Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooter tavsiyesi ? İlk Scooter

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba

İlk Scooter, sadece işe gidip gelmek amaçlı kullanmayı düşünüyorum. İş yürüme 40-45 dk.

Aklımda bir kaç tane model var, bu modeller arasından kararsız kaldım. Bir de örneğin sahibinden vb. sitelerden ilanlara baktık, scooter'ın nesine bakılır neyi kontrol edilmeli? tıpkı arabadaki gibi bir ustaya göstermek gerekir mi?

Motoru alırken km çok önemli mi? belli bir km nin üstünde ise kesinlikle uzak durmam mı gerekir?

Aklımda olan modeller (bu işi 3500TL gibi bir fiyata halledersem çok memnun olacağım)

1- Piaggo Fly : Parçaları pahalıymış sanırım ama motor görünüş olarak çok hoşuma gitti)

2- Sym fiddle 2 : Yine görünüşünü beğendiğim için 2. sıraya koydum

3- Kymco Agility 125

4- Hero Dash vx veya lx aradaki farkı bilmiyorum, ama genel olarak benim amacına yeterli olacak bir motor.

Şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    hocam parana göre durumu değişir tabi ama sende sürüceksin acemiliğini atlatıcaksın ben olsam 10 bin km üzeri hiç birini almazdım.km yükseldikçe değişecek parçalar bakım ücretleride değişicek oda ayrı bir konu.burda saydıklarından piaggo hariç hepsi aslında tutunan bilinen cihazlar.bana göre sym burda bir tık daha iyi tarz olarakta diğerlerinden daha hoş durucaktır ayrıca parça sıkıntısıda çekmezsin.motordan anlayan biri varsa onuda çağır derim ama kimsenin üzerinde kalmaması lazım bu konunun o yüzden hangi motoru alıcaksan kendi servisine götür kontrol ettirt.tabi 3500 tl çok iyimser kalmış bu saydığın motorlardan.belki kymco bulunabilir ama km ve model yılı çok yüksek olucaktır.yaz ayıda geldiği için motor fiyatlarında artış oldu ben bu listeye göre en az 5000 derdim.

Gidecegin mesafe baya kısaymış.sana tavsiyem ikinci el km si bile belli olmayan motor alacagına sıfır 100 cc çinli al iyi bakarsan hiç birsey olmaz

Motosikleti
    Kymco Super 8
    Tam benim de aradığım markalar arasında kalmışsın. Hero mağazası benim hemen evin yanında var ama genelde hero alacağına kymco al diyorlar. Sym için de aynı şekilde symden bir tık kymco önde diyorlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)