Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

scooter tavsiye itina ile

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Merhaba arkadaşlar,

1 yıldır 50cc motorlu bisikletim ile yollardayım. İlk önce ekipman tavsiyelerine uydum, bütçem dahilinde toplamaya devam ediyorum. Allah cümlemizi kazadan korusun. İlk başladığım zamanlar site içi boş otoparkta denemelerle sonra sokağa çıkmakla başladım. Şimdi en fazla arka yollardan trafiğin nispeten sakin olduğu zamanlar en fazla 20km uzaklığa gidip gelmişimdir. Bir arkadaşımın 125 delightını kullandım gayet güzel ama arkadaşlarımın dediği bir sene sonra oda kesmeyecek.. Şimdi gelelim benim kafamdakilere, aradığım özellikler;
    1)Scooter olacak ama maxi olmayacak
    2)250cc düşünüyorum çünkü yokuş çok var buralarda ve inanın aşırı yavaş gitmekte trafikte tehlikeye atabiliyor, amacım uçmak değil sadece yokuşları zorlanmadan çıksın yeter. Sürat hevesimi çoktan aldım.(125lik yokuşu, özellikle uzun ve dik yokuşları çıkar diyorsanız 125te olabilir)
    3)Su soğutmalı tavsiye ediyorlar, hava soğutmalıdan randıman alamazsın diyorlar ancak hava soğutmalıda herhangi bir şikayetim olmadı şimdiye kadar, yağını kendim değiştiriyorum falan
    4)Bagaj muhabbeti biliyorum çoğuna ff kask sığmıyor.Sığabilen varsa tavsiyenizi dikkate alacağım
    5)Abs olmazsa olmaz
    6)ikinci el olarak bütçe 10.000 olacak en azından beni bi 3 sene sağa sola, işe gitmeye, dağa taşa çıkmada üzmeyecek bir yol arkadaşı arayışı içerisindeyim.
    Marka takıntım yoktur.

Bu özellikleri göz önünde bulundurursak tavsiyeleriniz neler olur? 0km düşünmüyorum çünkü halen acemiyim illa düşer o motor hiç bir şey olmasa rüzgardan düşer.. Neyse sağlıcakla kalın, kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim..

Düzeltme; Bu 50cc'yi almadan önce Tire'den Eskişehir'e bir sürü motor baktım. Acelem yok.Maksat temiz bir motor olsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EnvEng - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nmax125.net

Motosikleti
    Dominar 400
    maxi scooter sınıflarında genelde 250cc ler mevcut ama madem maxi istemiyorsun piaggio ya bak yamaha xcity var aprillia scarabeo var bunlar olabilir

mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    Alıntı Ekrem_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

1 yıldır 50cc motorlu bisikletim ile yollardayım. İlk önce ekipman tavsiyelerine uydum, bütçem dahilinde toplamaya devam ediyorum. Allah cümlemizi kazadan korusun. İlk başladığım zamanlar site içi boş otoparkta denemelerle sonra sokağa çıkmakla başladım. Şimdi en fazla arka yollardan trafiğin nispeten sakin olduğu zamanlar en fazla 20km uzaklığa gidip gelmişimdir. Bir arkadaşımın 125 delightını kullandım gayet güzel ama arkadaşlarımın dediği bir sene sonra oda kesmeyecek.. Şimdi gelelim benim kafamdakilere, aradığım özellikler;
    1)Scooter olacak ama maxi olmayacak
    2)250cc düşünüyorum çünkü yokuş çok var buralarda ve inanın aşırı yavaş gitmekte trafikte tehlikeye atabiliyor, amacım uçmak değil sadece yokuşları zorlanmadan çıksın yeter. Sürat hevesimi çoktan aldım.(125lik yokuşu, özellikle uzun ve dik yokuşları çıkar diyorsanız 125te olabilir)
    3)Su soğutmalı tavsiye ediyorlar, hava soğutmalıdan randıman alamazsın diyorlar ancak hava soğutmalıda herhangi bir şikayetim olmadı şimdiye kadar, yağını kendim değiştiriyorum falan
    4)Bagaj muhabbeti biliyorum çoğuna ff kask sığmıyor.Sığabilen varsa tavsiyenizi dikkate alacağım
    5)Abs olmazsa olmaz
    6)ikinci el olarak bütçe 10.000 olacak en azından beni bi 3 sene sağa sola, işe gitmeye, dağa taşa çıkmada üzmeyecek bir yol arkadaşı arayışı içerisindeyim.
    Marka takıntım yoktur.

Bu özellikleri göz önünde bulundurursak tavsiyeleriniz neler olur? 0km düşünmüyorum çünkü halen acemiyim illa düşer o motor hiç bir şey olmasa rüzgardan düşer.. Neyse sağlıcakla kalın, kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim..

Düzeltme; Bu 50cc'yi almadan önce Tire'den Eskişehir'e bir sürü motor baktım. Acelem yok.Maksat temiz bir motor olsun.
    sym den şaşma.once 125lık al sonra maxıscooter dusun
    hatta sana sunu soyleyeyım gecen sene daha dogrusu 3-5 ay evvel ben dr bır arkadasıma sym jet 4 aldım.cok dusuk km de ıdı
    o arkadasım sımdı yamaha mt-125 aldı vıteslı ve sanırım 3-5 ay evvel aldıgımız scooterı satacak.
    motor ıncekte evının oldugu sıtede kapalı garajda
    eger satarsa ve paran varsa hıc kacırma.ankarada bu marka bu tenmızlıkte ve km de motor bulamazsın
    ama satar mı satmaz mı onu tam bılmıyorum

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    Piaggio xevo 250, atik, az yakar, çok konforlu, ve geniş bagaj başka tavsiyem yok.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Maxi olmayacak, 250cc veya altı ve absli (olmazsa olmaz demişsin), bütçe de 10bin tl ise en mantıklı tercih 2. el Nmax125 veya bulabilirsen Nmax155.

Mesela yamaha xcity250 de önermek isterdim ancak abs yok. Yine aynı şekilde pcx 150 de öneremiyorum, onda da abs yok.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Bahsettiğiniz modelleri bir inceleyim bakalım. Abs kesinlikle olsun istiyorum çünkü yağmurda falanda sürüyorum. Bi iki kaydı benimki daha kuvvetli motorda asfaltla yakın ilişki kurmak istemiyorum

EnvEng - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sizin maddi ve teknik anlamda ihtiyaçlarınızı karşılayacak model nmax 125.
    Bir de kymco agility 16+ 150i modeli var. Enjeksiyon ( düşük yakıt tüketimi) , abs var bir de büyük çaplı lastikleri var. Yazarken farkettim bu model sizin için çok daha uygun
    Sıfır fiyatı 9900 TL.
    https://www.kymco.com.tr/urunler/1001/scooter/18/agility-16-150i.aspx

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Belirttiğiniz özelliklerde tek bir model var o da 2. el nmax125 2015-2016 model.

10.000 tl ye sıfır nmax bile alınamayan ülkenin ben ta vergisini ödeyeyim.

KTMADDICTED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 SMT & WR250R
    Nmax125
    2. Motorum coook memnunum

Motosikleti
    sym fiddle 3
    Sym fiddle 3 125 veya 200 cc lik dene gör

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Yamaha'nin tipi bana hitap etmiyor. O yüzden onu eledim. Aprilla Scarabeo hoşuma gitti ancak onda abs yok sanırım, okuduklarım arasında performansı yüksek kullananlar memnun gözüküyor. Sym Fiddle 3 200'de güzel duruyor. Kymco'nun 0km olması güzel abs oluşu güzel.. Bir arkadaşımda Peugeot Tweet 151 modelini önerdi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)