Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooter Tavsiyesi - Artçılı Kullanım.

Motovento
    REKLAM ALANI
    TheMentalist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle iyi forumlar. Uzun süredir takip etmeme rağmen, üye olmak şimdiye nasip oldu.

Sizlerden fikirlerinizi ve önerilerinizi almak istediğim konu şu; Tekirdağ'da yaşamaktayım, neredeyse dört bir yanı yokuş. Kimi zaman şehir trafiğinde, kimi zaman arada 300-400 km ege tarafına kaçabileceğim bir motor arıyorum.1,88 boyundayım ve 110 kiloyum, motordaki ağırlık yaklaşık 200 kiloyu bulur artçılı kullanımla beraber. Boyuma ve toplam ağırlığa uygun bir scooter arıyorum.

Hız merakım yoktur, dikkatli ve sakin kullanmayı severim, ancak gerek yokuşlarda, gerek artçılı kullanımlarda beni üzmeyecek bir scooter arıyorum. Daha önceleri 150cc dandik çin motorlarından kullandım, dik bir yokuşta artçılı bir şekilde, motor beni azad et diye bağırdı

Bütçe konusuna gelirsek 15 bine kadar çıkabileceğimi düşünüyorum. Xmax 250 düşünüyordum ancak 1-2 videoda artçılı kullanımda motorun bağırdığını söyledi videoyu çeken arkadaşlar. Hani tam olarak sıkıntı yaşatır mı bilemiyorum.

Dediğim gibi motor konusunda, teknik olarak bilgim yetersiz. Yapılan her yorum için şimdiden teşekkür ediyorum. Tekrardan iyi forumlar, güvenli sürüşler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Seni bu paklar

Pisman ve Gassal bunu beğendiler.
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

TheMentalist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Altın elbiseli adam izliyorum kaç gündür ancak kymcoyu nedense çin malı muamelesi yapıp geçmişim. Önyargı ne pis birşey ya, hakikaten tam benlik duruyor... Özellikle bagaj olmazsa olmazım, lanet ettim poşet taşımaktan

Çok teşekkürler öneri için üst sıralara yazalım bakalım.

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Bütçe sıkıntıysa eğer daelim s3 modeli de olur, kore malıdır. Güç olarak sanırım downtown 300'e en yakın motordur kendileri. Ya da riski göze alırsanız daha eski yamaha majest 400 bakabilirsiniz. Risk durumu orta şeker olsun dersenizde kesinlikle honda sh300. Büyük teker her zaman yer heryerde avantajlıdır; gerek yol tutuşu gerek viraj kabiliyeti, gerek konforu olsun.

Gassal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PS 150İ
    Nacizhane fikrim Yamaha X-City 250.Bi bak istersen...

cagiran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1. Honda NSS 300 FORZA / 2. Suzuki GW250 INAZUMA
    Honda NSS300 Forza

kymco xciting 250i işini görecektir, uzun boylu adamsın ağırlığı ve uzunluğu sana uygun olacaktır.

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    Scooter maxi scooter da alıcaksan italyan öneririm o da XEVO 250 olur, bakımlarını yaptığın sürece ömürlük motordur, atik, az yakan, geniş bagaj, keyifli sürüş...

Motosikleti
    TRACER 700
    Güzel kardeşim
    Ben İstanbul'da xmax 250 ve xmax 400 kullandım her ikisiylede 10000 kilometre üstü yol yaptım
    İkiside güzel bir motor
    Xmax 250 kullanım maliyetleri açısından seni üzmez yok benim param var uzun yola da giderim dersen 400 lük düşünebilirsin
    Xmax 250 de uzun yola gider şakın ha gitmez diye düşünme ikiside rahat bagaj olayıda harika
    Ama dersen ki sym 250 oda güzel arkadaşlarımdan biliyorum ama sym nin yedek parça fiyatları pahalı diye biliyorum arkadaşlarımdan
    Formda kullanan arkadaşlar bilgi verirler
    Xmax 250 ve xmax 400 le ikisiylede uzun turlara gittim hiç birzaman seni üzmezler sym de üzmez turlarda herzaman karşılaştıgım motorlar bunlar
    Bunları gönül rahatlıgıyla alabilirsin
    Tabiki forza da var oda güzel
    Bu scooter lar senin kilonu ve yükünü rahat rahat taşır ve keyif alabileceğin scooter lar
    Yani hani derlerya ybr mi yoksa cbf mi diye o mesele yani herzaman form larda rastlarızya
    Bu iki alet de nasıl insanı üzmezse
    Aşagıya yazdığım scooter larda üzmez kullanan herkez bu dediklerimi onaylar
    Suzuki
    Honda
    Yamaha
    Sym
    Vespa
    Sıralamasız verdim kimse yanlış anlamasın diye söyleyeyim
    Artı Emin'im forumda bu söylediğim markalara ekleme yapacak arkadaşlar vardır lütfen onlarda eklesin
    Zevkler ve renkler tartışılmaz
    Kimine göre birmarka digerine göre öbür marka
    Yani bir motorun öbür motordan bir artısı varsa diğerininde ondan başka bir artısı veya eksiği vardır en güzeli gönlünü bunlardan hangisi fetediyorsa onu al
    Yani altarnatif fazla gibi görünsede aslında
    İstediğin alanda fazla seçenek yok
    Hangisini seçersen seç senin için en iyisini seçmişsin demektir
    Şimdiden hayırlı olsun

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    15 bütçe var ise, X-max 250 ABS alıp, ötesi berisi düşünülmez.
    Bütçe olmaz ise diğer alt markalar düşünülebilir.

Sym
    Kymco
    vs.

Fakat bütçe var ise, X-max yanında diğerlerinin esamesi okunmaz.

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    honda forza 300 den sonra 2. el downtown 300 aldı arkadaşım ve performans açısından çok memnun, 250-400cc arasında bence çok başarılı bir scooter, 160 küsür kg ağırlığıyla bir çok 250 cc scooterdan hafif ve seri. 3 tane kymco eskittim marka, sağlamlık açısından da sorun olacağını düşünmüyorum belki 2. el prim ve satış kolaylığı bi nebze fark eder.

Motosikleti
    -

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)