:cat:

Motosikleti
    as t1
    burak canavara iyi bakmışsın güzelmiş allah kaza bela göstermesin benim fotolar hafta sonu geliyor
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

Motosikleti
    kanuni hussar 2004
    burak motorun gerçekten güzelmiş iyi bakmışsın ee sonuçta bws...

arkadaşlar artık teknik bilgi kısmanına geçmek istiyorum.benim bildiğiniz üzere kanuni hussar 2004 model bir motorum var..ve ben bu motora biraz ışılandırma yapıcam (burağın motorundaki gibi biiler alta neon falan)ve benim motorum elektriği direk bobinden alıyor.yani 2004 leri öleymiş bi ustaya sordum.doğruluk payı ne kadardır bilmiyorum.ve benim farlar ve parklar motor yavaşlayınca azalıyo gibi oluyo ve azalıyoda az bişi ve ben bir ışık bağladım sis farı parka bağladım direk ve ışık motor gidince kuvvetleniyor motor yavaşlayınca,köreliyo ben birde altına neon takmayı düşünüyom ama güvenemiyorum bana bir ilgi verebilirmisiniz nasıl bir teknikle bu sorunumu çözerim bir sorum daha olacak direk aküden dağıtsam bu aksesuar ışıklarını ne olur?fikirlerinizi bekliyorum

ayrıyeten motorun direksiyon altına açma kapama düğmleri koyacam neon ve sis farları için yani parklardan veya farlardan ayrı bir kumanda devresi olacak işin özeti bu yüzden aküden almayı düşüünyorum ama araya negibi bir devre oluşturmam lazım yoksa akü bitebilir veya devre yanabilir....sadece araya negibi cihazlar koymam lazım veya akiden değilde başka nerden alırım enerjiyi bu bilgide yardımcı olursanız sevinirim...
    [COLOR="black"][COLOR="Red"]facebook-mt antalya sizde katılın----group317122@hotmail.com[/COLOR][/COLOR]:cat:

Motosikleti
    new apache rtr black
    okay abı sagolasın

gezgın benım farlarda gazı verınce kuvvetlenıyor rolantıdeyken ısıklar azalıyor ama neonları akuye anahtar aracılıgı ıle dırek baglarsan bır sonrun olmaz yanlız neon dedıgımız ısıkları led lı al hem daha az ceker hemde daha parlak gosterır ben sana yakın cekım fotoları koyayım anahtar ve ısıkların
    sağlığa en zararlı şeyse yaşamak
    ApAcHe istemdışı teker yapan tek motor:queen:
    bws aşkı bitmerz 16000 km mazii unutulmaz nazilli 09

Motosikleti
    kanuni hussar 2004
    Alıntı burak09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    okay abı sagolasın

gezgın benım farlarda gazı verınce kuvvetlenıyor rolantıdeyken ısıklar azalıyor ama neonları akuye anahtar aracılıgı ıle dırek baglarsan bır sonrun olmaz yanlız neon dedıgımız ısıkları led lı al hem daha az ceker hemde daha parlak gosterır ben sana yakın cekım fotoları koyayım anahtar ve ısıkların
    burak bende direk aküden almayı düşünüyorum ama kabloların yanmasında ve akünün bitmesinden korkuyorum anahtarlı olacak ama ne bilim aküye güvnemiyorum.sigorta koymama gerek varmı birde bunlar önemli motoru yakar geçerim haberim olmaz.tabi direk aküden alınca ışıklar kuvvetli oluyo onuda denedim ama uzun süre drurunca ince kablo eriyor.kalın kablo yapsam nasıl olur acaba?

atom karıncalar uyku modunamı geçtiniz ne oldu nerdesiniz yaw...

BWSTÜRK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Bws
    Arkadaşım benim bws dede ışıklandırma sistemi var fotolarımda belli değil + birde arada sırada anfi koyuyorum motora :D aküden elektriği alabilirsin araya sigorta yerleştirmeyi unutma kullanacağın kablolar o kadarda önemli değil orta sınıf elektrik kablosu olur sonuçta 220 volt değil akü dediğin 12v 5 Ah bişi :D kabolu anca kısa devre yaptıgında yakarsın kafana takma o kadar sen normal elektriği aküden al kontaklı yapki istediğin zaman yakıp söndürebilesin ;)
    Yamahaşk 😍

Motosikleti
    kanuni hussar 2004
    sağol türk kabloyu biraz kalın yapalım sağlam olsun zaten anahtar koyucam devamlı yanmasını istemiyorum zaten sadece özel biyerlerde gezilerde grup buluşmlarında ama bir şey daha akü bitme olanağı varmı bu olayda...

Motosikleti
    Yamaha Bws
    çok zor bir ihtima :D bitsede birşey olmaz marş pedalından doğru çalıştırırısın 10 dk gezersin sonra tekrar aküyü kullanabilirsin :D bwslerdede farlar manyetodan alıyor elektriği

Atom Karıncalar Alooo Boşu Boşunamı Açtık Bu Topic I Kimseden Ses Seda Yok Aloooo Beni Duyan Kimse Varmı???:d
    Yamahaşk 😍

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    burdayız bi yere gittiğimiz yok bu pazar yalım parkta buluşuyoruz

gelmek isteyenler yapayzenci@hotmail.com bana ulasın..

bu baslık sadece tanısma için değildir scooter hakkında herşey bu topicde olmalı..

Motosikleti
    Yamaha Bws
    Burak09 kanka okuyosun topic i ve yazmıosun ne kadar ayıp :D

Antalyada olsam atom karıncamla beraber gelirdim ama maalesef KARABÜKTEYİM :(=(:D
    Yamahaşk 😍

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    sağlık olsun sayımız çoğalınca tüm mt scooter buluşuruz..

Motosikleti
    Yamaha Bws
    Hele bir ehliyeti alayımda :D antalyaya zaten gelcem 5temmuzda sınava gireceğim hoş şimdi soksalar hepsinden 100 almassam adam değilim :D ama bekle dediler ii dedim :D
    Yamahaşk 😍

Motosikleti
    as t1
    kerem çanakkale antalya arası 727 km şimdi çıksam yola pazartesi veya bilemedin salı sabahı kaldırırım seni abi gelebilmek gibi bir lüksüm olsa gelirdim size iyi eğlenceler
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    tarık bekleriz ankaranın neresindensin..

ehliyetin şimdiden hayırlı olsun..

Alıntı okayyorukcuoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kerem çanakkale antalya arası 727 km şimdi çıksam yola pazartesi veya bilemedin salı sabahı kaldırırım seni abi gelebilmek gibi bir lüksüm olsa gelirdim size iyi eğlenceler
    sende ucağa atla gel kaptana söylersin antalyanın üstüne gelince seni uçaktan atarlar bende seni yalım parkta havada kaparım..

şaka bi yana mt scooter olarak ileriki tarihte toplu olarak buluşma düzenleyeceğiz ortada bi yerde buluşuruz..

keşke gelsende beni sıcak yatağımdan kaldırsan (lan bah git zabah zabah ne işin var depemde zır zır zır ötüyon..)

Motosikleti
    as t1
    keremcim bekle geliyorum antalya hava limanındakilere söyle uçan bir scooter görürlerse f-16 kaldırmalarına gerekyok uçan atom karınca geliyor dersin antalyaya inemeden sonra kim vurduya gitmeyelim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    Alıntı okayyorukcuoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keremcim bekle geliyorum antalya hava limanındakilere söyle uçan bir scooter görürlerse f-16 kaldırmalarına gerekyok uçan atom karınca geliyor dersin antalyaya inemeden sonra kim vurduya gitmeyelim
    yok yok sen gel beklerim ben kargo bölümündeyim işim gereği..

sen korkma kim vurduya gitmezsin ben f-16 yı sapanla düşürürüm alimallah..

Motosikleti
    kanuni hussar 2004
    Piaggio firması, X9 serisinin üretimini durdurmasıyla birlikte yeni seri üretimlere yönelmeye başladı. İlk olarak X9 yerine X-Evo’yu piyasaya süren firma, şimdi de X7 modelinin tanıtımını yaptı. Milan’daki Eicma fuarında gün yüzüne çıkan araç, Scooter GT (Ground Tourism – Büyük gezi) sınıfının yeni bir üyesi. 125 ve 250ie olmak üzere iki farklı modelle üretilecek olan araç, performans konusunda da oldukça iddialı. Şehir içi kullanım için ideal olan aracın genel anlamdaki tasarım anlayışı keskin ve oturaklı hatlar…

Yukarı doğru uzanan far şekli ve alt bölümde yer alan Piaggio yazısı onun en belirgin özellikleri.

X7’nin Piaggio kullanıcıları tarafından tasarlanmış olması onun piyasaya sürüleceği andan itibaren son derece yoğun ilgi göreceğinin bir sinyalini de bizlere veriyor. Ön agresif ve şık tasarımlı çamurlukla birlikte ilk kez uygulanan amortisör gizleme sistemi de Piaggio kullanıcılarının önemle istediği bir olgu. Bu sayede amortisörler hem gizli olacak hem de tekerleri bir koruyucu demir görevi görecek. Rahat koltuğu sayesinde şehir içinde ağrı ve sızılara son diyebilirsiniz. X7’de gerçekten kusursuz bir koltuk materyali uygulanmış. Bagaj bölümü yeterli sayılabilecek ölçülere sahip. Bir ¤¤¤¤ face kask ve bir çenesi açık kaskın sığabildiği bagaj içerisinde çakmak girişi ve aydınlatma ışığı mevcut.

Aracın yol tutuşu ise tipik Piaggio güvencesini içeriyor. 35 mmlik güçlü amortisör kolları, 5 kollu hafif alışımlı jantların yanından uzanıyor. Önlerde 14 arkalarda ise 13 inç ebatlarındaki jantları 120/70 ve 140/60 ebatlarındaki Pirelli lastikler kavrıyor. Önde 260 mm’lik tek disk ve arkada 240 mm’lik tek disk aracın fren sistemini oluşturuyor.

[img=http://img144.imageshack.us/img144/9894/39piaggiox7ht5ly4.th.jpg]

Piaggio X7, 125 ve 250 olmak üzere iki farklı motor tercihiyle satışa sunulacak. Her ikisi de su soğutmalı ve 4 zamanlı scooterlar. 250 cc modeli’nin ekstra özelliği elektrikli benzin enjeksiyonuna sahip olması. Piaggio’nun çevreci araç tasarımları konusundaki hassasiyeti bu araçta da devam ediyor. X7, Euro 3 egoz emisyonuna sahip. Piaggio X7 125’in motor gücü 9750 devir dakikada 15 beygir. 124cc motor hacmine sahip olan scooterın Tork değeri ise 8500 devirde 11 NM. Aracın kuru ağırlığı ise 155 kg. 250ie modelinde ise beygir gücü 8250 devir dakikada 22 HP’ye ulaşabiliyor. Tork değeri ise 6500 devir dakikada 20.2 NM.

Bu modelin kuru ağırlığı ise 160 kg. CVT otomatik hız varyatörü ve tork asistanı kullanılan şanzıman tipindeki aracın yakıt deposu ise 2 litresi reserve olmak üzere toplamda 12 litre olarak açıklandı.

Uzunluğu 2.060 mm genişliği 745 mm olan aracın koltuk yüksekliği ise 790 mm. Aracın iki tekerlek arası açıklığı ise 1480 mm.

Yeni Piaggio X7’nin aksesuar ve renk tercihleri de oldukça fazla. Mars kırmızısı, titreyen yıldız grisi, gece yarısı mavisi ve parlak siyah renk tercihleri, X7’nin diğer modellere oranla daha farklı bir görünümde olacağını gözler önüne seriyor. Aksesuar konusunda ise en dikkat çekici özellik 44 litre hacmindeki orijinal top box. Bunun yanında Tomtom gps sistemi, bacak koruma demirleri, motor koruma demirleri, 4 mm daha uzun rüzgar önleyici ön cam ve elektronik anti hırsız sistemide aksesuar listesinde bulunuyor.

kenny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK
    bir kaç tane atom karınca resmide benden. t-shirt çalışmasında faydası olur belki.

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler