Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Nmax-Pcx-Medley

Motovento
    REKLAM ALANI
    baycall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    Niyet:
    Selam arkadaşlar, uzun süre yüksek-düşük CC motor kullandıktan sonra artık bir scooter almayı düşünüyorum ve yardımlarınızı bekliyorum.

Amaç:
    100-130 km civarı çevre illere artçı ile gitmek (ortalama 90km/sa) ve şehiriçi-iş-çarşı gibi günlük hayata uygun olması.

Çok tartışılmış ve hepsinin bazı eksi yönleri ağır basmış. Fiyatları zaten birbirine yakın motorlar hepsinde bir şeyler eksik, neyden ödün verilmeli çıkamadım işin içinden...

Genel Kanı:
    Nmax : Konforsuz ama Absli.
    Pcx : Abssiz ama konforlu.
    Mesley: Piyasası yok.

Şimdi bazı arkadaşlar fanatiklik yapabilir ya da değer kaybı kaygısı ile tarafsızlığını koruyamayabilir. Mümkünse objektif bir tavsiye alınabilirse iyi olur. Malum ekonomi yüzünden almak da satmak da biraz zor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Dostum artçı ile kullanacaksanız ve çevre illere gidecekseniz nmax kullanıcısı olarak maxi scooterlara yönelmenizi tavsiye ederim...

İlle de küçük scooter alacağım derseniz nmax ile ilgili kafanıza takılan sorular olursa yanıtlarım.

Nmax/pcx/medley konusunda da ben güvenliği ön plana alarak nmax tercih ettim şahsi fikrim bu 3'lü de son alacağım motosiklet pcx'tir. Zira her şeyden önce güvenlik geliyor benim için.

Medley'de çok güzel bir scooter, Nmax'e göre artıları da var fakat; ikinci el, servis, aksesuar konusundaki soru işaretleri beni nmax almaya yöneltti.Aklım kalmıştı kendisinde Tabii ki medley kullanıcılarının ağzından da dinlemek lazım bu durumları.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    kesinlikle nmax aldıktan sonra bir adet de dr pulley taktınmı tork çok iyi olur

maleef medley kötü değil ama zengin alıp satacak biri değilsen sana hitab eder zengin oyuncağı malesef....

pcx malum kampanalı motormu kaldı.... çöp gözümde ha rahatmı rahat ama tasarımı saçma sapan hiçbirşey benzemiyor.... (şimdi arkadaşlar saldıracak benimde pcx vardı 10 bin kullandım biliyorum sakin olun)

nmax dedinmi tasarım güç kalın lastik tasarım wooowwww ben nmax diyorum pcx diyen arkadaşlara 5 adet paketçi puanı ile uğurluyorum

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Güvenlik açısından nmax daha iyi bir tercih olur. Medley tüm yönleri ile çok güzel bir makine ama 2. El durumu nmax'i ön plana çıkarıyor

Motosikleti
    Peugeot / Django
    Merhaba Dostum, Güncel olarak Nmax Kullanıcısıyım.

1- PCX: İki Kişi dediğin için Honda Pcx'i direk kafadan eleyebilirsin. İki Kişi İle Hafif kasislerde dahi amasör vurabiliyor. Ayrıca Kampana fren ile hiç güvenli olmayacaktır.

2- Nmax: Şuan hali hazırda kullanıyorum. 16.300 km dir benimle.
    * Amasörler Sert , Sele konforsuz. Ama iki kişide daha rahat olucaktır amasörler ağırlığı kararınca yumuşuyor. Sert amasörler ise sana harika bir viraj performansı sunuyor.
    *Tork muazzam , gidiş , duruş , disk fren , ön arka standart abs olması gibi büyük avantajları var.
    *Djital gösterge
    *Kendim 1 depo ile yaklaşık 44 tl ye 285 km net gidiyorum. trip de 100km de 2,2 -2,4 arasında yakıt sarfiyatı gösteriyor ki muazzam.
    *Aydınlatmalar oldukça başarılı.
    *Bahsettiğin hızlara 2 kişi çok rahat bir şekilde ulaşabilir ve ekonomik yakıt sarfiyatında bu hızlarda sürekli olarak seyredebilirsin , yokuş vs asla baymıyor.

3- Medley: İtalyanlar scooter işinde çok iyi olduğunu her zaman söylüyorlar. Ama yedek parça fiyatları fahiş. Servis ağı yok
    ikinci elde durumlar vahim. Yarın satmam gerekir diye düşünürsen direk bu seçeneği elemelisin.

Ayrıca Tasarım olarak pcx ve medleyde ayak uzatma yok. NMAX de ayağını uzatma şansında var ve bu bahsettiğin orta uzunlukta ki yolculuklarda sana çok rahatlık vericektir. İşin özü NMAX bu konuda pcx den 1 gömlek üstün olarak görüyorum. İçlerinde muhakkak en iyisi medley olacaktır. Ama malum sebebleri sana belirttim.

Şurayada malum sitede satışa koyduğum nmaxımin ilan kodunu vereyim değerlendirmek istersen

698435961

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    n max im vardi cok da memnundum ama dediğin gibi 2 kisi uzun yollara çıkabilmek icin sattim simdi suzuki burgman 200 alacagim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı nmax58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Dostum, Güncel olarak Nmax Kullanıcısıyım.

1- PCX: İki Kişi dediğin için Honda Pcx'i direk kafadan eleyebilirsin. İki Kişi İle Hafif kasislerde dahi amasör vurabiliyor. Ayrıca Kampana fren ile hiç güvenli olmayacaktır.

2- Nmax: Şuan hali hazırda kullanıyorum. 16.300 km dir benimle.
    * Amasörler Sert , Sele konforsuz. Ama iki kişide daha rahat olucaktır amasörler ağırlığı kararınca yumuşuyor. Sert amasörler ise sana harika bir viraj performansı sunuyor.
    *Tork muazzam , gidiş , duruş , disk fren , ön arka standart abs olması gibi büyük avantajları var.
    *Djital gösterge
    *Kendim 1 depo ile yaklaşık 44 tl ye 285 km net gidiyorum. trip de 100km de 2,2 -2,4 arasında yakıt sarfiyatı gösteriyor ki muazzam.
    *Aydınlatmalar oldukça başarılı.
    *Bahsettiğin hızlara 2 kişi çok rahat bir şekilde ulaşabilir ve ekonomik yakıt sarfiyatında bu hızlarda sürekli olarak seyredebilirsin , yokuş vs asla baymıyor.

3- Medley: İtalyanlar scooter işinde çok iyi olduğunu her zaman söylüyorlar. Ama yedek parça fiyatları fahiş. Servis ağı yok
    ikinci elde durumlar vahim. Yarın satmam gerekir diye düşünürsen direk bu seçeneği elemelisin.

Ayrıca Tasarım olarak pcx ve medleyde ayak uzatma yok. NMAX de ayağını uzatma şansında var ve bu bahsettiğin orta uzunlukta ki yolculuklarda sana çok rahatlık vericektir. İşin özü NMAX bu konuda pcx den 1 gömlek üstün olarak görüyorum. İçlerinde muhakkak en iyisi medley olacaktır. Ama malum sebebleri sana belirttim.

Şurayada malum sitede satışa koyduğum nmaxımin ilan kodunu vereyim değerlendirmek istersen

698435961
    göz zevkimi mahfettin bacak koruma olmadan nmax xmax almayı yasaklatmak gerekiyor göz zevkim bitti yahu

semtimize bekleriz

Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    Görünen o ki herkes nmax tavsiye etmekte peki üstadlar titreşimler ne durumda? Misal nmax titreşim fazla denilmekte.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Maalesef titreşim mevcut. Her hızda ve devirde olmasa da aynalar titreşimden bulanık oluyor, gidonda da hissediliyor. Bunu denemeniz lazım kimi insan kafaya takmaz, kimi insan da bu motor çok titriyor diyebilir

Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    Bir Ybr titreşimi kadar varsa sorun değil tabi ki.
    AS 150 T, Pars, 100 UKH, Ybr, Cbf150, Fazer, 600F, CB125F, Nmax 155

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Alıntı baycall adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görünen o ki herkes nmax tavsiye etmekte peki üstadlar titreşimler ne durumda? Misal nmax titreşim fazla denilmekte.
    Bir Ybr titreşimi kadar varsa sorun değil tabi ki.
    Ybr kullanmadım ama titreşimden kolum bacağım ağrıdı türünden bir titreşim değil bence
    baycall bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    Sanırım nmax ağır basmakta.. fiyatların çılgın olduğu bu zamanda mecburen ince elemek gerekiyor
    AS 150 T, Pars, 100 UKH, Ybr, Cbf150, Fazer, 600F, CB125F, Nmax 155

Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    Sıfır mavi bir nmax 155 edinmiş bulunmaktayım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Sıfır mavi bir nmax 155 edinmiş bulunmaktayım.
    hayırlı olsun aklı kelden alarak doğrusunu yaptın

şimdi bir işlem daha kaldı Dr pulley varyatör misketlerinden alıyorsun tork biraz daha iyi ve tireşim daha azalıyor

Bana teşekkür ederin kardeşim,

Ne demişşer aklı kelden benzini i shell den almak gerekir diye

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    yukarıda Medley için yedek parça fiyatları fahiş yazılmış , kesinlikle hatalı bilgidir , yetkili servis fiyatlarını veriyorum , mesela fren diski 200 tl , balatası 80 tl , arka amortisör 500 tl , japonlardan kesinlikle uygun ki piyasada kıyamet gibi daha ucuz yan sanayiside mevcut , 32.000 km ye geldi benim Medley çok memnunum , birçok bayide test sürüşüne açık gidin kullanın inceleyin , ikinci eli güçlü diye kütük gibi nmax a veya iki kişi çekmeyen pcx e mahkum olmayın..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)