Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RMG Moto Gusto B-08 50 cc Kullanıcı Yorumları

Motovento
    REKLAM ALANI
    EnvEng - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi var mı bu 125 cc denilip 49.6 cc olan scooter kullanan veya sahip olan ?

Teknik bilgiler ( Fuarda YouTuber tarafından çekilen videodan alıntı )

Motor Tipi = 4 zamanlı, Hava soğutmalı
    Silindir Hacmi = 49.6 cc
    Çalıştırma = Elektrik ve Kick start
    Ateşleme = C.D.I. Ateşleme
    Maksimum Güç = 2.25 kW / 7500 rpm
    Lastik ÖN / ARKA = 120*70*12 / 120*70*12 ANLAS marka
    Yakıt Kapasitesi = 5.4 Litre
    Boyutlar = 1870*700*1180 mm
    Ön/Arka Fren = Disk/Kampana
    Ağırlık Boş = 90 kg

Not: Sitesinde henüz bu modelle alakalı bilgi veya resim olmadığı için google görsellerden alıntıdır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Rmg 50cc,150 MR Vulture
    Ben de bu motoru almayı düşünüyorum ilk motorum olacak. Daha önce motor deneyimim çok yok. (mobylette bionik 52/super 52 gibi vitessiz modelleri kullandım kırsalda)

Fiyat 4200tl çok fazla geldi, 125cc motora sahip olduğundan emin olamadım satıcı 125cc ama ruhsatta 49.6cc olarak geçiyor diyor. Almak mantıklı mı sizce?

kullanım amacım ev-okul arası ulaşım ve arada bir şehir içinde gezmek.

4500tl ye 250cc v motor chopper bulabiliyorum ama ehliyet almam gerekiyor önerileriniz nedir?

Motosikleti
    Artık Yok...
    anlamadım ben nasıl 125c.c denilipde 50c.c oluyorki..

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Yalanın bini bir para. Memlekette sahtekarlığın cezası yok nasıl olsa...

Motosikleti
    Artık Yok...
    şimdi bakdım motor Ramzey 100 c modeliymiş.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-ramzey-sifirindan-farki-yok-tertemiz-ramzey-100-c-560968344/detay

Diğer 50c.c liklere göre gördüğüm artıları söyliyim kısaca birincisi ön frenlerin disk olması genelde allegro,twister,trendy gibi 50 c.c klasmanında fazla ön frende disk olmaz kampana dır ön arka ..

ikincisi de lastik boyutu gene genelde allegro,twister,trendy gibi modellerin lastik ölçüleri 3.5-10 dur .. bunun lastik profili baya büyük 50.c.c ye göre..

125c.c olduğunuda düşünmüyorum hadi 50 değildir belki 80c.c dir ama 125 c.c çok iddalı o hacime çıkıldımı işin içine ötv si mtv si vergisi bir sürü şeyi girer hiç bir firma o riske girmek istemez.. cezai yaptırımları çok ağır olur.. 125cc lik bir aracı 50 lik diye memlekete sokmak 3.0 bir arabayı 1.6 diye sokmaya benzer..

İnceleme videoları da var gps ile hız ölçümü de yapılmış ve ibrede 100 km/h gözükürken gpste 91 km/h yazıyor. Hızlanması ve son hızı gerçekten 125 cc gibi. Bakalım ben 1-2 aydır takipteyim, inceleme firsati da bulabilirsem almayı düşünüyorum.

Motosikleti
    Rmg 50cc,150 MR Vulture
    motoru aldım 125cc değil 2-3 tane motor ustasına gösterdim 125cc olmasının imkanı yok dediler
    eski ramzey 100cc modelini rmg olarak yeniden satıyorlar yaptıkları bu
    motor 50cc rakiplerine göre büyük duruyor
    4300tl dediler sıkı pazarlık ile 4000tlye aldım

Yakıt durumu, çekişi ve 2 kişi sığıyor mu seleye ? Bu konuda bilgi verebilir misin ?

Motosikleti
    Artık Yok...
    belki bu 50c.c lerde chip falan takıldığında son hızı artıyor ya fabrikasyon chipli falan üretmişlerdir öyle bir şey yapmış olabilirler.. çünkü 50c.c lik bir motoru bırak 125 i 60 c.c olarak bile soksa firma türkiyeye ve belgelerde 50c.c dese yanlış beyanattan ve başka çok şeyden başı çok çok ağrır .. değmez..

motor sahibi varsa biri açar bakarlar grenajı anlaşılır zaten motorun hacmi tipi ..

Motosikleti
    Rmg 50cc,150 MR Vulture
    3 gündür kullanıyorum motoru, kullandığım şehir düz yokuşta deneme fırsatım olmadı. Ben ve kız arkadaşım rahat biniyoruz motora 2 kişi sele yetiyor. Ayrıca arkadaşta almak istedi 1 tane ama bulamadık firmaya sorduk şuanlık üretmiyoruz cevabını aldık. Bulabilen arkadaşlar tavsiye ederim diğer 50cc lik modellere göre iri duruyor. Ve motor kesinlikle 100cc

Kara borsaya düştü desenize
    Güle güle kullanın.

alperen64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RMG MOTOGUSTO BO8 50 CC
    merhaba
    ben bu motoru çok araştırdım ve üretim durduğu için bayağı uğraşarak akhisar bayiisinden aldım.hatta çalıştığım hastaneden 5 arkadaş aynı motordan aldık.öncellikle şun söylemeliyim lastikler 12 inç olduğu için uzun boylular içinde sıkıntı yok.iki kişinin boyu 185-190 cm civarı.motor çok güçlü bildiğin 125-150 cc motor gibi.daha önce 150 lik kanuni scooterim vardı ona yakın tepkileri var.150 km oldu bir defa denedim 105 km hıza çıktı düz yolda ama rodajda zararlı diye hemen yavaşladım.yarım gaz demeden 70-80 e çıkıyor ve bunu yaparken diğer 50 cc ler gibi motor dağılıp gidecek gibi ses çıkmıyor.frenler ve yol tutuşu iyi.105 km gidince çoğunluk 18 yaşında oığlum var sabah işe giderken onuda okula bırakıyorum 19 lira benzin yakmış.başka sorusu olan varsa severek cevaplarımherkese iyi geceler.

Alıntı alperen64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba
    ben bu motoru çok araştırdım ve üretim durduğu için bayağı uğraşarak akhisar bayiisinden aldım.hatta çalıştığım hastaneden 5 arkadaş aynı motordan aldık.öncellikle şun söylemeliyim lastikler 12 inç olduğu için uzun boylular içinde sıkıntı yok.iki kişinin boyu 185-190 cm civarı.motor çok güçlü bildiğin 125-150 cc motor gibi.daha önce 150 lik kanuni scooterim vardı ona yakın tepkileri var.150 km oldu bir defa denedim 105 km hıza çıktı düz yolda ama rodajda zararlı diye hemen yavaşladım.yarım gaz demeden 70-80 e çıkıyor ve bunu yaparken diğer 50 cc ler gibi motor dağılıp gidecek gibi ses çıkmıyor.frenler ve yol tutuşu iyi.105 km gidince çoğunluk 18 yaşında oığlum var sabah işe giderken onuda okula bırakıyorum 19 lira benzin yakmış.başka sorusu olan varsa severek cevaplarımherkese iyi geceler.
    merhaba, motorla ilgili şimdiki düşünceleriniz nedir ? yaz boyunca daha fazla kullanma fırsatı bulmuşsunuzdur diye düşünüyorum. Memnun musunuz ? olumsuz dediğiniz bir yanı var mı ?

Motosikleti
    Rmg 50cc,150 MR Vulture
    motoru 2018 mayıs ayında almıştım ağustos ayında sattım

benim tecrübe ettim kötü yönleri
    amortisör sorunu var
    grenajları çok ses çıkarıyor titriyor ve dökülüyor
    bozuk asfaltta kullanıma uygun degil
    4 aylık zamanda 2,5 ay anca kullandım geriye kalan 1,5 ay motor serviste ve parça bekleyerek yattı

iyi yönleri;
    motor konforlu ve az yakıyor
    diğer çinli scooterlara göre güçlü
    artçı ile şehir içi kullanıma uygun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)