Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hangi 600'lük maxi scooter ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Sym Joymax 250İ
    Merhaba Ark.lar,

3 yıldır joymax kullanıcısyım. Bankada çalışıyorum ev ile iş arasında servis kullanma durumum da var. 30 binde olan motorumu uzun yol son hız yetmediğinden (130 dan sonra devir kesiciye giriyor) 600'lük maxi scooter arayaışına girdim. Bacaklardan rahatsızlığım olduğu için vitesli ve integra kullanamıyorum. Araştırmalarıma göre maxsym 600 ve honda swt 600 arasında kaldım. Suzuki burgman ve bmw iyi makinalar fakat beni aşıyor burgmanın aynasını sevmiyorum. Joymaxin de orjinal aynalarını söktürdüm gidona takdırdım öyle kullanıyorum. Suzukyi her şeyi iyi ile iyidr tercih edilesidir ama o aynalar yüzünden bile eleyebilirim.

Honda çift silindir ( artı mı eksi mi bilmiyorum ) tork, beygir olarak üstün ama ne hikmetse son hız 167 km/h .
    Sym tek silindir tork beygir daha düşük ama yine ne hikmsetse son hız 190 km/ h

Sym joymaxden memnun kaldığım için sym'den devam edeyim diyorum bana göre tek dezavantajı bakım aralığı 3 binde bir olması honda da 5 binde bir sanırım. Onun dışında bir sorunum olmaz. Joymaxden gececeğim için özleyeceğim durumu sele altı bagaj ve aydınlatması olacaktır.

Honda japon marka olduğunu aklımdaki dezavantajı 2.el piyasası yüksek km ve eski model olması ve son hızın düşük olması (sym ye göre) ve lastik ebatlarının benim 250 lik ile aynı olması.

Bu iki motor arasında kaldım. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz. Sym için sivastan bir ark. ile takas için anlaştım benden gelecek haberi bekliyor. Yarın 30 bin bakıma gideceğim servisten fiyat alacağım. Aradaki farkı ödeyerek takas yapmayı düşünüyorum. Ama honda da aklımı çelmiyor değil işte.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    demirkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250i
    tercihim sym den yana olurdu...tabi yine zevk ve tercih meselesi...
    Selcuk.86 bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    scooterın kitabını piaggio yazar bende var diye demiyorum ama x10 lara bak derim.. eskiden silverwingimde vardı .. sym düşük hacimde iyi bir marka ikinci eli güzel yedek parçası bol ama yüksek hacimde ikinci eli ne kadar kuvvetli olur tartışılır..

Motosikleti
    Sym Joymax 250İ
    Alıntı demirkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tercihim sym den yana olurdu...tabi yine zevk ve tercih meselesi...
    Benimde tercihim o yönde olacak gibi ama aklıma honda gibi bir faktör girdi muallakta kaldığım için son kez danışmak istedim. Sağol cevabın için.

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scooterın kitabını piaggio yazar bende var diye demiyorum ama x10 lara bak derim.. eskiden silverwingimde vardı .. sym düşük hacimde iyi bir marka ikinci eli güzel yedek parçası bol ama yüksek hacimde ikinci eli ne kadar kuvvetli olur tartışılır..
    Dün etilere müşteriye giderken gördüm güzel makina ona laf yok ilk başta aklıdaydı. Ama 250 den inip 350 cc ye binmek istemedim. 400 lük perofrmansı vardır eyvallahda.Sonradan eledim. Onun ön teker 15 iyi güzel ama arka 13 inç. Aklımda söylediğim gibi honda ile sym var. Sym ağır basacak gibi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    o zaman sym yi olabildiğinde sıkı bir pazarlıkla ikinci elden düşük bir rakama almaya çalış çünkü satarkende çok sıkıntı çekersin.. yüksek hacimde genelde sym kymcho gibi markalar pek tercih edilmiyor scooter da..

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Tmax 500 veya bütçeye uygunsa 530 u da inceleyin derim , 530 u kullandım çok beğenmiştim , son hızını denemedim 160 ı rahat görür tahminimce , ayrıca yukarıda adı geçen sukuterlerin hepsi klasik arka maşaya sabitlenmiş motor , varyatör ve amortisöre sahipken Tmax da aynı vitesli motosiklet dizaynı var ve bu hem çok konforlu aynı zamanda da harika stabilize sağlıyor..

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    4 yıldır maxsym 400 kullanıyorum. istanbulda bir eksikliğini görmedim, pek çıkmadım ama 150yi görüyor. 600ün 190 göreceğini sanmam, gösterge %10 fazla gösteriyor zaten, 170dir o.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Yamaha Tmax paklar bence sizi. 530cc ama kullananlar rhatlıkla 180km/saat hız gördüklerini söylüyorlar.
    Ben de şehir içinde xmax 250 ile çok rahatım ama nadiren uzun yola çıktığımda para olsa da bir de tmax alsaydım diyordum.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    120-130 bir scooter için gayet yeterli bence. daha yüksek gazlama hem tehlike hem ceza demek. Burgman 400 lere de bir bakabilirsiniz. 600 ler ağır olur şehiriçi. yılda birkaç gün uzun yol için değmez yakıt tüketimini de düşünün.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    maxsym güzel yalnız yedek parça fiyatları can yakar. 2 yıl önce kullanan arkadaşım hem düzgün usta bulamadığı hem de yedek parçaların yüksek fiyatlarını yanı sıra tedariğinde de sıkıntı yaşayınca satmak durumunda kalmıştı. Burgman 400 bence aradığınız maxi skuter.

Motosikleti
    Artık Yok...
    maxsym nin 400 lüğü fiyat performans canavarı .. keza o denklemde kymco downtown çok beğendiğim bir kasa tam bir fiyat performans canavarı..

Konuyla ilgisi yok ama not olarak düşiyim piaggio x9 500 Abs ler ve Beverly 500 ler tam bir fiyat performans canavarı..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)