Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

50CC- istanbul için

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    bakalım bu kararsızlıkla ne alcaz :D
    Merhabalar, 24yaşındayım ve istanbul içi kullanacağım bir scooter bakıyorum. Ehliyet masrafının (B'ye ek şekilde 1000tl civarı)sebebiyle 50cc'ye yöneldim. Boyum 190 ve 90kiloyum. Yani bu motorumsular için sanırım eccük iriyim.
    Güzergah: ayazağa-maslak-istinye-arabalıyla çubuklu-üsküdar
    2.alternatif ayazağa-kağıthane-tünel ile kabataş-sirkeci-arabalı feribot.
    2.alternatif biraz daha uzun ama yokuş yok. Düz bir yol. Ayrıca tünel içinde radar ve yanlış hatırlamıyorsam 70km/s hız uygulaması olduğu için araçlar da yavaş ilerleyecek.
    Bütçem yaklaşık olarak 3-4 bin tl civarında.
    Honda today açıkcası beğenmedim ve temizleri bütçemi aşıyor. Yamaha neos belki olabilir ancak o da tuzlu bir kardeşimiz.
    Sym orbit ll 50'ler hoşuma gitti sıfır km. Biraz zorlayarak alabilirim belki.
    Görüşleriniz benim için değerlidir, teşekkür ederim iyi forumlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Abi macera arama seni ezerler 50cc ile.
    espresso ve cem1903 bunu beğendiler.

neobirzenci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar ns 200
    Hocam bence bi ybr alin kafaniz rahat olsun heryere gidersiniz
    kovboy03 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi macera arama seni ezerler 50cc ile.
    İstanbul trafiğini bilirsin, ezilecek biyer yok gibi ortada. Güzergahımın çoğu ya sahil yolu yada yoğun trafik bölgesi(tünel hariç-orda da limit 70)

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    2. el 75 cc scooty pep bulabilirseniz hem sizi sıkıştıramazlar hem de tasarruf olur

Motosikleti
    Alıntı neobirzenci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bence bi ybr alin kafaniz rahat olsun heryere gidersiniz
    Doğru diyorsun da scooter istiyorum açıkcası, üstelik istanbul trafiğinde 2 yıl manuel araba kullanıp 4 yıl otomatik kullanınca insan konfor istiyo😁 Okula git gel olacağından kask için sırt çantası taşıyamam yada arkaya çanta taktırmak hoş gözükmüyor gözüme.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:19 ----------

Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. el 75 cc scooty pep bulabilirseniz hem sizi sıkıştıramazlar hem de tasarruf olur
    Ehliyetsiz durumu nedir peki? Ruhsatta max 49cc diye geçmesi gerekiyor diye biliyorum

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Dostum hız limitlerine aldanmamanı öneririm. İstanbul'da bunlara uyan yok. Ben o kadar güçsüz motorla zorluk çekeceğini düşünüyorum.

Motosikleti
    Alıntı Riptalon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum hız limitlerine aldanmamanı öneririm. İstanbul'da bunlara uyan yok. Ben o kadar güçsüz motorla zorluk çekeceğini düşünüyorum.
    O tünelde 2 kere ceza yemiş biri olarak ve ayda bir kullananan biri olarak tünel boyunca rahatsız edilmem orası net. Öncesi sirkeci-kabataş sonrası kağıthane-ayazağa. O yolda belki rahatsız edilebilirim, ancak sollama yapılabilecek düzlükler olan bir yol. Açıkcası ehliyet için 1200 lira vermek istemiyorum. Kaçınma sebebim bu

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı İriKıyım adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru diyorsun da scooter istiyorum açıkcası, üstelik istanbul trafiğinde 2 yıl manuel araba kullanıp 4 yıl otomatik kullanınca insan konfor istiyo�� Okula git gel olacağından kask için sırt çantası taşıyamam yada arkaya çanta taktırmak hoş gözükmüyor gözüme.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:19 ----------

Ehliyetsiz durumu nedir peki? Ruhsatta max 49cc diye geçmesi gerekiyor diye biliyorum
    Ehliyet gerekir evet.

Motosikleti
    Ehliyet gerekir evet.
    Uymadı o zaman :( o parayı ekipmana ayırıyorum çünkü.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Cup düşünebilirsiniz belki, onlar da otomatik sayılır ? 50 cc modelleri var ve hız olarak da yeterli

Motosikleti
    Cup düşünebilirsiniz belki, onlar da otomatik sayılır ? 50 cc olabilir onlarda herhalde
    O da çok tipsiz değil mi yanlış anlaşılmasın yada kimseyi gücendirmek aşağılamak istemem ama okula da tesisatçı gibi gitmek hoş olmaz

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    50cc scooter ancak yazlıktan plaja gitmek için kullanılır.
    Motosiklet kullanacaksan nasıl olsa eninde sonunda o ehliyet alınacak o para verilecek. Şartları zorlayıp borç harç ehliyeti alıp adına motorlu taşıt denebilecek bir scooter almanı öneririm.
    GP500-1st bunu beğendi.

Pesimist38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    50 cc lik bir motosiklet almak istiyorsanız bence en azından bir yerden bir 50 cc li bulun bir iki gün deneyin baktınız memnun kalıyorsunuz alırsınız bitane olmazsa alırsınız bitane 125 cc 150cc sizi mutlu eder.

Motosikleti
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50cc scooter ancak yazlıktan plaja gitmek için kullanılır.
    Motosiklet kullanacaksan nasıl olsa eninde sonunda o ehliyet alınacak o para verilecek. Şartları zorlayıp borç harç ehliyeti alıp adına motorlu taşıt denebilecek bir scooter almanı öneririm.
    Aile karşı olup herşeyi cebimden yapınca ancak bu kadar yapabiliyorum. Borç harç alamam, ben bakkala 25 kuruş çıkışmayıp borç yapınca uyuyamayan biriyim.

Motosikleti
    falcon flash 100
    50 cc ila diyorsan bir de asya polo 50 ye bak derim.

Motosikleti
    Alıntı Pesimist38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50 cc lik bir motosiklet almak istiyorsanız bence en azından bir yerden bir 50 cc li bulun bir iki gün deneyin baktınız memnun kalıyorsunuz alırsınız bitane olmazsa alırsınız bitane 125 cc 150cc sizi mutlu eder.
    Ehliyet ehliyet ehliyet işte ona 1200 vermek hem zorlar hem de aile bi süre bilmeyeceği için sattırırlarsa falan biyerlere fazladan 1200 lira sıkışsın istemiyorum açıkcası. Korkum da var anneden yana :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:50 ----------

Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50 cc ila diyorsan bir de asya polo 50 ye bak derim.
    Baktım abi de plakasız ruhsatsız vs var. Şuan sarı logolu ikinci el sitesinde yok asya

owlam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Virago 535
    Hocam özelden de konuştuk binilir mi binilir ben 3 sene bindim.ama keşke 125 cc bişey alsam dediğim zamanlar da oldu. Çok az yakar, düz yolda 50 km hızım olmasına rağmen İstanbul trafiğimde

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:58 ----------

İstanbul trafiğinde nereye ne kadar zaman da gideceğim hep belliydi.

Motosikleti
    Alıntı owlam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam özelden de konuştuk binilir mi binilir ben 3 sene bindim.ama keşke 125 cc bişey alsam dediğim zamanlar da oldu. Çok az yakar, düz yolda 50 km hızım olmasına rağmen İstanbul trafiğimde

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:58 ----------

İstanbul trafiğinde nereye ne kadar zaman da gideceğim hep belliydi.
    İşte sen binmiş bir örneksin, birçok kişinin binmeden yorum yaptığı düşüyor istemeden aklıma.
    He yine de değerli yorumları ve görüşleri için herkese teşekkür ederim, elbette iyi niyetiyle söylüyor herkes hiç bi artniyet aramam.
    Ama benim de aklıma yatıyor.
    Fiat bis trafikte fink atabiliyorken aynı yolda yaklaşık hızlarda gideceğiz. Çok mu düz mantık oldu?

Motosikleti
    Yamaha Tracer900GT
    Sevgili kardeşim, o 50 cc seni ancak 1 hafta mutlu eder, sonrada 'ya bu gitmiyor' der durursun, en iyisi sen 125 lik veya 150 lik bişey al, en azından o cümleyi 6 ay veya 1 yıl sonra söylersin, saygılar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)