Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CROSS Motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI
    nuhsaydam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility 125
    Arkadaşlar Merhaba,

CROSS Motosiklet almayı düşünüyorum şuan kullandığım motosiklet Kymco Agility 125 satıp böyle bi düşünce var aklımda hem görünüş açısından hemde işe gidip gelmek için önerdiğiniz bi CROSS Motosiklet varmı bütçe 6000 tl yoksa şuan kullandığım Kymco Agility 125 satmaya değmezmi görüş ve bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    İstemeye istemeye black cat diyorum o paraya

Motosikleti
    Kymco Agility 125
    Alıntı Youjoee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstemeye istemeye black cat diyorum o paraya
    istemediğin şeyin sebebi nedir çokmu kötü motor başka markada olur ?

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cross motosiklet şehir içi kullanıma uygun bir motosiklet değil ki. Lastik yapısından dolayı asfaltta riskli olacağını düşünüyorum.

Cross yerine enduro düşünebilirsin bence.

tabi bilen abiler daha bilgili yorum yapabilirler, ben okuduğum kadarıyla yorum yaptım.

Motosikleti
    Kymco Agility 125
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cross motosiklet şehir içi kullanıma uygun bir motosiklet değil ki. Lastik yapısından dolayı asfaltta riskli olacağını düşünüyorum.

Cross yerine enduro düşünebilirsin bence.

tabi bilen abiler daha bilgili yorum yapabilirler, ben okuduğum kadarıyla yorum yaptım.

benim için yapılan yorumlar önemli fikirlerinizi alıp ona göre ilana vericem veya vermiycem bu konu hakkında bilgi edinmek istiyorum

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    6 bin Lira çok düşük bir bütçe artık.
    Minimum 10 bin lira civarı bütçe denkleştirip CRF 250 L bakabilirsiniz.
    Diğer bakacağınız tüm cross motorlar bakımsız, yıpranmış, paslanmış vb. durumda olacaktır.

Açıkcası bende düzgün bir cross arıyorum bu aralar, ama bütçe denkleştiremediğim için sadece bakabiliyorum ilanlara.
    Sizin belirttiğiniz fiyatlara da anca eski model çin crossları var. Yeni üretim olsa düşünmez alırdım ama eski çinliler şimdikiler kadar sağlam değil ne yazıkki.

Motosikleti
    Kymco Agility 125
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 bin Lira çok düşük bir bütçe artık.
    Minimum 10 bin lira civarı bütçe denkleştirip CRF 250 L bakabilirsiniz.
    Diğer bakacağınız tüm cross motorlar bakımsız, yıpranmış, paslanmış vb. durumda olacaktır.

Açıkcası bende düzgün bir cross arıyorum bu aralar, ama bütçe denkleştiremediğim için sadece bakabiliyorum ilanlara.
    Sizin belirttiğiniz fiyatlara da anca eski model çin crossları var. Yeni üretim olsa düşünmez alırdım ama eski çinliler şimdikiler kadar sağlam değil ne yazıkki.

Honda CRF 250 L güzel motor olduğu gibi parasıda güzel ama o kadar bütçe zorlar beni açıkcası ben daha çok Mondiel Kuba vb gibi modeller düşündüm

Alıntı nuhsaydam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda CRF 250 L güzel motor olduğu gibi parasıda güzel ama o kadar bütçe zorlar beni açıkcası ben daha çok Mondiel Kuba vb gibi modeller düşündüm
    Kuba'nın STR 250 modeli var, artık üretilmiyor yada ülkemize gelmiyor. Temizini bulmak zor.
    Mondial'in yeni versiyon crossları var ama onlarda bütçeni aşıyor.
    Bir zamanlar Ramzey vardı, 200 cc'lik eski ama sağlam olduğunu hatırlıyorum. Parça sıkıntıs olur mu olmaz mı bilemem ama, belirttiğin fiyat aralıklarında bulabilmen mümkün.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...06658403/detay

Mesela ilandaki motoru sağlam pazarlıkla 5 lira civarına alabilirsen ileride çıkabilecek problemlere karşı çok zorlanmamış olursun.

Motosikleti
    Kymco Agility 125
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuba'nın STR 250 modeli var, artık üretilmiyor yada ülkemize gelmiyor. Temizini bulmak zor.
    Mondial'in yeni versiyon crossları var ama onlarda bütçeni aşıyor.
    Bir zamanlar Ramzey vardı, 200 cc'lik eski ama sağlam olduğunu hatırlıyorum. Parça sıkıntıs olur mu olmaz mı bilemem ama, belirttiğin fiyat aralıklarında bulabilmen mümkün.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...06658403/detay

Mesela ilandaki motoru sağlam pazarlıkla 5 lira civarına alabilirsen ileride çıkabilecek problemlere karşı çok zorlanmamış olursun.
    Mondial X-Treme Max 150 modeli iyimidir ?

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    6 bin bütçeye xtreme max 150'den daha mantıklı bi motor bulamazsın dostum.

Benzini koklar, parçası bakkalda bulunur, ucuzdur.
    Diğer çinli muadillerine göre nispeten daha hoş görünür.

Peşin söyleyeyim ön dişli küçülttüm, buna rağmen rüzgar yokuş aşağı arkandan esse, kan revam can havli ile dünya yıkılsa 120km hızı geçemezsin.
    Düz yolda bağırta bağırta belki 110, oda belki.
    Hız problemim yok, ekonomik olsun, bağ bahçe bozuk yolda dayansın hafif olsun dersen 150 max.
    Zamanında sıfırını 4600'e almıştım işe güce gitmek için, benden çektiği eziyetin haddi hesabķ yok ama hala gidiyor namussuz şeytan kulağına.

Motosikleti
    Kymco Agility 125
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 bin bütçeye xtreme max 150'den daha mantıklı bi motor bulamazsın dostum.

Benzini koklar, parçası bakkalda bulunur, ucuzdur.
    Diğer çinli muadillerine göre nispeten daha hoş görünür.

Peşin söyleyeyim ön dişli küçülttüm, buna rağmen rüzgar yokuş aşağı arkandan esse, kan revam can havli ile dünya yıkılsa 120km hızı geçemezsin.
    Düz yolda bağırta bağırta belki 110, oda belki.
    Hız problemim yok, ekonomik olsun, bağ bahçe bozuk yolda dayansın hafif olsun dersen 150 max.
    Zamanında sıfırını 4600'e almıştım işe güce gitmek için, benden çektiği eziyetin haddi hesabķ yok ama hala gidiyor namussuz şeytan kulağına.
    Mondial X-Treme Max 150 işe gidip gelme için uygundur herhalde sorun çıkarmaz diyorsun parçası ucuz daha ne olsun satış ilanlara bakıyım o zaman

Alıntı nuhsaydam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial X-Treme Max 150 modeli iyimidir ?
    Halihazırda 125 cc motorunuz var zaten. Hemde Kymco
    Ben yerinizde olsam, en az 200 cc bir şey bakardım.
    Mondial hakkında bilgim yok, forumda kullanıcı yorumları mevcut. Okuyup fikir edinebilirsiniz.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsettiğiniz motorların hiç biri ''cross'' değil, deyip fitili ateşleyip kaçıyorum ben.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    benim bir scooter'ım olsa.
    Yanına cross düşünüyor olsam. şunlardan alırdım heralde. Fuar'da görmüştüm. Bayağı da güçlü duruyor. Parçaları, işçiliğide nispeten çinlilere göre çok iyi duruyordu.
    Tek sıkıntı plaka yapılamıyor bunlara. 250 cc 17 hp modelide var 27 hp modeli de var. biri çift diğeri tek egzoslu. Alacak olsam 27 hp olanını alırım kesinlikle. Ama plaka işte.
    https://www.sahibinden.com/motosiklet-apache-xz-250r

Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğiniz motorların hiç biri ''cross'' değil, deyip fitili ateşleyip kaçıyorum ben.
    Tabiki de değil, Cross olmayıp soft cross yapılmasında sakınca olmayan motorlar hepsi.

Para olsa alırdık 2t 50hp plakasız sinyalsiz birşeyler
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

freelancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Açılın ben ekonomi mağduruyum. Tam "aha motoru sattım, şinci kıros alacağm" derken ekonomi çöktü. Şundan altı ay önce altı bin lira iyi paraydı lan, istediklerimin çoğunu alabiliyordum. Neyse.

Öncelikle şunu sorayım, şehiriçi kullanacaksanız neden cross alıyorsunuz? Cross'ların görünüşü iyidir, hoştur lakin her güzelin bir nazı var. Metehan07-70 sağ olsun fitili ateşlemiş lakin doğru da söylemiş. 6 bine cross diye bir şey yok elbette. Neyse, bu makinelere hibrit enduro filan da diyebiliriz, sorun isim değil. Sorun, adları ne olursa olsun, bu aletlerin şehiriçinde rahat ettirecek tasarıma sahip olmamaları. Şekilden gönlünüz kayıyor olabilir ancak yalnızca asfaltta gidecekseniz, asfaltta gitmek için tasarlanmış bir motosiklet alınız. Yoksa rahatınız yerinde olmaz. "Ya işte arada kaldırım taşlı yola da girerim" diyorsanız, bunlara YBR de girer, sıkıntı yok.

İkinci husus boy mes'elesi. Black Cat denediğim kadarıyla yerlere eğilmeye eğilimli olsa da, inerken ve binerken rahat etmek için 178cm ve üzeri boy öneririm diyebilirim. Cenkito'ya bakmayın siz, adam tam bir çılgın :D Bay Çamur'un boyunu hatırlamadığım için yorum yapamadım, affetsin beni.

Lastikler değişir, onlar çok sorun değil elbet, yine de 21" ön janta dişsiz lastik var mıdır bilmiyorum, alırsanız ön jantı küçültmek için biraz daha para ayırmanız gerekebilir.

Bütün bunları bilip de hala "cross alacağım" diyorsanız da, şehiriçine biraz daha yatkın olarak X-treme Max serisini önerebilirim. Harika motorlar değil elbette ancak fiyat/performans da fena değil. Yedek parça olayını alacağınız her motorda düşünün, kroslar için yedek parça daha da önemli; düşülür, edilir. Seleler geniş, şehir içinde ve artçı alırken daha rahat ettirir. Lakin hiçbirinin selesi bir CBF veya Discover olmayacak elbette.

Durumlar böyle, özetle yalnızca şekil için kros alıyorsanız, üzebilir. Sizi daha rahat ettirecek motorlara bakın.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    1000 liraya zonghsen 200 gy almıştım geçen sene. İş görür. Öyle bi motor alırsan işine yarayabilir. Ben rektefe yapıp şanzımanıda komple yenilemiştim 900 lira tutmuştu.

Yamaha Honda gibi japonlarında eski 125 cc 2t motorları bulunabilir o paraya. Ama masrafı nasıl olur bilmem. Yinede japon kalitesi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)