Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

PCX 125 Ön fren diskten gelen ses

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda PCX 125 (2012)
    Merhabalar,

Yetkili servis ve bir honda ustasına danıştığım ama net cevap alamadığım bir konuyu sizlere danışmak istedim.

Pcx 125(2012) kullanıyorum. Yakın zamanda bir honda ustasına gidonla ilgili bir bakım işi için gittim. Bu esnada motor kriko üzerinde dururken ön tekerleği elle döndürdüğümde bir metal çizme sesi geldiğini farkettim. Sanki bir iğneyi metalin üzerine sürter gibi tiz bir sürtünme ve çizilme sesi.

Ustanın verdiği bilgi disk yamuk olabilir şeklinde oldu ama şimdilik devam et böyle birşey olmaz dedi. Honda yetkili servisine gittim onlarda baktı diskte bir yamukluk yok olsa tekerde yalpalama olur dediler ama çıkan sesle de pek ilgilenmediler, benim gittiğim servisten midir bilmiyorum zaten robot gibiler herşeyi alel aceleye getirip bir an önce bir sonraki müşteriye hizmet verme derdindeler pek detaya inmiyorlar. Velhasıl diskten yada oradaki bir aksamdan gelen bu ses doğal bir durum mudur ? Fren yapmadığım halde metale sürtme sesi duymam bana sağlıklı gelmiyor açıkçası.

Teşekkürler şimdiden

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Tekerleği elle rahatça çevirebiliyorsan sıkıntı yoktur , özellikle yağmurda kullandıktan sonra daha belirgin sürtme sesi gelir normaldir..

Motosikleti
    sym fiddle 3
    Balataların değdiği yerlerin dışında kalan yerler de hafif paslanmalar bu tür sesler yapabiliyor oraları temizlersen ses kesilebilir bende olmuş tu çok sinir eden bir sesti

Motosikleti
    Honda PCX 125 (2012)
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekerleği elle rahatça çevirebiliyorsan sıkıntı yoktur , özellikle yağmurda kullandıktan sonra daha belirgin sürtme sesi gelir normaldir..
    Elle çevirince rahat dönüyor gibi ama arada bir, bir yere gelince çok hafif sıkışma yaparak duruyor gibi. Kendi dönme hızı kesildiği için durmuyor.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Eğer ses kesintisiz azalıp çoğalmıyorsa sorun yoktur, kimi sistemlerde çok az temas eder ve o bahsettiğiniz ses olur ve sorun etmeyin denildiği gibi rahatça çeviriliyorsa sıkıntı yoktur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)