Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

SCOOTER SERT KALKIŞTA STOP EDİYOR

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    SYM GTS 250 İ EVO 2012
    arkadaşlar merhaba,

Sym Gts 250i Evo sahibiyim motorum ister soğuk olsun ister sıcak, ister sehpasında asılı olsun ister trafikte, sert bir kalkış yapar gibi gaz vermeye kalktığımda ya stop edecek gibi olup son anda toparlıyor, yada stop ediyor. yavaşca gaz verdiğim zaman herhangi bir sıkıntı yok. bazen trafik ışıklarında durduğumda bu sıkıntıyı unutup sert gaz açabiliyorum ve yolun ortasında öylece kalabiliyorum. tekrar marşa bastığımda hemen çalışıyor. sizce bu durum neden kaynaklanıyor olabilir? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

eğer hava saoğutmalıysa şehir içinde felan dur kalk hop küt derken oralar bi karışır rölanti ya tavan yapar ya da düşer istop etmeler başlar. -AEA buna benzer bi şeyler söylüyordu pcx125 videosunda. İyi forumlar

army - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 RT
    Benzin pompasına baktır. Yetiştiremiyor olabilir.
    "TANRI TÜRK'Ü KORUSUN!!"

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    250 lik SYM ler de santrifüj ile devreye giren supap sistemi var , ani gaz verdiğinde supaplar tam açamıyorsa stopa kaçıyor olabilir..

Motosikleti
    SYM GTS 250 İ EVO 2012
    Alıntı bdrhngvnc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer hava saoğutmalıysa şehir içinde felan dur kalk hop küt derken oralar bi karışır rölanti ya tavan yapar ya da düşer istop etmeler başlar. -AEA buna benzer bi şeyler söylüyordu pcx125 videosunda. İyi forumlar
    GTS ler su soğutmalı hocam

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:28 ----------

Alıntı army adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin pompasına baktır. Yetiştiremiyor olabilir.
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 lik SYM ler de santrifüj ile devreye giren supap sistemi var , ani gaz verdiğinde supaplar tam açamıyorsa stopa kaçıyor olabilir..
    bu dediklerinizden biri olabilir evet, motorumla sadece hafta sonu ilgilenebiliyorum, pazar günleri servisler kapalı, c.tesi günleri de yoğunuz bırakman lazım diyorlar. hafta içi de ben işten döndüğümde kapanmış oluyorlar. bir türlü bir ustaya bırakamadım

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Hava filtresi tıkalı olabilir yeterli hava alamayınca ani kalkışta benzin yemiyor.

Motosikleti
    SYM GTS 250 İ EVO 2012
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava filtresi tıkalı olabilir yeterli hava alamayınca ani kalkışta benzin yemiyor.
    bu da bir ihtimal ama motoru mayıs ayında aldım, hem satan kişi vermeden evvel bakım yaptırdım dedi hem de ben güvenemeyip tekrar yaptırdım. hava filtresinin tıkalı olacağını sanmıyorum ama değiştirdik deyip değiştirilmemiş olma ihtimali de şimdi bi düşündürdü beni

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı @Bahadır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu da bir ihtimal ama motoru mayıs ayında aldım, hem satan kişi vermeden evvel bakım yaptırdım dedi hem de ben güvenemeyip tekrar yaptırdım. hava filtresinin tıkalı olacağını sanmıyorum ama değiştirdik deyip değiştirilmemiş olma ihtimali de şimdi bi düşündürdü beni
    Benim de aldığım kişi bakım yaptırdım diye sattı bana. Ama hava filtresini değiştirmemiş, alet kışın yağmur çamur derken arasıra stop etmeye başladı. start-stop düğmesine su girmiştir falan dedik ama bakım zamanı götürdüm hava filtresi resmen çamur olmuş. Filtre değişti o gün bugündür sıkıntı yok. Benimki normal gazda giderken stop ediyordu. Sizinki gaz verince oluyorsa belki sorun başka yerdedir.

Abi yanlış
    Anlama da neden yarışçı gibi direk gaz veripte motoru zorluyorsun elden debriyaj li değil ki direk kalkasın ani gaz verince motor boguluyordur yavaş kalk sonra hızlan ne kadar makine olursa olsun oda bir emir kulu haddinden fazla bi anda gaz verince zorlaniyordur simdi düşün abi sen diyelim 100 kg kaldırıyorsun sorunsuz ama üstüne bi anda o 100 kg atılırsa altında kalırsın motoru da bu şekilde düşün tamam cansız ama bi siniri var eleştirir gibi yazdım kusura bakma ama abi o motor.scooter belli yani ne olduğu zorlamak için sert kalkışlar için değil keyifli sakin sakin binmek için abi kendinde demissin az gaz verince sorun yok bide hic birzaman güvenme satıcıya direk bakıma sok komple kafan hep rahat etsin giden 300 500 olsun o 300 için bir kafa yada hayat gelmez kazasız belasız abi

Motosikleti
    SYM GTS 250 İ EVO 2012
    Alıntı 14k adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi yanlış
    Anlama da neden yarışçı gibi direk gaz veripte motoru zorluyorsun elden debriyaj li değil ki direk kalkasın ani gaz verince motor boguluyordur yavaş kalk sonra hızlan ne kadar makine olursa olsun oda bir emir kulu haddinden fazla bi anda gaz verince zorlaniyordur simdi düşün abi sen diyelim 100 kg kaldırıyorsun sorunsuz ama üstüne bi anda o 100 kg atılırsa altında kalırsın motoru da bu şekilde düşün tamam cansız ama bi siniri var eleştirir gibi yazdım kusura bakma ama abi o motor.scooter belli yani ne olduğu zorlamak için sert kalkışlar için değil keyifli sakin sakin binmek için abi kendinde demissin az gaz verince sorun yok bide hic birzaman güvenme satıcıya direk bakıma sok komple kafan hep rahat etsin giden 300 500 olsun o 300 için bir kafa yada hayat gelmez kazasız belasız abi
    dostum bir yere kadar haklısın da sırf olayı anlatabilmek için sert kalkış tabirini kullandım. lambanın yeşil olduğunu görünce açar gazı otomobillerden önce kalkar gidersin ya işte onu yapamıyorum, yoksa drag kalkışı gibi patinaj yaparak kalkmaya çalışmıyorum yani. gazı yavaş açmanın da şöyle bir sıkıntısı var, deposu doluyken motor 190 kg ben 90 kg ım arkamda da eşim varsa 65 kg da o etti mi sana 345 kg. 350 kiloyu az gaz açarak kaldırmaya çalışınca acemi bisikletçiler gibi gidon bir sağa bir sola kayıyor.
    kısmete c.tesi günü motoru Çankaya Tiflis caddesindeki yamaha tabelalı servise bırakacağım. arkadaşın biri tavsiye etti bakalım..

Motosikleti
    SYM GTS 250 İ EVO 2012
    motorumu mayıs ayında almadan önce sahibi bakım yaptırdım dediği, ben de güvenmeyip 600 km önce Moto Center da komple mekanik bakım yaptırdığım halde hava filtrem tıkalı, bujim kötü çıktı. sübap ayarı da yapıldıktan sonra motorda ne düşük hızlarda vibrasyon kaldı nede ani kalkış sırasında stop etme. bu motor dünyasında ben şunu anladım arkadaşlar bakıma gittiğiniz gün motorun başında bekleyip usta neyi değiştiriyor, neyi temizliyor gözünüzle göreceksiniz. yoksa binip motora gittiğinizle kalıyorsunuz..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)