Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooter tavsiyesi bütçe belli yardım lazım :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar Arkadaşlar,

Forumu yaklaşık 2 aydır araştırıyorum bende haliyle 2 aydır motor bakıyorum ve artık motoru alma bütçem oluştu.
    Öncelikle İstanbul'da oturuyorum günde 20km ile işe gidip gelmeyi düşünüyorum ayrıca akşamları ve hafta sonları hanımım olacak arkamda.
    Ayda bir defa veya 2 defa hafta sonları uzun yolda yapmayı düşünüyoruz, uzun yoldan kastım tabi max 200-300 km mesafe ile gidebileceğimiz yerler.

Düşündüğümüz modeller nmax ve xmax oldu açıkçası bütçeden dolayı çok arada kaldım. Bütçem 8000-9000 tl arasındadır.
    Yeni model nmax veya eski mode xmax almayı düşünüyorum fakat her türlü görüşe açığım.
    Hanımım ile beraber çok kullanacağım için artçı çok önemli bu sebepten dolayı artçının konforu da çok önemli.
    Nmax 125' lik bir scooter için iyi para aynı paraya 2012 xmax 250 abs de bulunabiliyor.
    Genel olarak tavsiyelerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum.
    Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    konfor derseniz pcx, ama bi yandan abs de çok önemli bu yüzden nmax. benim gibi fıtık vs ya da sırt ağrısı varsa nmax sıkıntı olabilir.
    ikinci el temiz xmax olabilirse tadından yenmez.

mümkünse test sürüşü vs yapıp karar vermek en güzeli.

2.el xcity de ekleyin listeye.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Senin ilacın suziki burgman 200 2013 üstü 2 el temizi bagaj konfor yakıt gidiş çiçek

N max kronik şikayetleri var arama yerinden arasan görürsün hem konforu tırt x maxta öyle keza 2012 model eski kasa temiz 10 tl bulursan ne ala ama yakıt 100 km rede 4.5 5 şehir için amartsör ve koltuk tırt

Veya 2 el sym joymaz 250 saten yeni model veya kymco Xciting 250i 2013 model üstü çift far yeni kasadan sonrası sym konfordur kymco amrtsör sert katır gibidir her yola gider bunların yakıtları keza xmaxtan iyidir

Ama keza burgman 200 idaldir özelikle şehir içi ve dışı için koltuk altı bagajı yakıtı konforu elin anahtar tutar bakımınıda kendin yaptınmı yetkili servislere fazladan öpülmesin
    batuhanotken bunu beğendi.

Yorum icin saolun evet xmax temiz bu fiyata biraz zor bulunur bence ama bulursamda süper olur abs olayi gercekten buyuk bir avantaj gibi duruyor ama ne asiri bilgim var nede tecrübem hep abs li almayi dusunuyorum ama kesin şart gibi durmuyor yorumlara göre.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:31 ----------

Burgman kesin bakicam dostum cok saol yorum icin abs olayi beni biraz tereddut ettiriyor ama yakita ve konfora gore burgman avantajli diyosun birazda onu arastiriyim hemen

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Nmax 125 ı listenizden çıkarmanızı tavsiye ederim. Küçük jantları ufak ve ardci ile konforsuz yapısı sizi üzebilir. Burgman ve xcity 250 sizin için en iyi alternatif. Ama 2. El bu fiyatlara temiz bulmak zor. Sym ve daelim de bütçenize göre 3. Ve 4. alternatif gibi duruyor. Ben de sizin ile aynı durumdayım, 20 km iş yolculuğu yapıyorum, bazen de eşim Ardcı olarak yolculuk yapıyorum. Koltuk altı bagajı yok. 39 lt çanta işimi görüyor.
    Beklentilerinizin ayrıntıları ve önceliği alacağınız modeli belirleyecektir.
    Tavsiyem büyük jant li scooter tercih edin. Güvenle gidin.

Motosikleti
    Alıntı batuhanotken adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorum icin saolun evet xmax temiz bu fiyata biraz zor bulunur bence ama bulursamda süper olur abs olayi gercekten buyuk bir avantaj gibi duruyor ama ne asiri bilgim var nede tecrübem hep abs li almayi dusunuyorum ama kesin şart gibi durmuyor yorumlara göre.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:31 ----------

Burgman kesin bakicam dostum cok saol yorum icin abs olayi beni biraz tereddut ettiriyor ama yakita ve konfora gore burgman avantajli diyosun birazda onu arastiriyim hemen
    Şimdi anladığım kadarıyla devamlı tek başına biniceksin burgman 200 ün abs modelide var ama fiyat farkıda var 2 el temiz 10 bin veya altına bulursun malum önümüz kış kovalarsan bulursun kim istemezki abs olmamasını ne kadar özelik o kadar para velhasıl scooter gaz firen muhbaetinden başka birşey olmadığı için devamlı 2 fireni konbine limon sıkar gibi kulanırsan ve kendi sınırlarını çizersen aramasın bile takip mesafeni 2 tekerde göz ardı etme parayı bulursan aynı model abs lisini alı ver ama şartlar malum ve arada eşimde alırım giderim gelirm diyosun koltuk altı bagajıda güzel yakıt dersen güzel konforda mis he yamaha gibi peynir ekmek her yerde ve piyasasını göremesin kiymetini bilen alır kulanır al satcıysan ticaret yapıyor gibi düşünüyorsan piyasa malı bakın şehir içi ve dışı için makbul makine yok

Yok ila ben 250 alıcam yukarda saydığım sym kymco ya bak

Ayrıca senin durumunda olup ehliyet aldıktan sonra motor için verebiliceğim paraya bakıp kendimi hiç zere zora sokmadan gittim herkesin burun çevirdiği kymco super 8 aldım şehir içi ve eşimle istediğim yere gidiyorum 300 km relik yolada gittim çok şükür şimdi ilk etapta ehliyet ekipman o bu derken cebimdekinin hepsini verseydim motora daha iyi birşey alırdım ehliyet aldıktan sonra hem bir siftah açalım önümüzü görelim hemde vitesli scooter mı diye çok tilkiler döndü kafamda scooter tercih ettiğime mutluyum şehir içi istanbul yamyam şöfürler karabalık yağmur çamur soğuktan bi nebze korunuyor bizi scooter candır can

Bundan sonraki alıcağım zirve ya burgman veya kymco 300i büyük ihtimale kymco olur selametle
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Teşekkürler yorum için genel olarak kışın kullanım konusunda fikirleriniz nelerdir güzel ekipman ile aralık ayının sonuna kadar kullanabilir miyim?
    Ayrıca 2. el alacağım için en uygun fiyat ne zaman olur kışın almanın gerçekten çok fazla bir faydası olur mu ?
    Yoksa bekleyip şubat mart gibi alsam hem kışın çok kullanamayacağım için masrafını ödememiş olurum.

Motosikleti
    Alıntı batuhanotken adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler yorum için genel olarak kışın kullanım konusunda fikirleriniz nelerdir güzel ekipman ile aralık ayının sonuna kadar kullanabilir miyim?
    Ayrıca 2. el alacağım için en uygun fiyat ne zaman olur kışın almanın gerçekten çok fazla bir faydası olur mu ?
    Yoksa bekleyip şubat mart gibi alsam hem kışın çok kullanamayacağım için masrafını ödememiş olurum.
    Koltuk altına iş elbiseleri satılan yerde 30 tl ye bi yağmurluk ve normal ekipman üzerine giyele bilicek şekilde bol olsun neden iş elbiseleri dedim motorsiklet mağzasında motorsiklet başına eklenince yağmurluk kol gibi fiyat satılıyor koltuk altı bağajında kışın dursun fazla yer kaplamaz toplayınca yumak gibin olur yağmur yağdımı geçir üzerine scooterda tex marka bacak koruma ve elcik koruma toplasan 100 150 tl nette bakarsan bulacağın veya sipariş edebiliceğin yerler mevcut kısaca elcik bacak koruma yağmurluk totelde 200 tl fırtınada bile kulanırsın saten şuan almaya kaalkarsan o zamanı bulur veya geçer ben ocakta başladım mayısta bulup alabildim

Kışın talep az olduğundan nakit ihtiyacı olan sıkışanlar satabiliyor acil şekilde nasibini kovalamaya bak 500 1000 tl altına alsan 1 yılık sgorta paran çıkar veya eşin için ekipman parası kalmaz onada birşeyler alırsın nasip 300 500 deyip geçme olmayınca ilaç gibi

Cok saol dostum bu arada butceden dolayi tamamen burgman ve x city e yoneldim artik en yakin zamanda ucuza bir denk getirebilirsek alicaz
    SAZMAN bunu beğendi.

Motosikleti
    -
    nmax gayet ideal ,pcx tende bir tık ustundur

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Xenter 150, Sym HD2 modellerinide listeye ekleyin. İkiside nmax, pcx'ten daha güçlü motorlardır.
    SAZMAN bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı AurorAbeam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xenter 150, Sym HD2 modellerinide listeye ekleyin. İkiside nmax, pcx'ten daha güçlü motorlardır.
    Xenter ve pcx kullanıcısı olarak scooterda xenter i tavsiye ederim.

Motosikleti
    Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xenter ve pcx kullanıcısı olarak scooterda xenter i tavsiye ederim.
    Benimde dikkatimi çekmiştir hep ama korkum yamaha servisinde arkaya çekerler diye hep korkmuşumdur geri adım atım

Motosikleti
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde dikkatimi çekmiştir hep ama korkum yamaha servisinde arkaya çekerler diye hep korkmuşumdur geri adım atım
    Servise gitme. Ben gitmiyorum mutluyum.

Motosikleti
    Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servise gitme. Ben gitmiyorum mutluyum.
    Takım taklavat edindim bile sök taka başladım bikere serviste yaptırıp 2 inciye kendim eşeği sağlam kazığa bağlamak gibi birşey bendeki

İlk aracımdaki tecrübeler sağlam yaptımı bunda keli sırtım yere gelmez
    SAZMAN bunu beğendi.

Motosikleti
    vespa 250 gts.ie
    artçının rahatı düşünülüyorsa eger joymax 250,xciting 250,sym gts250 tercih edilebilir.konforları bagaj hacimleri hemen hemen aynıdır.bu scooterların 2. elleri senin bütcene uyar asağı yukarı.bakım masraflarınıda servise gitmedigin sürece iyi fiyatlara yaptırırsın cok rahat ve ucuz bi sekilde.

Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Yaklaşık 1 sene önce ilk motorum olan aprillia scrabeo 200 ie başladım . hala devam. memnunum. binen artçılarda memnun. şehir içi ve dışı en mantıklı motosikletlerden biri.artçıyla çok rahat 120-130 gitmek mümkün. az yakıyor,kıvrak. süspansiyon xmax le kıyaslanmayacak kadar iyi.sele altı biraz küçük. çanta şart.denge ve ivmelenme başarılı. oturma pozisyonu gayet iyi.bel ve boyun fıtığım olmasına rağmen sürüşe bağlı sorun yaşamıyorum. bir sonraki motorumu da aynı tarz düşünüyorum. ( piaggio beverly 350 ) umarım yeterince bilgi verebilmişimdir. Bol şans

2 kişi için xmax çok kötü. tek kişi seyahat ok, amortisörleri konforsuz. hergün 100km yol yapıyorum xmax ile tek basına bir noktaya kadar rahatsız etmıyor ama 2 kişi olmaz. artçı gelmez senle sen git der gelsede aksam vucut agrısı garanti.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)