Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni SYM Fiddle II (2014) aldım...

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba abilerim kardeşlerim.. Öncelikle yaşım 22 ünv. öğrencisiyim.Muğlada ünv. okumak altınızda bi araç olması gerektirdiği için arabaya gücüm yetmediğinden motor almayı tercih ettim. 3.300 lira ya aldığım Sym Fiddle 2s (2014 model 7500km) motorumla bu serüvene bende katıldım.Daha önce tecrübem yoktu.Sadece memleketimde babamın otomobil alım satım sektöründe olduğundan motorlu araçları çabuk kavrayabildiğimi düşünüyorum.(Sadece sürüşünü yanlış anlama olmasın) Evet en nıhayetinde Marmaristen motoru aldım lakin çok anlamadığımdan ev arkadaşımla gittim onunda CygnusL si var .Biraz anlar diye onunla gittim. Neyse aldık görüntüde sıkıntısı yoktu deviri yaptık geldik muğlaya (45 km kadar bi yol bilen nasıl dağlardan geçildiğini bilir) bi sıkıntısız geldik 2 hafta geçti üzerinden çok dikkatli kullanmama rağmen çok fazla performans düşüşü arka frenin neredeyse hiç tutmaması acayip bir titreme sesi gibi gibi bi çok problemle zamanla karşılaşıyorum .Henüz maddi durumumdan dolayıda servise göstermeedim.(ha bide 800 tl sigorta çıkmasıda canımı çok sıktı).Neyse lafı daha fazla dolandırmayım.Arkadaşlar ben ilk olarak motora ne yapmalıyım nereye göstermeliyim ne gibi bakım yaptırmalıyım genel olarak motoruma çok özenerek bakmak istiyorum videolar izliyorum vs ama tam anlamıyla neler yapmam gerektiğini bilmiyorum bana yardımcı olabilirseniz sevinirimm... kötü bi başlangıcım olsada güzel günlerim çok yakında inanıyorum.. Hayırlı günlerpale:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Önce hayırlı olsun. Güzel günlerde kullan. Teknik olarak yardım edemeyeceğim ama moralin bozulmasın. Yaşın genç, inşallah büyük sorun çıkmaz ama çıkan sorunlar da sana motoru öğretir. r0 yaşında başına geleceğine şimdi gelmesi daha iyi olur.

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce hayırlı olsun. Güzel günlerde kullan. Teknik olarak yardım edemeyeceğim ama moralin bozulmasın. Yaşın genç, inşallah büyük sorun çıkmaz ama çıkan sorunlar da sana motoru öğretir. r0 yaşında başına geleceğine şimdi gelmesi daha iyi olur.
    çok teşekkür ederim.işte ilk motorum olunca en ufak ses dahi kulağımı tırmalıyor.

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Öncelikle motorun hayırlı olsun. Önceki sahibi yağını falan ne zaman değiştirdi bilmediğinden yağını, varyatör ve hava filtresini değiştirmeni öneririm. Arka fren kampanasına bir baktır belki balatası bitmiş olabilir yada fren ayar vidası vardır kampanada oradan biraz sıkman gerekebilir.

Bu söylediklerimi kendin çok kolay yapabilirsin elinden biraz iş geliyorsa ancak yapamam der servis veya ustaya götürürsen düdüklenmemeye dikkat et, her türlü parçasından sorun çıkartabilir yurdumuz ustaları ve servisleri..
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

Alıntı keremkrmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle motorun hayırlı olsun. Önceki sahibi yağını falan ne zaman değiştirdi bilmediğinden yağını, varyatör ve hava filtresini değiştirmeni öneririm. Arka fren kampanasına bir baktır belki balatası bitmiş olabilir yada fren ayar vidası vardır kampanada oradan biraz sıkman gerekebilir.

Bu söylediklerimi kendin çok kolay yapabilirsin elinden biraz iş geliyorsa ancak yapamam der servis veya ustaya götürürsen düdüklenmemeye dikkat et, her türlü parçasından sorun çıkartabilir yurdumuz ustaları ve servisleri..
    çok teşekkür ederim yardımların için .. birde lastikçiye uğradım bugün arka lastiğin durumunun çok kötü olduğunu söyle . bugün boyunca uzun araştırma yaptım bi kaç model marka buldum . ama bunların arasından biri alıcazda sadece arka lastiği değiştirsem ön lastik eski lastik kalsa nasıl bi performans düşüklüğü yaşarım acaba ?

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı bhdrcolak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok teşekkür ederim yardımların için .. birde lastikçiye uğradım bugün arka lastiğin durumunun çok kötü olduğunu söyle . bugün boyunca uzun araştırma yaptım bi kaç model marka buldum . ama bunların arasından biri alıcazda sadece arka lastiği değiştirsem ön lastik eski lastik kalsa nasıl bi performans düşüklüğü yaşarım acaba ?
    hocam lastiklerin durumu nedir öncelikle?
    ayrıca ön arka lastiklerin aynı marka ve model olmasında fayda var.

lastik çok önemlidir, 100 lira 200 lira için risk almaya gerek yok, en düzgününü almak lazım.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    R25
    Motoru alıpta sorunla karşılaşınca yazmak yerine hangi motoru alacağın konusunda bi fikir alışverişinde bulunsaydın forumda daha iyi olurdu..

Hayırlı olsun güle güle kullan.😊

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Kardeşim hayırlı uğurlu olsun,güle güle kullan. Abilerim kardeşlerim yazmışsın bak bi abla var burda çok kırılıyor söyliyim gelir birazdan.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler