Selamlar dostlar. Daha öncesinde 125cc'den 500cc'ye kadar naked/sport/enduro kullandım. Bunların hepsinin ortak yönü; bildiğimiz bloklar, bildiğimiz sistem. Ancak en son bir nmax155 aldım. 4879 km'de bakımı yapılmış şekilde aldığım nmax155'in sadece 9000'de yağı değişti. Şu an 11400 km'de ve 12000'de yağ değişimi, hava filtresi değişimi ve buji değişimi yapmak istiyorum. Bütün motorlarımda 10bin km'de bir ağır bakım yapardım. Ancak scooter biraz farklı geldi. Bu km'lere soğutma sıvısı değişir mi? VARYATÖR İLE İLGİLİ NE YAPMAK GEREKİR? OYNANACAK/DEĞİŞECEK BİR YERİ VAR MIDIR? Kayışı 15bin km'de yağ+soğutma sıvısı ile değiştirmek mi makbuldür? İzmirdeyim. Karşıyaka-Alsancak yapıyorum her gün. Ortalama git gel 20 km. Balatalar bu km'de bitti zaten. Onun yerine EBC'nin carbon serisini düşünüyorum. Balata konusunda spesifik bir seçim yapmalı mıyım? Arada kaldım. Nihayetinde buradayım...

+Eklemek gerekirse; parçalarımı her zaman kendim alır, elim döndüğünce yağ, filtre vs değiştiririm. Büyük iş olarak gördüğüm varyatör vs durumlarında ustanın da iyisini ararım. İnternette 30 kusur tl'ye de hava filtresi var 90 kusur tl'ye de ve hepsi "orijinal". nedir bu işin yolu yordamı acaba?