Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Başlangıç Scooter Tavsiyesi [Ekipman Dahil 10.000₺ Bütçe] RKS Cityblade?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba, iyi forumlar herkese.

Uzun zamandir motosiklet araştırması yapıyorum. Ehliyetten önce kendi motorumu alıp onunla trafiğe kapalı alanlarda deneyip kazanıp sonra ehliyet almayı düşünüyorum. Maalesef ki şuanki bütçem 10.000₺. Vitesli motorlardan hiç haz etmiyorum. Yaptığım araştırmalarda RKS Cityblade 125'in ikinci el 2018-2019 modellerini uygun buldum. Fakat buradaki deneyimli abilerimizin yorumunu almak istedim.

Motorda genel olarak şunları arıyorum;

Az biraz estetik duruş.
    Yedek parçalarının uygun fiyatları olması
    İzmir'de ikamet ediyorum. Ehliyeti aldıktan sonra ayda bir Seferihisar ya da Bodrum'a gitmemde yardımcı olması
    Yokuşlarda beni zorlamaması

Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    T7
    10000 Tl.ye ekipman bütçesi dahil mi

Evet abi bütçem ona yetiyor maalesef

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Cityblade alma kardeşim.

Neden almayayım abi. Bir de önerin nedir

Alıntı erensel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cityblade alma kardeşim.
    Sebep yazmayacaksanız böyle yazmanın hiçbir anlamı yok forum demek bilgi alışverişi demektir.

Kursad55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v
    Marka olarak japon harici sym kymko gibi markalar da fena değildir onlarda da bakabilirsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:41 ----------

Mesela kymko agility city 125 gibi

Abi agilitylere baktığımda 200lük modelleri rks ile aynı fiyatlarda ama yıl ve km farkı var tabii. Bu durumda Agility City 200i mi dersin yoksa Rks Cityblade 125 mi

adm12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125. SYM sympony 200i
    Sym orbit 2 125 yada sym fiddle 2 125 önerebilirm. Sizin bütçenize göre mantıklı seçenek olarak görünüyor.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Alıntı erhanturan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden almayayım abi. Bir de önerin nedir
    Benim ilk motorumdu cityblade. Zaten modelin sayfasında yaşadığım problemlerinin bir kısmını yazdım. Model sadece 1 yıl içinde satıştan kaldırıldı. KM'si yada modeli ne olursa olsun Agility yada SYM alırsan çok daha memnun kalırsın.

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/159310-rks-cityblade-7.html#post4496367

Kursad55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v
    Agility oneririm elbette taş gibi motor rks den falan çok daha kalitelidir. Km çok sorun etme abartılı olmadığı sürece tabi

Agility 200i buldum 40.000 km'de 7.500₺ istiyorlar. Az kmli pek bulamadım açıkçası. @erensel abinin yorumundan dolayı RKS'den vazgeçtim. SYM'leri genel olarak ucuz bulamadım

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    2015 model 15-20 bınde fızy 125 alırsın ustunede 1500 lıran kalır ekıpman dızersın, sıgortanı yaptırırsın.

Çok fazla km yapmayacaksan Mondial mash 125i düşünebilirsin.

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    x alma, bunu yapma.

boyle yorumlara kapat kapilari. makinaya 5 ekipmana 5 ayir gerekirse. kask mutlaka full face olsun. 1000 tl altina da kask degil kafa mezarligi alirsin. kask eldiven cok onemli bu ikisini sakin atlama.

motoru bilmiyorum bahsi gecen ancak 125 iyi baslangic. otomatik dusunursen honda spacy direk. fizy falan sakın. manuel de ise o fiyatlar cbf ler var. estetik diyip planlamani yapmissin. mondial a de bir bak git dene derim. disinda halen bu motorsiklet diyorsan, almadan once facebook grubuna git uye ol sahiplerine sor.

kararin net ise hayirli olsun tekerine tas degmesin.

Alıntı nicknamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    x alma, bunu yapma.

boyle yorumlara kapat kapilari. makinaya 5 ekipmana 5 ayir gerekirse. kask mutlaka full face olsun. 1000 tl altina da kask degil kafa mezarligi alirsin. kask eldiven cok onemli bu ikisini sakin atlama.

motoru bilmiyorum bahsi gecen ancak 125 iyi baslangic. otomatik dusunursen honda spacy direk. fizy falan sakın. manuel de ise o fiyatlar cbf ler var. estetik diyip planlamani yapmissin. mondial a de bir bak git dene derim. disinda halen bu motorsiklet diyorsan, almadan once facebook grubuna git uye ol sahiplerine sor.

abi yorumun için teşekkür ederim. Yorumlardan ve izlenimlerinden yola çıkarak Rks Cityblade eledim. Kymco Agility 125 ya da 200'lük düşünüyorum. Vitesli sevmiyorum en azından şimdlik. Bazı motorcular peşin fiyatına taksit yaparak veriyorlar. En azından elimdeki nakit paranın bir kısmıyla ekipman alırım. Kalanı + taksit ile de motoru düşünüyorum.

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Alıntı nicknamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    x alma, bunu yapma.

Hocam yanlıs anlama da once demıssın kı ''x motoru alma dıyenlere sakın bakma '' , cok dogru soylemıssın, nedensız acıklamasız bunu alma, yapma seklındekı yorumlar yapıcı aydınlatıcı yada acıklayıcı degıller.

Fakat sonra dıyorsun kı ''honda spacy dırek, fızy sakın'', dogrudur bız 2 yıl kullandık anlayamadık belkı sen 10 yıl kullandın fızy nın alınmaya deger bır motor olmadıgını farkettın fakat nedenlerıyle acıklamadıgın zaman bız durup dusunuyoruz ''neden bu adam fızye boyle dedı lan sımdı '' dıye.

Motosikleti
    abi yorumun için teşekkür ederim. Yorumlardan ve izlenimlerinden yola çıkarak Rks Cityblade eledim. Kymco Agility 125 ya da 200'lük düşünüyorum. Vitesli sevmiyorum en azından şimdlik. Bazı motorcular peşin fiyatına taksit yaparak veriyorlar. En azından elimdeki nakit paranın bir kısmıyla ekipman alırım. Kalanı + taksit ile de motoru düşünüyorum.
    agility hakkinda bende arastirmistim. cok cok olumsuz birsey duymadim. facebook ta gruplari var almadan once bir girip konus. 200 luk baslangicta fazla tepkili olabilir. 125 lik daha guvenli olur, motosikletin trafigi farkli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:26 ----------

Alıntı YAHYaONUR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yanlıs anlama da once demıssın kı ''x motoru alma dıyenlere sakın bakma '' , cok dogru soylemıssın, nedensız acıklamasız bunu alma, yapma seklındekı yorumlar yapıcı aydınlatıcı yada acıklayıcı degıller.

Fakat sonra dıyorsun kı ''honda spacy dırek, fızy sakın'', dogrudur bız 2 yıl kullandık anlayamadık belkı sen 10 yıl kullandın fızy nın alınmaya deger bır motor olmadıgını farkettın fakat nedenlerıyle acıklamadıgın zaman bız durup dusunuyoruz ''neden bu adam fızye boyle dedı lan sımdı '' dıye.
    ilk paragraftaki desteginiz icin tesekkurler. maalesef oyle.

fizy konusunda spacy ile karsilastirirsan ozelliklerde enjeksiyon ve yakiti goruceksin. bir x motoru almadan kronik sorunlarina bakmak her zaman iyidir. spacy su an icin 125 cc lerde en ideali tabi f/p olarak farkli secenekler var. ancak fizy i arastirdigimda karburatorunden yag kacagina kadar pek cok sorunla karsilasan insan tecrubesi duydum. 125 cc bir motosiklet a dan b ye en ucuz goturmeli. masrafi az olmali. spacy bu noktada honda da on planda. enjeksiyonlu ve yakit tuketimi az. sorunsal olarak ortaklasmis bir kroniklik duymadim. ayrica satilirken piyasasi olan motordur.

Ehliyet sınavında çoğu kursun scooter işine girmediğini, yılda çok az kişinin bu olaya başvurduğu için buna yatırım yapmadığını öğrendim. Mecbur vitesli olarak öğreneceğim. Ek olarak ufak bir bütçe artışı yapabilirim. Bundan dolayı xciting 250i/r olabilir diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Ehliyet sınavında çoğu kursun scooter işine girmediğini, yılda çok az kişinin bu olaya başvurduğu için buna yatırım yapmadığını öğrendim. Mecbur vitesli olarak öğreneceğim. Ek olarak ufak bir bütçe artışı yapabilirim. Bundan dolayı xciting 250i/r olabilir diye düşünüyorum.
    vitesli ogrenmek daima faydaniza tabi. hayirlisi olsun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler