Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lifan traveller 150

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar buyukluk ve ozellik olarak bu motoru düşünüyorum. 5000 tl ve 150 cc 7kw lık motoru var. baktığım scooterler içirisinde en uzunu ve irisi. lifan markasını araştırdım yorumlar çokda kotu değil. ilk motorum olacak. aslında nmax alıcaktım ama 10000 e patlıyor bu yarı fiyatı. Sorun çıkarmadan 4_5 yıl kullanabilir miyim bu markayı nasıl bilirsiniz acaba

Boyutları 2130x670x1180
    Ağırlık 125 kg.
    Motor Tipi Tek Silindir, Hava Soğutmalı
    Dört Zamanlı
    Silindir Hacmi 149.6 ml
    Yakıt Tankı Kapasitesi 8.0 lt
    Ort. Yakıt Tüketimi 2.9 lt/100 km
    Marş Sistemi Elektrikli / Ayak Marşlı
    Max. Güç 7.0 kw/7000r/min
    Max. Tork 9.6 N.m/6000r/min
    Şanzıman Otomatik
    Fren Sistemi (Ön/Arka) Disk/Disk
    Ön Lastik Ebadı 120/80-16
    Arka Lastik Ebadı 120/80-16
    Tavsiye Edilen

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Rodajını kitapçığa uygun yaptıktan sonra sorunsuz binersin. Belki sadece lastik değiştirmek gerekir. Belki diyorum çünkü ben imzamdaki modeli bir ay önce aldım, lastikler kötüdür diye lastik de aldım. Lastikleri henüz takmadım çünkü üzerinde gelenler gayet iyi çıktı. Bence çok düşünmeden al, Lifan motorları iyidir.

aldığın yere dış plastik aksamı konusunda sor, temininde sorun varmı, şuanda şu plastiği istiyorum desen verebiliyormusun vs, onun haricinde binersin yıllarca öldürmen zor, 300-500 ede toplarsın zate ölse bile, ve o motorla azami 90kmh yapabilirsin, ben olsam o paraya lifan emisol alırdım, çok daha iyidir bundan..

Alıntı okoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aldığın yere dış plastik aksamı konusunda sor, temininde sorun varmı, şuanda şu plastiği istiyorum desen verebiliyormusun vs, onun haricinde binersin yıllarca öldürmen zor, 300-500 ede toplarsın zate ölse bile, ve o motorla azami 90kmh yapabilirsin, ben olsam o paraya lifan emisol alırdım, çok daha iyidir bundan..
    hocam değerli yorumlarınız için çok sağolun. Ben esasında sadece scooter düşünüyorum. debriyaj felan uğraşamam bandırmada yaşıyorum bayiside serviside var olarak görünüyor ama malzeme teminini sorayım önce. Ama genel olarak bakımlarını aksatmazsam en az beş yıl binermiyim ki?
    (Niye soruyorum? forumda o kadar çok yorum okudum ki mondial kanuni vs. çin motorlarında servisten çıkamayan çok fazla. Lifana iyidir dediler ama yinede teyit edeyim dedim. Çokta fazla para vermek istemiyorum maksimum 5000)

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:04 ----------

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rodajını kitapçığa uygun yaptıktan sonra sorunsuz binersin. Belki sadece lastik değiştirmek gerekir. Belki diyorum çünkü ben imzamdaki modeli bir ay önce aldım, lastikler kötüdür diye lastik de aldım. Lastikleri henüz takmadım çünkü üzerinde gelenler gayet iyi çıktı. Bence çok düşünmeden al, Lifan motorları iyidir.
    hocam servisi yedek parça temini felan nasıldır bir bilginiz var mı acaba ben pek anlamıyorum o yüzden soruyorum

0 arac zaten iki yil veya belli bir km garantilidir. lufan cub 30 bin km kullandim sattip emisol 20 bin km kdr kullandim. ikisindede yag ve balata dehisimi haric motor blogu ile ilgili bir sorun yasamadim. muhum olan sen 5 yilda kac km yapicaksin bunu o bayiye sor o teyid etsin sorun olur olmaz..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)