Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Spacy alfa

Motovento
    REKLAM ALANI

Ybr125esd satılıp spacy alfa almak ne derece mantklıdır?
    Uzun süredir scoterr’a ilgi duymaktayım.Rüzgardan sığınabilmek ve öne rüzgar koruyucu mikanın kısmen daha çok yakışması ,otomatik vites olumlu yönleri benim adıma...
    Ybrnin üstüne 2-3 verip sıfır spacy alfa almak ne derece değer.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    eşekten inip yine eşeğe binmiş oluyorsun.

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Spacy daha konforlu tabii. Ama elektrik aksamında kronik arızaları çıkabiliyor yoğun kullanımda.

Alıntı RASYONALİST adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eşekten inip yine eşeğe binmiş oluyorsun.
    Yani; değmez bir durum mu söz konusu?
    Şehir içindeyim en uzun şehirler arası akar trafik 15 km kullanıyorum.
    Son hızı çokda beni ilgilendirmiyor.yada beklentim yüksek değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:43 ----------

Sadece bu ybr yi satıp satmama konusunda kendimi iknâ etmeye çalışıyorum denebilir,
    Çünki mantıken baktığım zaman farklı tarzlar olsalarda hemen hemen denk fiyatlara sahip makineler(sıfırları)....
    Gönlüm almaktan yana ancak 2-3 milyar üste eklemem gerekecek.

Bunun için spacy veya spacy alfa kulllanan veya bilenlerden tavsiye almak istiyorum.

Motosikleti
    Nmax 125
    Üzerine para eklemenin sınırı yok biliyorum ama, spacy alpha sıfırı 9.400, 10.000 civarına temiz kullanılmış Nmax125 bulabilirsiniz. Abs + su soğutma+ led far+ daha büyük teker çapı + çift disk fren + yol bilgisayarı gibi bir çok artısı var. 2 yıl önce aynı hatayı ben yaptım siz yapmayın diye yazdım, spacy alpha güzel sağlam bir scooter ama günlük ve gezi kullanımlarında çok sıkılacağınıza eminim.

paranoyaks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PCX
    Konuyu hortlatmış gibi olmak istemem belki alımı yapmışsınızdır ben kafasında bu soruyu barındıran başka insanlar için düzgün bir açıklama yapmak istedim.
    Uzunca bir süredir mondial vulture 150 kullanmaktayım şu anda sıfır activa s aldım artılarından ve eksilerinden bahsedeyim.
    Artıları :
    1-) Vites demişsiniz. Vitesli motordan scooter'a geçmek vites açısından çok rahatlatıcı oluyor. Tabi vites işi birazda zevk kısmına kalsada rahatlık olarak çok farkı olduğunu söyleyebilirim.
    2-) Bacaklarınızın arasına koyabildiğiniz eşyalar ciddi şekilde hayatınızı kolaylaştırıyor.
    3-) Rüzgar demişsiniz. Ciddi şekilde fark görüyorsunuz rüzgardan etkilenme kısmında.
    4-) Koltuk altı bagajı ufakta olsa ıvırzıvırlarınızı saklamak için kullanışlı. Kilit, ruhsat, bez, eldiven vs...
    5-) Daha pratik bir kullanıma sahip oluyorsunuz.
    6-) Su ve çamur sıçratması derdiniz olmuyor.

Eksileri :
    1-) Ufak tekerli olması ciddi problem oluyor ülkenin yolları (Yol demek için şahit lazım) berbat ötesi çukurlar direk düşmanınız. (Büyük tekere nazaran çok daha kötü)
    2-) Zemin ıslaklığı yada kalitesiz asfalt kaydırması çok daha yüksek seviyede oluyor kullandığınız lastik önemi olmaksızın.
    3-) 50-55 km'lik kullanımlarda bel ağrısı daha fazla oluyor.
    4-) Eksi bölümündeki 2 numaralı maddeye yazdığım kayma problemine eklenti yapmak istiyorum. Bunu bir nebze engellemenin yolu ayaklarınızı scooter'ın orta yani alt kısmına koymaktansa direksiyonun alt kısmındaki ayak uzatma yerlerine basarak kullanırsanız motorun tepkisini çok daha iyi anlamanızı sağlıyor.
    5-) Kaldırımlara çıkmak ve inmek problem eğer kaldırımın iniş yada çıkış yokuşu yoksa inmek yada çıkmak imkansız.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar başka sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışırım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)