Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooter göstergesinde fren lambası sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba,

Yaklaşık 4 ay önce 150cc'lik bir sccoter aldım. Genelikler hafta sonları kullanıyorum. İlk başlarda bu sorun yoktur ama son 1 aydır bu sorunla karşılaşıyorum. Sorun şu; bildiğiniz gibi freni sıkmadan scooter lar çalışmıyor, normalde ben arka freni sıkıp ve göstergede fren ışığı yandığını görüyordum ve sonra marş düğmesi basıp çalıştırıyordum. Son 1 aydır arka freni sıktıgım halde göstergede fren ışığı yanmıyor ve dolayısla marş basmıyordu. Bu durumdan sonra ön frene sıkarak çalıştığıyorum ve yolda gittiğim zaman arka freni yine sıktığımda scooter yavaşlıyor fakat göstergede fren ışığı halen yanmıyor. Bu durumdayken sadece arka freni kullanığımda arka fren lambalarıda yanmıyor. Geçen hafta sonu ön frenle de ayni sorunu yaşadım, scooterı çalıştıramadım, ileri geri yapıp ön frene bir kaç kez bastıktan sonra freni algıladı ve çalıştırabildim. Bu sorun nerden kaynaklı olabilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    fren müşürü denilen parçalarda bu tarz sorunların olması genel bir durumdur.
    öncelikle o parçaları kontrol etmekte fayda var.
    marka model belirtmek de faydalı olur.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Yiying King 150T-2A 2015 modeldir. Eğer fren müşürü sorunlu ise nasıl kontrol edebilirim veya değiştirmesi kolay mı?

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Göstergede fren ışığı yanması nedir hocam? Yıllardır motosiklet kullanırım ama göstergede fren ışığı hiç görmedim.
    sey_47 bunu beğendi.

Motosikleti
    CRF 250
    Söylendiği gibi müşürdür o. WD 40 ile temizlersen büyük ihtimal sorun hallolur.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Fren müşürleri vardır onları bir kontrol et. Fren manetinin dibindedir.

Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Göstergede fren ışığı yanması nedir hocam? Yıllardır motosiklet kullanırım ama göstergede fren ışığı hiç görmedim.
    Bunu yazmaya geldim. Nasıl oluyor diye.
    Başka bir lambadan bahsediyor galiba.
    20

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    yay çekmiyorda olabilir elle çekip deneyin

Freni sıktıgım zaman (ön veya arka) gösterge ekranında kırmızı renkle bir ışık çıkıyor( P harfi üzerinde). Bu konuda deneyimli değilim ilk scooter ımdır ama ilk aldığımdan beri bu şekildedir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:45 ----------

Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim. Hafta sonu bu bilgiler doğrultusunda kontrol edeceğim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)