Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ankara Maxi Scooter kullanıcılarından tavsiyeler

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    SYM GTS 250 İ EVO 2012
    arkadaşlar merhaba,

forumda da yeniyim motosiklet dünyasında da yeni sayılırım, o yüzden belkide yanlış yere konu açtım lütfen kusuruma bakmayınız.

6-7 sene kadar önce bekar iken 2 seneye yakın Mondial 151 RS kullanmıştım, evleneceğim için de satmıştım. motosiklet kullanmaktan zevk aldığım için geçen hafta İstanbuldan bir SYM GTS 250i evo 2012 aldım ve Ankaraya getirdim. motoru İstanbuldaki bir arkadaşıma baktırmış ve onayını almıştım, yolda gelirken de bir sorun yaşamadım. ortalama 110-120km hız ile dura dura 6 saatte Ankaraya geldim. ancak motorda ilk kalkışta biraz ve 70-80 km civarlarında yine biraz sarsıntı/titreşim var. arkada kışlık lastik takılı bunun da biraz etkisi olabilir ama ben bu motoru Ankara da anlayan kime gösterebilirim?

bugün Çankaya Kırkkonaklar daki SYM yetkili servisi olarak geçen GÜRKAN GÜRPINARa gittim. bana direk olarak geçiriyorlar izlenimi verdi. periyodik bakıma 250 TL. + ne takarsak. lastik değiştirme işçiliğine 200 TL. kayış değişimine 400 TL. gibi astronomik fiyatlar verdi. belki de bu fiyatlar normal de ben bilmiyorum ama bir oto lastiği tanesi 10 TL ye değiştiriliyor.

sözün özü Ankara da motora bakıp deneyimi ile bana tavsiyede bulunabilecek ya da daha uygun fiyatlar isteyecek bir servis önerebilecek olan varsa yardımları için şimdiden çok çok teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    SYM GTS 250 İ EVO 2012
    ankarada motordan anlayan yok anlaşıldı, başımızın çaresine bakıcaz artık. o beğenmediğiniz paketçi pideci motorculara sorarım ben

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    İşçilik fiyatları anormal demiş evet. Ama arka lastik değişimi araba gibi değildir zordur o başka.

burada normal soruya normal cevap veren pek çıkmaz, kavga olsun tartışma olsun isterler. özelden attım isim numara

korkmazunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    Yuh lastik değişimi ücreti 200 tl ne. Lastiğin kendisini sökme takma ve balansa ben 350 tl verdim. O ne öyle. Kardeş hiç bulaşma o servise. Sanayide biraz araştırırsın iyi bi yer bulursun o paralara kaç kere bakım yapılır.

Motosikleti
    SYM GTS 250 İ EVO 2012
    Alıntı ee85 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burada normal soruya normal cevap veren pek çıkmaz, kavga olsun tartışma olsun isterler. özelden attım isim numara
    valla öyle gibi mesaj için teşekkürler hocam

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:55 ----------

Alıntı korkmazunal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yuh lastik değişimi ücreti 200 tl ne. Lastiğin kendisini sökme takma ve balansa ben 350 tl verdim. O ne öyle. Kardeş hiç bulaşma o servise. Sanayide biraz araştırırsın iyi bi yer bulursun o paralara kaç kere bakım yapılır.
    aynen öyle, size kolay gelsin diyip uzaklaştım zaten. hoş onların da müşteri gidiyo diye bir endişesi yoktu. yine ne varsa sanayi civarında vardır

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:57 ----------

Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşçilik fiyatları anormal demiş evet. Ama arka lastik değişimi araba gibi değildir zordur o başka.
    farkındayım ama fiyatı yinede bu olmamalı. ve de sym nin ankara merkezdeki tek servisi burası görünüyor kendi sitesinde

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Gimata yakin kiziltepe tepe motor var.hizir usta oglu, hakki usta birde onlara gosterin fiyatlari kesin ucuk degildir.

Motosikleti
    SYM GTS 250 İ EVO 2012
    Alıntı karaca3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gimata yakin kiziltepe tepe motor var.hizir usta oglu, hakki usta birde onlara gosterin fiyatlari kesin ucuk degildir.
    teşekkür ederim

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Ulus yeni sanayi Yiba çarşısının arkası gibi oluyor, üstünel köftecisinin orada kazım karabekire yakın moto-center var. Gökhan ve Halis kardeşler, uygun şekilde sorunlarınızla ilgilenirler.
    Giderseniz Emir gönderdi deyin yardımcı olurlar.

Motosikleti
    SYM GTS 250 İ EVO 2012
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulus yeni sanayi Yiba çarşısının arkası gibi oluyor, üstünel köftecisinin orada kazım karabekire yakın moto-center var. Gökhan ve Halis kardeşler, uygun şekilde sorunlarınızla ilgilenirler.
    Giderseniz Emir gönderdi deyin yardımcı olurlar.
    üstünel köftecisini iyi bilirim sunumu çok enteresan ama fiyatı da sanayi içinde bir köfteciye göre fahiştir. tarif ettiğiniz yere bi bakarım hocam teşekkürler.

Motosikleti
    SYM GTS 250 İ EVO 2012
    bugün moto center' a gittim başkan ama yerleri değişmiş. caddenin karşısına Kazım Karabekir Caddesi 87/28 e taşınmışlar. Gökhan İle tanıştım, bana motorun herşeyine bakarım hatta grenajlardaki çizikleri dahi söker boyar takarım dedi. açıkcası tam aradığım adammış. saolsaın tavsiyen için

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Oy oy fiyatlara bak.. uğramayın bence oraya birdaha

Motosikleti
    SYM GTS 250 İ EVO 2012
    Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oy oy fiyatlara bak.. uğramayın bence oraya birdaha
    yok hocam işim bile olmaz, Emir Bey' in sayesinde artık moto center cıyım. SYM bayisinin istediği işçilik fiyatından daha aza hem komple mekanik bakım yaptırıp, hemde az bir farkla grenajları boyatıcam. yeri ters demezseniz Kazım Karabekir caddesi 87 numarada.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı @Bahadır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok hocam işim bile olmaz, Emir Bey' in sayesinde artık moto center cıyım. SYM bayisinin istediği işçilik fiyatından daha aza hem komple mekanik bakım yaptırıp, hemde az bir farkla grenajları boyatıcam. yeri ters demezseniz Kazım Karabekir caddesi 87 numarada.
    sevindim işinizin görülmesine Gökhan ilgili bir ustadır, mekanik ve görsel sorunlarınızı çözer. Ben de sık sık uğruyorum çay kahve içmeye muhabbete, karşılaşırız bir ara.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motocenter Halis usta Şu an bütün motor götüren insanları dolandırıyor. motorunuzun olmayan arızalarını bahane edip koparabildiği kadar para kopartıyor. ve 4 5 saat ortadan kayboluyor. ya bir şeyler çekiyor anlamadık. kime sorsam dolandırıldım diyor. ben 700 lira kaptırdım sorunumu çözemedi bir arkadaş 550 diğeride 1100 hiçbirimizin motoru yapılmadı aldık motorları.

Motosikleti
    SYM GTS 250 İ EVO 2012
    Alıntı klayt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motocenter Halis usta Şu an bütün motor götüren insanları dolandırıyor. motorunuzun olmayan arızalarını bahane edip koparabildiği kadar para kopartıyor. ve 4 5 saat ortadan kayboluyor. ya bir şeyler çekiyor anlamadık. kime sorsam dolandırıldım diyor. ben 700 lira kaptırdım sorunumu çözemedi bir arkadaş 550 diğeride 1100 hiçbirimizin motoru yapılmadı aldık motorları.
    Üstad açıkcası konu hortlamasa ben mevzuyu kapatmıştım, Emir Beye de saygısızılık olamasın diye de birşey demeyecektim ama Motocenter maceramı şöylece bir aktarayım madem. Ramazan bayramına 4 gün kala komple bir bakım, arka tekerden gelen bir takım sesler ve sol yandaki çizikler için 3 çeyrek depo ile teslim ettim. arefe günü akşam 7 gibi motoru almaya gittiğimde motorun yan şeritleri aynalar ve öndeki su kapağı ile küçük torpido gözüne 5 yaşındaki çocuğun yapacağı şekilde beyaz film çekildiğini, motorun benzin lambasının yandığını (motorum 1 depo ile rahat 330-340 km yol gidiyor. 3 çeyrek depo ile de nerden baksanız 250 km yol yapar.) arka fren ile motorun çalışmadığını, arka fren hidroliğinin tamamlanmadığını gördüm. gün ve saat itibari ile yapacak bişey olmadığından bayramdan sonra gel abi dediler ve 400 tl. vererek ayrıldım. bayramdan 1 hafta sonra tatile gittiğim için yaklaşık 4 hafta kadar sonra motoru götürdüğümde abisi Gökhan artık yok, motoru bırakırsan bakalım dedi ama K.Karabekir yayan olarak gidip gelinebilecek bir muhit olmadığından bırakamadım. Çankaya da bir Yamaha servisinin de Moto Center mı aman demesi ile üstüne tekrar para vermeyi göze alarak artık oraya gitmemeye karar verdim. bu arada Yamaha servisi arka fren balataların yamuk duruyor dedi???

birde motorumda bir iki gün önce konu açamama sebep olan ani gaz vermelerde stop etme durumu peydah oldu.

Merhaba
    Ben de Birlik mahallesinde oturuyorum. Motorumu Mardin Evi( MAREV)' in karşısındaki Anka Motora götürüyorum. Fena değil fiyat olarak,sizin servisten bayağı ucuzdur diye düşünüyorum. Kolaylıklar diliyorumh

Motosikleti
    SYM GTS 250 İ EVO 2012
    Alıntı 50Cc scooter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba
    Ben de Birlik mahallesinde oturuyorum. Motorumu Mardin Evi( MAREV)' in karşısındaki Anka Motora götürüyorum. Fena değil fiyat olarak,sizin servisten bayağı ucuzdur diye düşünüyorum. Kolaylıklar diliyorumh
    değerlendirebilirim hocam. şu ana kadar 2 servis tecrübe ettim 2 sinde de umduğumu bulamadım açıkçası. biri sağlam olan arka fren müşürünü bozdu, diğeri sele müşürünü. ve canımı sıkan motoru bu şekilde teslim etmeye kalkmaları. benim için sezon kapanıyor artık, ilk baharda ihtiyaç olursa uğrayabilirim ustana..

mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    Alıntı @Bahadır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    değerlendirebilirim hocam. şu ana kadar 2 servis tecrübe ettim 2 sinde de umduğumu bulamadım açıkçası. biri sağlam olan arka fren müşürünü bozdu, diğeri sele müşürünü. ve canımı sıkan motoru bu şekilde teslim etmeye kalkmaları. benim için sezon kapanıyor artık, ilk baharda ihtiyaç olursa uğrayabilirim ustana..
    sym nın ankarada ıkı tane resmı servısı vardır.bırısı dedıgın gurpınar dıgerı ostim de duran motordur.
    ostımdekı usta murat ergısı ( 05427271826)4x4 dur.ben tum motorlarımı hepsı sym buraya gotururum
    fıyatlar cok makuldur ıscılık ıyıdır.bunlar motrdan ozelıkle sym de anlayan adamlardır
    bır dıger ustam salıh ustadır(05324046061) kı o da baskent oto sanayınde efe motordur
    bunlarda cok duzgun adamlardır yamuk gecırme olmaz gurpınardakı gıbı
    bırde gımatın asagısında tayfun motor vardır
    orada calısan bır murat usta (05535981976)vardırkı ben onu alacaatlıdakı dukkanlarından tanıdım super otesı bır usta
    bızım motorlardan da anlıyor
    sana tavsıye edebılecegım uc adet duzgun adres verdım detay ve telefon ıda yazdım

Motosikleti
    SYM GTS 250 İ EVO 2012
    Alıntı mehmetseza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sym nın ankarada ıkı tane resmı servısı vardır.bırısı dedıgın gurpınar dıgerı ostim de duran motordur.
    ostımdekı usta murat ergısı ( 05427271826)4x4 dur.ben tum motorlarımı hepsı sym buraya gotururum
    fıyatlar cok makuldur ıscılık ıyıdır.bunlar motrdan ozelıkle sym de anlayan adamlardır
    bır dıger ustam salıh ustadır(05324046061) kı o da baskent oto sanayınde efe motordur
    bunlarda cok duzgun adamlardır yamuk gecırme olmaz gurpınardakı gıbı
    bırde gımatın asagısında tayfun motor vardır
    orada calısan bır murat usta (05535981976)vardırkı ben onu alacaatlıdakı dukkanlarından tanıdım super otesı bır usta
    bızım motorlardan da anlıyor
    sana tavsıye edebılecegım uc adet duzgun adres verdım detay ve telefon ıda yazdım
    Allah ta senden razı olsun Mehmet Bey. SYM üzerine uzmanlaşmış bir usta tabiki ilk tercih olur. 3ü de biraz bana uzak yerler ama sıkıntıyı çözecek usta fizan da olsa gidecez mecbur. tavsiyeleriniz için teşekkür ederim
    mehmetseza bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler