Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İLK MOTOR (SCOOTER) TAVSİYESİ

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar.
    Aranıza (hem foruma hem motor dünyasına) yeni katıldım. Normalde forumlarda konu açmaktan hoşlanmam fakat aradığımı bulamadığım için konu açmak zorunda kaldım. Şimdiden teşekkür ediyorum hepinize.

Amacım uzun yolda (max 300 km) ve şehir içinde (Muğla-Ören) kullanılabilecek konforlu ve acemi olduğum için nispeten güvenlik özellikleri ve yol tutuşu iyi bir scooter. Ayrıca servisi Muğla yöresinde yaygın veya bulunabilir olması da iyi olur. Motor hacmi ve güç en son planda benim için, gideceğim yere götürsün yeter.

Aslında yamaha nmax’ı gözüme kestirmiştim ama nmax ve xmaxların çok konforsuz olduğu söyleniyor.
    29 yaşındayım boy 1,80 daha önce hiç motor kullanmadım.
    Bütçe 15-17.000 arası olabilir. Ekipman için de ayrıca para ayırabilirim. Sıfır veya ikinci el bütün önerilerinize açığım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW g310r
    Honda pcx 150 tavsiye ederim

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    ikinci el almanı tavsiye ederim, pcx iyi bir seçim ya da sym joyride 200'ü kullandığım için kesinlikle tavsiye ederim, bir de sym jet 14 diye bir model çıkartmış, kesinlikle ikinci el alın çünkü düşürme riskiniz çok yüksek, içiniz yanmaz.

Motosikleti
    MT-07
    Bence 2.el Honda Spacy 110i al. Her şekil işini görür. Yağını benzinini eksik etmedikçe üzmez seni. Parçası bol ve ucuz. Ben üniversitede kuryelik yaparken 85000km de 1tane vardı. 2defa ben km telini kopardım. Kim bilir kaç km de idi makine ama hayvan gibi gidiyordu o kadar hor kullanılmasına rağmen. Acemilik için bence diğer motorların yedek parçası gereksiz pahalı. Bu benim şahsi görüşüm. Şimdiden hayırlı olsun...

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Nmax diyecektim bende ama konforsuz demişsiniz xmax var abisi oda çok ağır şimdi. Bide yamahanın yedek parça fiyatları çok uçuk.

Bi ps150 işinizi görür bence, en azından bi sezon binersiniz sonra bi xmax alırsınız.

sanırım konfor kısmında pcx150 öne çıkıyor
    peki uzun yolda 90 km hızla gidilebilir mi pcx ile 1’er saat aralıklarla?
    Araba ile çokca tecrübem var yaklaşık 200.000 km kadar fakat motor bambaşka birşey sanırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:24 ----------

Bir de kymco’nun Agility 16+ 150i modelini beğendim açıkcası
    Sıfır fiyatı 10.000 TL
    Fakat yeni model olduğu için pek kullanıcı yorumu bulamadım.
    Başlangıç için alınabilir mi sizce? Uzun yolda kullanılır mı? Hava soğutma olması aklımı karıştırıyor bu scooter’da

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    sene 2018 oldu arka teker kampana...

pcx150 mi kampana hocam?
    Bir de ben de tam size yazacaktım kymco ile ilgili iyi oldu cevap verdiğiniz 😊
    Memnun musunuz kymco agility’den?

Pcx'in tüm modelleri yeni gelecek 2018 bile arka fren kampana. Ama benim için sorun teşkil etmiyor kapmana fren. Disk olsa tabi daha iyi olur. Hız meselesine gelince pcx ile saatte 90 km hızla kendiniz yorumlana kadar gidersiniz motora hiç bişey olmaz.

Ben Spacy Alpha kullanıyorum. O bile uzun süre gidebiliyor 90 km/h hızla.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Merhaba Emre hoşgeldin, bence ilk önce ekipman ayarla kendine sonra ehliyetin var mı bilmiyorum ama ufak cc ile başlamak iyidir diye düşünüyorum lakin ben öyle yaptım. Motosiklet çocukluk hayalimdi evlendikten sonra bir 50cc aldım, bir senedir biniyorum. Trafikte motorun ne demek olduğunu anlıyorsun. Nerede durup gideceğini öğreniyorsun, ayrıca uzun yol demişsin, tecrübesiz sakın çıkma derim. Direkt 200 250 lik makine fazla gelir tecrübesiz birine benim kanaatim o yönde. İlk önce ekipman yap sonra ufak bi motorla başla sonra yükseltirsin istersen.. İkinci el bir tane al acemiliğini at tecrübe edin sonra uzun yolu düşün derim.. Sağlıcakla kal..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ktm 690 duke
    +1 nmax 155

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    Scooter da uzakdoğu motorları yerine İtalyan tavsiye ederim, kendi motorumu şiddetle önerebilirim, Piaggio xevo 250, malesef ülkemizde anlamsız yamaha fetişi var bunun sebebininde insanların daha önce hiç Piaggio kullanmadıklarına ve reklamının yapılmamasına bağlıyorum. Avrupa da abartısız xevo çılgınlığı var.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Hocam arkasi kampana pcx alma , nmax biraz serttir ana on arka disk+ abs

Ayrica su sogutmao motoru dinlendirmen diye birsey yok benzin bitene kadar bas gaza;)

Motosikleti
    SYM GTS 250 İ EVO 2012
    pcx sana ufak gelir. benim boyum da 182 Sym Gts öneririm ama kendi motoru diye tavsiye ediyor dersen sana kesinlikle su soğutmalı ve arka fren disk bir motor almanı tavsiye ederim. hatta ön/arka fren kombo bir motorda abs olmasa da olur..

Motosikleti
    -
    nmax + konfor sele seçimi

bilalefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yamaha delight binin surun farkediceksiniz

Merhaba arkadaşlar ben de 20 yıl önce kullandığım Peugeot 105 cobradan sonra bir scooter alma arifesindeyim.
    Tam almak istediğim pcx 150 abs idi 2018 fakat bu model gelmeyecekmiş.
    125'lik olanı alırsam da kesin seneye 150 abs gelir üzülürüm diye düşünüyorum.
    Bu sebepten spacy alpha almaya karar verdim.(seneye 150 gelirse satar alırım diyerek)
    Ama bir arkadaşımda 2017 pcx 150 ve 2017 alpha var her ikisini de kullanmasına rağmen spacy alpha modelinin teker kalınlığından kaynaklı olarak fren mesafesinin daha güvenli olduğunu söylüyor ve 125 ve abs'siz de olsa pcx125i öneriyor.

Almak istediğim motoru zaman zaman günlük 100-200km'lik turlarda ve iş amaçlı kullanmayı düşünüyorum.
    Sizce alpha ile güvenli bir şekilde bu işin altından kalkabilir miyim?

Honda pcx 125. Uçuyor hissi veriyor. Parçaları son derece kaliteli. Daha önceki 50 cc motorundan 125cc daha az yakıyor. İlginç ama gerçek. Arka fren balata ama disk fren performansında.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:01 ----------

Ayrıca fren yapınca kesinlikle kayma diye birşey yok. Atik ve son derece sessiz çalışıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)