Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Allegro 50 cc almayı düşünüyorum yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Bikaç haftadır 50 cc alma düşünceseydim allegro 50 tip olarak gözüme en hoş geleni.

Az önce başka bi forumda bi arkadaşın kuba fighter konusunu gördüm çipsiz 75 km yi 2 kişiyle 60km yi gördüğünü söylemiş.

Bu allegro için 6 pinli çip satılıyor alıp onu takmayı düşünüyorum o zaman 80 görüyomuş youtube da bunun videosuda var. Merak ettiğim bu çip kubaya takılıyormu takılırsa 75+ mı olur yoksa 80de kalırmı?

2. Olarak yarın iş çıkışı almaya gidicem 7 gibi motorcuda olurum ruhsat plaka sigorta işlemleri nasıl olur motoru ne zaman teslim alabilirim?

ve siz hangisini önerirsiniz. (antalya merkezde oturuyorum servis sıkıntısı olcağını düşünmüyorum, kafam estikçe olimpos kaş gibi gezmek istiyorum o yüzden hız konusu önemli 45 50 km ile gitmek istemiyorum) ona göre tavsiyelerinizi istiyorum. Şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Hedef_Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rx3i Evo
    50cc ve altı araçlarda zorunlu trafik sigortası yaptırmak gerekmiyor artık. Bayiden gerekli evrakları veriyorlar zaten fatura, uygunluk belgesi vs. Bunlarla gidip 88₺ ücret yatırıp ruhsatını alıyorsun. Yapman gereken dilekçe veya ek belgede motorlubisiklet olarak belirtmen gerek aksi halde sigorta yaptırman gerekir.
    Diğer konular hakkında bilgim yok motor zaten 50cc ehliyetin varsa bari 100cc cup tarzı birşey al seni tatmin eder.
    (1996) Coba 175 > (2007) Yuki YK250 > (2013) Hyosung GT250R > (2014) Yamaha XJ6 Diversion F > (2014) Yamaha YZF R1 > (2015) Mondial Drift 125 > (2016) Mondial Cup 100 > (2016) Mondial RX3İ EVO

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorlubisiklet otoyola çıkabiliyo mu peki

ehliyetim yok malasef. valla bu yollarda herhangi bir gişe yada kontrol durumları yok sıkıntı olcağını düşünmüyorum youtubeda antalyada bu bölgeleri gezen arakdaşlar var 50 cc ile.

peki motoru bana mı veriyolar plakasız şekilde yoksa plakayı taktıktan sonramı veriyorlar

bir 2 motor arasından hangisi sizce

Motosikleti
    Rx3i Evo
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorlubisiklet otoyola çıkabiliyo mu peki
    Hayır malesef çıkamıyor.

(1996) Coba 175 > (2007) Yuki YK250 > (2013) Hyosung GT250R > (2014) Yamaha XJ6 Diversion F > (2014) Yamaha YZF R1 > (2015) Mondial Drift 125 > (2016) Mondial Cup 100 > (2016) Mondial RX3İ EVO

hocam otoyol değil zaten karayoldan gidiliyorda konumuz bu değil lütfen yardımcı olsanız

Motosikleti
    Rx3i Evo
    Alıntı orain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ehliyetim yok malasef. valla bu yollarda herhangi bir gişe yada kontrol durumları yok sıkıntı olcağını düşünmüyorum youtubeda antalyada bu bölgeleri gezen arakdaşlar var 50 cc ile.

peki motoru bana mı veriyolar plakasız şekilde yoksa plakayı taktıktan sonramı veriyorlar

bir 2 motor arasından hangisi sizce
    Plakasız olarak bayiden çıkarabilirsin sonuçta tüm sorumluluk sana ait ve cezai yaptırımlarıda az değil.Ayrıca sana tavsiyem bu aracı kullanmak için gerekli olan sınıf ehliyeti alıp bu şekilde yollara çıkman.Tüm evrakların tam olsun bu ilk başta senin işine yaratacaktır aksi halde haklı olduğun bir olayda direk haksız konumda kalırsın.

Alıntı Hedef_Turan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plakasız olarak bayiden çıkarabilirsin sonuçta tüm sorumluluk sana ait ve cezai yaptırımlarıda az değil.Ayrıca sana tavsiyem bu aracı kullanmak için gerekli olan sınıf ehliyeti alıp bu şekilde yollara çıkman.Tüm evrakların tam olsun bu ilk başta senin işine yaratacaktır aksi halde haklı olduğun bir olayda direk haksız konumda kalırsın.
    yok plakasız trafiğe çıkmam zaten hocam işyerinden ona göre izin alıcam o yüzden soruyorum onu yani ödemesini yapınca evin önüne çekebiliyorum motoru ?

peki bu 2 motor arasında hangisini önerirsiniz.?

Motosikleti
    Rx3i Evo
    yok plakasız trafiğe çıkmam zaten hocam işyerinden ona göre izin alıcam o yüzden soruyorum onu yani ödemesini yapınca evin önüne çekebiliyorum motoru ?

peki bu 2 motor arasında hangisini önerirsiniz.?
    Bunlar zaten orjinal haliyle ve limitler dahilinde, bakımları yapılıp kullanıldığında herhangi bir sorun çıkaracağını düşünmüyorum. Önemli olan sorun çıktığında veya bakımda size yardımcı olacak servis ağı bulunduğunuz yerde bunları araştırarak fikir sahibi olabilirsiniz.Bu ikisi haricinde başka markalarda var onlarada göz atın servis ve bayilerle görüşüp kararınızı buna göre verin.

Alıntı Hedef_Turan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunlar zaten orjinal haliyle ve limitler dahilinde, bakımları yapılıp kullanıldığında herhangi bir sorun çıkaracağını düşünmüyorum. Önemli olan sorun çıktığında veya bakımda size yardımcı olacak servis ağı bulunduğunuz yerde bunları araştırarak fikir sahibi olabilirsiniz.Bu ikisi haricinde başka markalarda var onlarada göz atın servis ve bayilerle görüşüp kararınızı buna göre verin.
    akşam bakmaya gidicem 2 bayi karşı karşıya zaten ama muhtemelen 2 side kendisi satmak için pazarlıcağı için bağımsız insanların düşüncesi önemli daha çok

hakan499 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondıal mh drift 150
    Ne aldın kardes ve yorumların nasıl ? Bnde Antalya dayım kuba fıghter dusunuyorum. Motoru aldıysan eger fıkırlerını almk ısterım

Alıntı hakan499 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne aldın kardes ve yorumların nasıl ? Bnde Antalya dayım kuba fıghter dusunuyorum. Motoru aldıysan eger fıkırlerını almk ısterım
    allegro 50 aldım karşısında kuba bayisi vardı ama kuba fighter 50 yokmuş ellerinde. o yüzden seçeneğim teke indi allegroyuda beğeniyordum tip olarak. kızılarıkta tezak motordan aldım yerini merak edersen.

ben çip taktırmadan havaalanı yolunda 80 i gördüm. hafif motor kendini güvensiz hissediyorsun 80 le onu baştan söyleyeyim..
    60 la rahat geziyorsun şehir içinde 2 kişi yokuşta 40ı görüyor. (çip sipariş etmiştim ben ama sanırım takmaya gerek kalmıcak)

ben 2 kere düşürdüm motoru kendi hatamdan dolayı çok ufak çizikler oldu malzeme kalitesi güzel.
    motorda şık bikaçtane motorcu yanaşıp sordu fiyatını onlarında hoşuna gitmiş vespa ibi görünüyor zaten.

sevmediğim özellikte marş alırken gaz vermek gerekiyor, bagajı baya ufak .

yakıt tüketimi şuan 17 kuruş felan galiba tam hesaplayamadım ibre de biraz tuhaflık var 50-80 km arası fullden hiç düşmüyor sonra birden ortaya geliyor

hakan499 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondıal mh drift 150
    allegro 50 aldım karşısında kuba bayisi vardı ama kuba fighter 50 yokmuş ellerinde. o yüzden seçeneğim teke indi allegroyuda beğeniyordum tip olarak. kızılarıkta tezak motordan aldım yerini merak edersen.

ben çip taktırmadan havaalanı yolunda 80 i gördüm. hafif motor kendini güvensiz hissediyorsun 80 le onu baştan söyleyeyim..
    60 la rahat geziyorsun şehir içinde 2 kişi yokuşta 40ı görüyor. (çip sipariş etmiştim ben ama sanırım takmaya gerek kalmıcak)

ben 2 kere düşürdüm motoru kendi hatamdan dolayı çok ufak çizikler oldu malzeme kalitesi güzel.
    motorda şık bikaçtane motorcu yanaşıp sordu fiyatını onlarında hoşuna gitmiş vespa ibi görünüyor zaten.

sevmediğim özellikte marş alırken gaz vermek gerekiyor, bagajı baya ufak .

yakıt tüketimi şuan 17 kuruş felan galiba tam hesaplayamadım ibre de biraz tuhaflık var 50-80 km arası fullden hiç düşmüyor sonra birden ortaya geliyor
    50cc ye gore 17 krs fazla degıl mı ya

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)