Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Başlangıç için öneri

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar;

İstanbul da daha önce bir süre Scooter ile deneyimim oldu,satın almak istiyorum fakat kararsızım,bu işte deneyimli olanlar öneride bulunabilir mi ? aklımda herhangi bir model yok boyum 183 ayrıca ehliyet alıcam fakat iyi bir eğitim veren kurum çok az var.Hangi sürücü kursunu önerirsiniz ?

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Ehliyet kurslari asil isini yapmiyor zaten, pratik egitim vermiyorlar. Onerim ozel egitim kurumlarindan motosiklet egitimi aldiktan sonra surucu kursuna gidip ehliyetinizi almaniz. Boylece trafige hazir olursunuz sadece ehliyete degil.

Öneriniz için teşekkürler.

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Scooter eğitim gerekmez.
    Tabi gidin alın trafiğe çıkın demiyorum.
    Scooter sahibi bir komşu arkadaş vardır muhakkak onun ilk kalkış çalıştırmasini izlemeniz yeterli...

Vitesli motosiklet biraz farklı onda debriyaj vites geçişleri vites küçültme motosikleti boşa almak anı duruş vb..pratik gerekiyor ama scooter otomatik stop etmez ..
    Bana komşum öğretti 1 paket sigaraya
    6 yıldır motosiklet ile kargo dağıtıyorum.
    Toplamda vitesli scooter 15 yıldır motosiklet kullanıyorum Bursa'da olsanız ücretsiz yardımcı olurdum

Motosikleti
    Artık Yok...
    viteslide her zaman bana daha pratik ve kolay gelmişdir bütün kontrol sende tepkimeler sende gaz vites sende viraj kabiliyeti scootera oranla manuelin çok daha rahattır.. scooterda vites otomatik makinanın elinde bazen kafasına göre vitesi küçültüp büyütebiliyor viraj ayrı ortada kocaman bir tekne olduğu için ordan fosur fosur rüzgarı yiyor haliyle virajda biraz daha dikkat ve tecrübe istiyor ..

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ......scooterda vites otomatik makinanın elinde bazen kafasına göre vitesi küçültüp büyütebiliyor.....

biraderim uzun zamandır siteden seni tanımaktayım ama yukarıdaki yazın daha önce hiç sukuter kullanmadığını düşündürdü bu merette vites yok sen gaz verdikçe veya bırakdıkça şanzıman oranı yavaşça vede kademesiz değişir , vitesli gibi anlık seri değişimler asla olmaz , kimine harika kimine ruhsuz gelir , bana göre şehir içi yoğun trafikte mükemmel ama 250 cc üstü için tercih etmem..

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraderim uzun zamandır siteden seni tanımaktayım ama yukarıdaki yazın daha önce hiç sukuter kullanmadığını düşündürdü bu merette vites yok sen gaz verdikçe veya bırakdıkça şanzıman oranı yavaşça vede kademesiz değişir , vitesli gibi anlık seri değişimler asla olmaz , kimine harika kimine ruhsuz gelir , bana göre şehir içi yoğun trafikte mükemmel ama 250 cc üstü için tercih etmem..
    eskiden silverwing 600 ve şu anda piaggio x10 um var

Motosikleti
    eskiden silverwing 600 ve şu anda piaggio x10 um var
    sukuterde yokuş aşağı hiç gaz vermeden hareket edip belli bir süre hızlandıktan sonra mesela 40 km/s e geldikden sonra gaz açarsan sanki vites küçültmüş gibi bir vuruntu olur , uzun zamandır kullandığına göre bahsettiğin bu olabilir mi ? buda arkadaki kavramanın sesidir , gaz açarak yürüdüğünde yapmaz yani sukuterin sisteminden değil kullanıcıdan kaynaklanır..

Motosikleti
    Artık Yok...
    benim piaagio da farklı tipde bir cvt var silverwingimdede v matic denen bir şanzıman yapısı vardı , vites derken orda dediğim gerçek vites değil zaten insanlar anlar diye detaylı teknik yazma gereği duymadım o zaman şöyle diyim vites yok vites sistemi otomatik sürati kesip gazı ani verdiğinde motor tepkisi agresifleşe biliyor en azından benimki öyle cvt şanzımanlı bir araba gibi..

Motosikleti
    benim piaagio da farklı tipde bir cvt var silverwingimdede v matic denen bir şanzıman yapısı vardı , vites derken orda dediğim gerçek vites değil zaten insanlar anlar diye detaylı teknik yazma gereği duymadım o zaman şöyle diyim vites yok vites sistemi otomatik sürati kesip gazı ani verdiğinde motor tepkisi agresifleşe biliyor en azından benimki öyle cvt şanzımanlı bir araba gibi..
    otomobillerdeki cvt gibi çalışan tek şanzıman Suzuki Burgman 650 de vardır , Bmw C600 , Gilera 800 , Yamaha Tmax 530 vs tüm sukuterler standart varyatoludur..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)