Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Uzun Boyluya Scooter Tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba,

Arkadaşlar zamanında Asya T150 ile motosiklet hayatına başladım, ardından Sym JoyRide 200 Evo ile toplamda istanbul içi 12.000 Km yaptım. Sonrasında Sym JoyMax250 aldım ve 4000 km yaptım. Tüm bu söylediğim km'yi İstanbul içinde hergün asya yakasından avrupa yakasına geçerek toplamda günlük 50 km yaparak yaptım.
    Boyum 1.93 ve 116 Kilo'yum. Dizlerim her aldığım motorda sığmayacak şekilde direksiyona dönüşlerde yatmadığım zamanlarda çarpıyor ve tehlike arz ediyordu.
    Şimid yine motor almak istiyorum. Ancak Scooter haricinde motor düşünmüyorum.
    Daelim S3 motorunu forumlardan biraz inceledim ve hoşuma gitti. Sizce benim almam gereken motor nedir?
    İstediğim özellikler;

14.000 TLyi geçmesin
    2. El olabilir ancak 10.000 KM takıntım var mümkünse geçmemiş olsun.
    Direksiyonu yükseltilebilen veya Joyride gibi biraz daha normal aralıkdan yüksek olan bir aralığa sahip olsun.
    Varyatör kirlenme sorunu olmasın(Joyride'da vardı)

Tüm bu bilgiler doğrultusunda bana yardımcı olursanız sevinirim.

Not: Scooter haricinde önerilerinde bulunmayın lütfen çünkü otomatik vites olmayan motosikletleri kullanamıyorum....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    army - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 RT
    NC700 integra

NeDemekŞakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS330 Forza
    14bine integra🤔

14.000 TL'ye bulabileceğim bir yer varmıdır?

Motosikleti
    SYM GTS 250 İ EVO 2012
    kardeş boyunun da maşallahı varmış

benim boyum da 182 cm kilom 90 Sym Gts 250i evodan ben fazlasıyla memnunum. kasası büyük motorlardan biridir. daelim S3 bunun yanında çok ufak diye biliyorum. saygılar.
    sadro bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco Xciting 500
    400 lük maxi scooter bak işte japon avrupa tayvan.. 2.el o fiyata bulabilirsin o 10 bin km takıntısını 20-25 e kadar çıkartsan farketmez motor düzenli bakım gördüyse sıkıntı olmaz.

Benimde boy 1.97 çok kararsizim maxi scooter istiyen
    ...xmax 250 yada suzuki burgman400 düşünüyorum ama sizce kullanabilirmiyim var mi bu boylarda arkadas

Arkadaşlar merhaba,
    Ben de bu konuda kafayı yemek üzere olanlardan biriyim, yardımlarınızı rica ediyorum. 193 boyunda 110 kilo civarındayım, bir scooter almak istiyorum. PCX125 çok mu küçük kalır sizce, ya da Xmax125 o fiyata alınır mı, değer mi? Vergisini kullandığım için sıfır motor almam gerekiyor, ama yine de çok açılmak istemiyorum.
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    xmax da rahat edersin zira selesi en yüksek scooterdir , ben 190 cm yim oturuş olarak sıkıntı yok hatta integradan daha az katlanır bacakların , düşük hız gidon tam tur dönüşlerde dizlerini birbirine yaklaştırırsan gidona değmez , ben öyle yapıyorum

Çok teşekkürler içten cevabın için, dediğin gibi xmax alacağım sanırım

inshroud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe doğrıltusumda değil ama akılda kalan bilgi doğrultusunda söylüyorum da xmax yerine xcity daha iyi olmaz mı uzun boy için? Daha büyük kasa, daha büyük lastikler, daha geniş ve yüksek sele, daha geniş diz mesafesi gibi aklımda kalmış...

Alıntı inshroud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tecrübe doğrıltusumda değil ama akılda kalan bilgi doğrultusunda söylüyorum da xmax yerine xcity daha iyi olmaz mı uzun boy için? Daha büyük kasa, daha büyük lastikler, daha geniş ve yüksek sele, daha geniş diz mesafesi gibi aklımda kalmış...
    Merhaba, teşekkür ederim cevabın için, sitesine baktım ama sanırım artık satılmıyor Xcity, ya da ben göremedim, dolayısıyla ölçülerini göremedim ama bulabileceğim bir yer biliyorsan incelemeyi çok isterim.

Motosikleti
    JOYMAX250İ
    193 cm ve 100 kg olarak joymax kullanıyorum. gidon yüksek olduğu için gayet konforlu oluyor. harici seni üzer

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    Piaggio xevo 250

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    120kg x 185cm ile burgman 400 kullanıyorum
    fazlasıyla rahat.
    tavsiye ederim.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Selesi en yüksek maxi scooter xmax değil xevo 250'dir. Ayrıca xmax'de ki gibi dizleriniz motora oturunca gidona çarpacak gibi olmaz. Cidden anlamak imkansız xmax'im de oldu ve şu anda da xevo 250 kullanıyorum ikisi arasında gidiş, ivmelenme ve konfor açısından xevo lehine dağlar kadar fark var ama gel de bunu anlat.

Alıntı muratipek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    193 cm ve 100 kg olarak joymax kullanıyorum. gidon yüksek olduğu için gayet konforlu oluyor. harici seni üzer
    Merhaba, Joymax artık sıfır gelmiyor ama sanırım, yanılıyor muyum?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:12 ----------

Alıntı BigLion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piaggio xevo 250
    Tasarımını da çok beğeniyorum ama maalesef sıfırı yok /=

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:13 ----------

Alıntı mehmet tufan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    120kg x 185cm ile burgman 400 kullanıyorum
    fazlasıyla rahat.
    tavsiye ederim.
    Biraz pahalı ama yorumunuz için teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:14 ----------

Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selesi en yüksek maxi scooter xmax değil xevo 250'dir. Ayrıca xmax'de ki gibi dizleriniz motora oturunca gidona çarpacak gibi olmaz. Cidden anlamak imkansız xmax'im de oldu ve şu anda da xevo 250 kullanıyorum ikisi arasında gidiş, ivmelenme ve konfor açısından xevo lehine dağlar kadar fark var ama gel de bunu anlat.
    O kadar fark ediyor demek, keşke bir de sıfırı olsa /= xmax de ayağım çarpar mı diyorsunuz gidona?

onurordek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150>GW 250>RX3İ>XMAX400+RKS RT 250+SHERCO 250
    Konu sahibi bir seçim de bulundu mu acaba ?

Benim boy 1 95 kilo 100 civarı,

yeni forza 250 yi deneyen oldu mu ?

Bütçeme uygun n max 155 var.

ZoruNLULUKTAN honda spacy ile 1 ay kuryelik yaptığım ve AEA'nın yamaha delight ı şehir içinde kullandığını bildiğim için her ne kadar dışarıya görüntü güzel olmasa da 50 cc bir şey alınıp geçilebilir mi ?

Amaç ev-iş arası gidip gelmek. 11 km. yokuşlu.

Konuyu çıkan modellere göre güncelleme imkanı olan var mı ?

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Motoron dergisinin yutubda test videosu var adını hatırlayamadım kullanıcı genç bir arkadaş , motosikletleri uzun süre deniyor ve yorumları bence isabetli , eski forza 300 e göre yeni forza 250 sele konforu olarak çok daha kötü diyordu , uzun boylu biri için sanırım ideal değil..

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pegout modellerine bakabilirsin 50 cc bile boy icin ideal

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)