Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu

MT Scooter / Atom Karıncalar - Tanışma ve Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    PİAGGİO BEVERLY 250 İE S VE SKİPPER 150
    Günaydın herkese.....Bakımları zamanında itina ile yapılan 4 zamanlı 36000 kmde 12.5 HP Piaggio Skipper 150 cc sahibiyim.Motorumdan tek şikayetim yakıt tüketimi.Şehiriçi-şehirdışı karma kullanımda 5.35 lt (18.24-YTL) benzinle sakin kullanımda 112 km gidiyor.(km de 162 krş).Sakin kullanımda trafikte şehiriçinde 5.29 lt (17.77-YTL) benzinle 98 km gidiyor (km de 181 krş).Sizce yakıt tüketimi normal midir?Değilse neler yapmam gerekir?Bilgilendirirseniz sevinirim..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    Alıntı burak09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gokhan çalışman güzel olmus elimizden geldiğince scooterlarımıza kendimiz bakım onarım yapalım ya sabah sabah ozledım geldım bak yazıyorum
    ben scooterimin bütün bakımlarını kendim yapıyorum subap ayarı dısında..

hepimiz kendi motorumuzun bakımlarını yapmak zorundayız ve siddetle kaliteli malzeme kullanmanızı tavsiye ediyorum 3 kuruşa aldığımız çin malı (p.r.c.) malzemelerden uzak durun 8-10 kuruşluk malzeme kullanın hem motorunuzun ömrü azalmasın hemde aldığınız parca uzun zaman dayansın..

Alıntı celıl ybr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ooo 3-5 gün uzak kaldık topic uçmuş yaw
    celilcim sana topağı boş bırakma demiştik katılımcı olman dileği ile..

Alıntı SERHAN YORUK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın herkese.....Bakımları zamanında itina ile yapılan 4 zamanlı 36000 kmde 12.5 HP Piaggio Skipper 150 cc sahibiyim.Motorumdan tek şikayetim yakıt tüketimi.Şehiriçi-şehirdışı karma kullanımda 5.35 lt (18.24-YTL) benzinle sakin kullanımda 112 km gidiyor.(km de 162 krş).Sakin kullanımda trafikte şehiriçinde 5.29 lt (17.77-YTL) benzinle 98 km gidiyor (km de 181 krş).Sizce yakıt tüketimi normal midir?Değilse neler yapmam gerekir?Bilgilendirirseniz sevinirim..
    motorun bence çok yakıyor artık skipperlerin huyumudur bilmem aga çok yakıyo o makineler hele 2 zamanlısı resmen içiyo nerdeyse runner ile aynı yakıyor..

benim anlamadığım şehir içi dışı 112 km gidiyor sakin kullanım 98 km gidiyor burasını anlamadım sakin kullanınca dahamı çok yakıyor sanırım yanlış yazdın..

motorunu kalkışlarda çok zorluyorsan tek teker yapıyorsan şehir içi 80 90 km hızlardan asagı inmiyorsan çok yakması normal ayrıca motorunun hava filitresini temizlemelisinbujini söküp zımparalamalısın karbüratör ayarlarına bak hava ayarını kontrol et frenlerinin sıkılığına bak sorun devam ediyorsa buraya yaz bi çaresine bakalım..

Motosikleti
    as t1
    [QUOTE=gokhan150zat;1103032]cümleten hoşbulduk yalnız bi espri yaptık 06bluedragger bizi siteye rezil etti gitti 3 senelik itibarımız ampulden ve ampulcülerden ayrıca led cilerden nefret ediyorum ayrıca bu konu ile ilgili espri yapan arkadas a uyuz olmadıgımı belirteyim çünkü ne kadar içten oldugumuzu butun site öğrenecek tekrar herkese selamlar

uyuz olmadığına sevindim gökhan kardeş içimizde kötülük yok burada olmamın nedeni yeni arkadaşlar edinmek bilgi alış verişi sağlamaktır birilerini kırmak incitmek değil
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

lord61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Transalp
    keremim topiğin maşallahı var iyi tuttu sende bakıyorum ayrılmıyorsun başından sahip çıkıyorsun topiğine ifferim
    hacı muromu biliyorsunzu koymama gerenk yok sanırsam boşuna yer şgal etmesin ama tanımayanlar için kendimi arz edeyim adım mehmet emin iba Trabzonluyum yaş 26 ktü işletme bölümü emeklisiyim
    Ölümüm vatanım için olacaksa,Topragimda BORDO-MAVI güller acacaksa,
    Fatiha'dan sonra Trabzonspor Marşı okunacaksa,Mezar taşımda TRABZONLU dogdu TRABZONLU öldü yazacaksa,Varsin böyle ölüm hoşgelsin....

Motosikleti
    PİAGGİO BEVERLY 250 İE S VE SKİPPER 150
    Alıntı 06bluedragger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben scooterimin bütün bakımlarını kendim yapıyorum subap ayarı dısında..

hepimiz kendi motorumuzun bakımlarını yapmak zorundayız ve siddetle kaliteli malzeme kullanmanızı tavsiye ediyorum 3 kuruşa aldığımız çin malı (p.r.c.) malzemelerden uzak durun 8-10 kuruşluk malzeme kullanın hem motorunuzun ömrü azalmasın hemde aldığınız parca uzun zaman dayansın..

celilcim sana topağı boş bırakma demiştik katılımcı olman dileği ile..

motorun bence çok yakıyor artık skipperlerin huyumudur bilmem aga çok yakıyo o makineler hele 2 zamanlısı resmen içiyo nerdeyse runner ile aynı yakıyor..

benim anlamadığım şehir içi dışı 112 km gidiyor sakin kullanım 98 km gidiyor burasını anlamadım sakin kullanınca dahamı çok yakıyor sanırım yanlış yazdın..

motorunu kalkışlarda çok zorluyorsan tek teker yapıyorsan şehir içi 80 90 km hızlardan asagı inmiyorsan çok yakması normal ayrıca motorunun hava filitresini temizlemelisinbujini söküp zımparalamalısın karbüratör ayarlarına bak hava ayarını kontrol et frenlerinin sıkılığına bak sorun devam ediyorsa buraya yaz bi çaresine bakalım..
    Sadece şehiriçi trafikte ----şehirlerarası yol yapmadan---sakin kullanımda hiç zorlamadan 98 km gidiyor.Aynı zaman da tüm bakımları orjinal parçalar kullanılarak yapıldı.Diğer 150 cc lik scooterlar ne yakıyor acaba?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    Alıntı lord61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keremim topiğin maşallahı var iyi tuttu sende bakıyorum ayrılmıyorsun başından sahip çıkıyorsun topiğine ifferim
    hacı muromu biliyorsunzu koymama gerenk yok sanırsam boşuna yer şgal etmesin ama tanımayanlar için kendimi arz edeyim adım mehmet emin iba Trabzonluyum yaş 26 ktü işletme bölümü emeklisiyim
    eee lordum nazar etme neolur nazar çiğne seninde olur topağıma sahap çıkmasam diğer guruplar gibi cvp yazılmaya yazılmaya bi sayıda kalır topak amacına ulaşamaz bu topağında bi anlamı olmaz bu gün yalıma gelecenzi..

Alıntı SERHAN YORUK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece şehiriçi trafikte ----şehirlerarası yol yapmadan---sakin kullanımda hiç zorlamadan 98 km gidiyor.Aynı zaman da tüm bakımları orjinal parçalar kullanılarak yapıldı.Diğer 150 cc lik scooterlar ne yakıyor acaba?
    senin motor çok yakıyor be yaw hava filitrene baktınmı çinçon scooterlar 110 140 arası yakıyorlar sakin kullanılan herşeyine zamanında müdahale edilen 150cc scooter 10 ytl ile 90 km gidiyor..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Asya 150 T - I
    Yazın beni de listeye

+ 1 atom karınca

Motosikleti
    HONDA cbr125 siyah
    herkese selamlar
    benimde atom karıncam var arkadaşlar.
    eskişehir li 26 yaşındayım
    adım çağrı
    ::xrock::::148::

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    Alıntı Bin9yüz85 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazın beni de listeye

+ 1 atom karınca
    örtmenim hoşgeldin topağımıza seni şirin karınca senii

Alıntı dogu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar babam interneti kestrdiği için fazla foruma giremiyorum:( ama bn de bir scooter kullanıcısıyım.kısaca kendimi tanıtayım:18yaşındayım İzmir Bornovada oturuyorum
    doğu hoşgeldin topağımıza kalıcı katılımcı olmanı isterim..

Alıntı !KuZGuN! adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selamlar
    benimde atom karıncam var arkadaşlar.
    adım çağrı
    çağrı hoşgeldin senin karıncanın adı ney..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Asya 150 T - I
    örtmenim hoşgeldin topağımıza seni şirin karınca senii
    Hoşbulduk efendim ama karar veremedim benim Asyamı karınca ben mi karıncayım

Baştan aşağı simsiyah korumalı kıyafetleri giyip kafaya kocaman siyah kaskı takınca tam atom karınca diyorlar

adım çağrı
    Çağrı hafta sonu Eskişehirde olacağım, var mısın karıncalarla çevre yolunda yarışa, alayım anahtarını

Motosikleti
    HONDA cbr125 siyah
    ben road runner diyorum ama kız arkadaşım bıdık diyor.
    kesinlikle motor demiyoruz

asya hafif gelir bana motoruna veda et c.tesi akşamı hazırım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Asya 150 T - I
    Oğlumu kimselere vermem ben, yarışta bile olsa scooterla 180 basarım yine de vermem yaaa

Eskişehire geldiğimde sürekli tepesindeyim, satmaya kıyamıyorum haberin yok sanırım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    Hoşbulduk efendim ama karar veremedim benim Asyamı karınca ben mi karıncayım

Baştan aşağı simsiyah korumalı kıyafetleri giyip kafaya kocaman siyah kaskı takınca tam atom karınca diyorlar

Çağrı hafta sonu Eskişehirde olacağım, var mısın karıncalarla çevre yolunda yarışa, alayım anahtarını
    örtmenim senin lumuzin hala ankaraya gelemedimi inş kavuşursun siyah lumuzine oy oy oy karıncalar başımızın üstünde tajdır..

ben road runner diyorum ama kız arkadaşım bıdık diyor.
    kesinlikle motor demiyoruz

bence arkadasın haklı bıdık daha sevimli ayrıca bıdığın markası nedir kazasız yarışlar dilerim 50km yi geçmeyin..

Motosikleti
    HONDA cbr125 siyah
    mondial 150 re benim bıdık.
    ya benim aşırı bir tecrübem yoktu alana kadar ama bukadar süratli gideceğini sanmıyordum.bihayli hızlı ben ağır ağır takılırım gezerim amaçlı almıştım ama beklediğimin çok üstünde gidiyor
    .
    bıdığımıda çok seviyorum.kendi paramla aldığım ilk taşıt olduğu içindir belkide.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Asya 150 T - I
    örtmenim senin lumuzin hala ankaraya gelemedimi inş kavuşursun siyah lumuzine oy oy oy karıncalar başımızın üstünde tajdır..
    Yaramı deşme cnm yaaa, getireceğim diyorum amavakti zamanı falan filan belli değil

Ayrıca epeydir topiği görüyordum ama selam vermek bugüneymiş, kibar yazıların için teşekkürler

bence arkadasın haklı bıdık daha sevimli ayrıca bıdığın markası nedir kazasız yarışlar dilerim 50km yi geçmeyin..
    Profilde bıdık = mondial 150 yazıyor Arkadaşı korkutmamak adına yazıyorum 55 i geçmeyeceğim kabul

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    mondial 150 re benim bıdık.
    ya benim aşırı bir tecrübem yoktu alana kadar ama bukadar süratli gideceğini sanmıyordum.bihayli hızlı ben ağır ağır takılırım gezerim amaçlı almıştım ama beklediğimin çok üstünde gidiyor
    .
    bıdığımıda çok seviyorum.kendi paramla aldığım ilk taşıt olduğu içindir belkide.
    aslında marka önemli değil önemli olan seni mutlu etmesidir herkes ister kaliteli bir motora binmeyi sesinle aynıyız bende hussarı kendi alın terimle 2.el aldım zaten şehir içi trafikte 80-90km yetiyor ayağımı yerden kessin diye aldım aldığım çok iyi oldu en azından kimseye minnet etmiyorum şimdi bunu satıp daha iyi bir motor almaktan yanayım kazasız belasız tekerin düz bassın..

Motosikleti
    HONDA cbr125 siyah
    tamam 55-56 arası kapışırız istersen üzmemek lazım bıdıkla siyahlimuzini

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    Yaramı deşme cnm yaaa, getireceğim diyorum amavakti zamanı falan filan belli değil

Ayrıca epeydir topiği görüyordum ama selam vermek bugüneymiş, kibar yazıların için teşekkürler

Profilde bıdık = mondial 150 yazıyor Arkadaşı korkutmamak adına yazıyorum 55 i geçmeyeceğim kabul
    örtmenim istersen ben gelip alayım lumuzini zati 1-2 aya kadar ankaraya kız istemeye geliyorum geçerken senin oğlanı alıp getreyim..

topiğim güsell olmuş dimi teşekkür ederim ayrıca 50 km yi gecen dikalifiye olur söyleyim..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Asya 150 T - I
    !KuZGuN! Tamamdır anlaştık, en fazla 57 ile gideriz, anahtar var işin ucunda, arada 1-2 rakam fark bırakmak lazım

06bluedragger Ankaraya kız istemeye gelecek olman güzel haber ama ısrar etme limuzini ben getirmek istiyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    !KuZGuN! Tamamdır anlaştık, en fazla 57 ile gideriz, anahtar var işin ucunda, arada 1-2 rakam fark bırakmak lazım

06bluedragger Ankaraya kız istemeye gelecek olman güzel haber ama ısrar etme limuzini ben getirmek istiyorum
    hüüoooppp kurallar çiğnenmek içindir mantığını bi kenara bırakın 50 km yi geçmiceksiniz dedim..

aytac adım kerem bi öğrenemedin gitti ankaraya gelince tüm mt ankarayla tanışmak isterim lumuzinin de bi fotolarını göremedik gitti merakımdan ölecem madem kendin götürmek istiyon saygı duyarım..

örtmenim örtmenim alican altını ıslattııı..

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler