Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motoru yüksek rolantide çalıştırmassam stop ediyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motorum ilk çalışmada capuk marş almamaya ve karburetörün hava filtresi girişine benzin doldurmaya başladı sonrasında hiç calışmadı buji ve kablosunu değiştirdim calıştı ancak buji kurum bağladı ve benzin ıslatıyor. Ve Yüksel rolantiye almassam boğularak stop ediyor. Yada sürüş esnasında elimden gazı çektikten 1-2 dk sonra stop ediyor ve buji ıslanıyor. Zengin yakıt karısımından şüphelenmiş olabilirsiniz doğrudur ama karburötör ayarını motora göre yaptım. Temizledim zaten piste değilmiş hava filtresini yenisi ile değiştirdim. Yağ tam onda sorun yok sbop ayarına baktım sıkıntı yok. Zaten çekiştede problem yok. Karburetör şamandırasında problem yok jigle sağlam. Aklıma sadece CDI arıza mı yaptı sorusu geliyor sizce ne sıkıntısı var bunun. Ve CDI arızası nasıl kendini gösterir. Motorum 150t20 Yuki scooter.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:32 ----------

Arkadaşlar bu arada hayırlı geceler yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Dun ayni sorun bende de oldu. Gazi tam vermeyince stop ediyordu. Karburatoru soktum temizledim. Havayi full actim. Taktim simdi motor oksuruyor calisiyormus gibi oluyor calismiyor. Buji anahtari yok elimde. sehir merkezinde de degilim. Nasil çözebilirim.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Hava ayarı yapılması lazım.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Karbüratörü temizlerken, iğne ayarını bozmuş olmayasın?

Bugun 2 saat ugrastim eter de koklattim calistiramadim tam calisacakmis gibi ekzoz duman atıyor calismiyor. 2 defa akuyu bitirdim cihazla sarj ettim. Tekrar mars denedim kablolar cok isindi. Bıraktım oylece. motoru toros sw nin bagajina sigdirirsam ustaya goturecegim. Koydeyim merkeze 15 km. Oof of.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler